بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای

تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای

آنچه در این مقاله می خوانیم:

تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای نیاز به دقت بالایی دارد و در صورتی که به صورت اصولی انجام نشود، به قطعات دستگاه تصفیه آب آسیب می‌رساند. فیلترهای تصفیه برای اینکه کیفیت آب مصرفی را حفظ کرده و عملکرد صحیحی داشته باشند، نیاز به تعویض دوره‌ای دارند. عدم تعویض فیلترهای 8 مرحله‌ای باعث اشباع و کثیف شدن آن‌ها می‌شود. همچنین طعم و بوی آب نیز تغییر کرده و کیفیت آب آشامیدنی کاهش می‌یابد.

دستگاه تصفیه آب هشت مرحله‌ای شامل فیلتر پلی پروپیلن، کربن، ممبران، کربن خطی، مینرال، قلیایی و سه کاره اکسیژن ساز می‌شود. تمامی این فیلترها در زمان مشخص نیاز به تعویض دارند. فیلترهای مرحله 1 تا مرحله 4 نیاز دارند که زودتر از سایر فیلترها عوض شوند، چرا که در تماس مستقیم با رسوبات و املاح هستند.

فیلترهای مرحله 5 تا 8 به دلیل اینکه در تماس با املاح نیستند، دیرتر تعویض می‌شوند. با این وجود زمان تعویض فیلترها تا حد زیادی به کیفیت آب مصرفی و شرایط منطقه مورد نظر بستگی دارد. فیلترهای مرحله بالا نیز بایستی توسط کارشناسان فنی عوض شوند تا مشکلی رخ ندهد. با تمامی این تفاسیر اگر می‌خواهید با نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای آشنا شوید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مشخصات فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای

مراحل تعویض استفاده از دستکش ایمنی، استفاده از انبردست، بستن شیر ورودی و شیر مخزن، خارج کردن فیلتر قدیمی و جایگزین کردن فیلتر جدید
لوازم مورد نیاز آچار مخصوص، دستکش ایمنی، انبردست یا دم باریک، نوار پهن تفلن، میله شیشه شور

آموزش مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای

آموزش مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای

مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای شامل بستن شیر ورودی و شیر مخزن و باز کردن هوزینگ با آچار مخصوص می‌شود.

فیلتر مرحله 8 یا اکسیژن ساز مهم‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه 8 مرحله‌ای است. این فیلتر توانایی افزایش سطح اکسیژن آب را دارد و سلامتی انسان را تامین می‌کند. برای تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله‌ای بایستی مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:

 • استفاده از دستکش چرمی و رعایت تمام نکات ایمنی برای سرویس دستگاه
 • استفاده از انبردست یا آچار پنج ضلعی برای باز کردن اتصالات فیلتر تصفیه آب
 • بستن شیر ورودی دستگاه تصفیه و کشیدن دستگاه از برق
 • بستن شیر مخزن دستگاه تصفیه
 • قطع اتصال شلنگ‌های دو سر فیلتر هشتم و باز کردن اتصالات با چرخاندن آن‌ها خلاف جهت ساعت
 • خارج کردن فیلتر مرحله هشت و عوض کردن آن با فیلتر جدید
 • باز کردن شیر ورودی برای خارج شدن آب ناسالم
تصفیه آب سافت واتر- مزایای خرید تصفیه آب سافت واتر
مطالعه بیشتر

فیلترهای مرحله 1 تا 7 نیز دقیقا به همین صورت تعویض می‌شوند و تنها تفاوت آن‌ها زمان تعویض است. فیلترهای مرحله 1 تا 4 هر شش ماه یکبار عوض شده و فیلترهای مرحله 5 و 6 هر 9 ماه یکبار عوض می‌شوند. فیلتر مرحله 7 و 8 نیز بعد از یک سال عوض می‌شوند. البته تمامی این تاریخ‌ها امکان تغییر دارند و اگر کیفیت آب منطقه بد باشد، بایستی زودتر عوض شوند.

لوازم مورد نیاز برای تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای

لوازم مورد نیاز برای تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای

لوازم مورد نیاز برای تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای، انبردست، دستکش ایمنی، نوار پهن تفلن و میله شیشه شور است.

برای تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای بایستی از لوازم زیر استفاده نمود:

 1. آچار هوزینگ: برای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب 8 مرحله‌ای، باید از آچار هوزینگ استفاده کرد. توسط این آچار، بایستی اتصالات فیلترها را جدا نموده و فیلتر نو را با فیلتر قدیمی جایگزین نمود.
 2. دستکش ایمنی: با اینکه تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب ساده به نظر می‌رسد. اما در صورتی که به هنگام تعویض دست شما لا به لای قطعات گیر کند، زخمی شده و دچار آسیب می‌شود. از همین رو برای عوض کردن فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای، حتما ایمنی را به طور کامل رعایت کنید.
 3. انبردست یا دم باریک: انبردست یا دم باریک برای باز کردن اتصالات استفاده می‌شوند. با استفاده از این دو وسیله مراحل جایگزین کردن فیلتر، به خوبی و بدون دردسر انجام می‌شود.
 4. نوار تفلن پهن: نوار تفلن پهن در هنگام تعویض فیلتر، جلوی نشتی را می‌گیرد. از همین رو برای عوض کردن فیلترها حتما از نوار تفلن استفاده کنید.
 5. میله شیشه شور: میله‌ی شیشه شور برای پاک کردن محفظه دستگاه تصفیه آب است. در پلاستیک فروشی‌ها می‌توانید این وسیله را پیدا کرده و خریداری نمایید.

نحوه سرویس فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای

کارشناسان فنی در زمان سرویس دستگاه تصفیه آب، فیلترها را تعویض کرده و کلیه قطعات را بررسی می‌کنند. در هنگام سرویس اگر مشکل نشتی وجود داشته باشد، کارشناسان مربوطه دستگاه را عیب یابی کرده و مشکلات را برطرف می‌کنند.

کاربردهای سود سوزآور
مطالعه بیشتر

اگر شما عزیزان می‌خواهید فیلترهای خود را تعویض نمایید، بهتر است به فروشگاه پالایه سازان مراجعه کنید. کارخانه پالایه سازان توس تولید کننده انواع فیلتر تصفیه آب و دستگاه تصفیه، با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.

برای مشاوره قبل از خرید و استعلام قیمت، می‌توانید با واحد فروش تماس بگیرید. همچنین از طریق سایت نیز می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید. محصولات تولید شده در این کارخانه ضمانت اصالت کالا دارند و دارای پشتیبانی 24 ساعته می‌باشند.

جمع بندی تعویض فیلتر تصفیه آب هشت مرحله ای

فیلترهای تصفیه آب برای حفظ عملکرد درست، نیاز به تعویض دوره‌ای دارند. بهتر است برای تعویض فیلتر تصفیه آب 8 مرحله ای از کارشناسان فنی کمک بگیرید تا به دستگاه تصفیه آسیبی وارد نشود.

همچنین می‌توانید با استفاده از مراحل بیان شده در این مقاله، فیلترها را عوض کنید. فیلترهای تصفیه آب تمامی رسوبات و ناخالصی‌های آب را گرفته و آب سالم در اختیار شما قرار می‌دهند. به همین دلیل تعویض درست آن‌ها، اهمیت زیادی دارد.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.