بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
بهترین دستگاه تصفیه آب آکواریوم

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب آکواریوم

آنچه در این مقاله می خوانیم:

تصفیه آب آکواریوم به جهت اینکه منبع تغذیه هر روز ماهی‌هاست، اهمیت زیادی دارد. دستگاه تصفیه آب آکواریوم را باید با توجه به ابعاد آکواریم انتخاب کرد تا بتواند به خوبی آب را تصفیه کند. این دستگاه‌ها در سه مرحله‌ی مکانیکی، شیمیایی و بیولوژیکی آب را تصفیه می‌کنند. یعنی هم ذرات جامد موجود در آب را جدا می‌کند،‌ سپس آلایندهای مختلف موجود در آکواریوم را جذب کرده و در آخر با تبدیل آمونیاک سمی موجود در آب به نیتریت، فضای مناسبی برای زندگی ماهی‌ها در آکواریوم ایجاد می‌کند.
با استفاده از دستگاه تصفیه آب آکواریوم،‌ در عین تمیز و شفاف شدن آب آن، شرایط زندگی برای این حیوانات بهتر از قبل خواهد شد. پیش از خرید این دستگاه باید به نکات خاصی توجه کنید.

نحوه عملکرد سه مرحله مکانیکی، شیمیایی و بیولوژیکی
مزایا کاهش شوری آب، تامین اکسیزن ماهی ها، کنترل میزان co2

چرا آب آکواریوم به دستگاه تصفیه آب نیاز دارد؟

آکواریوم یک فضای محدود است که تعداد زیادی ماهی در آن زندگی می‌کنند. این ماهی‌ها و البته گیاهانی که در آکواریوم رشد می‌کنند،‌ به مرور باعث آلوده شدن آب آکواریوم می‌شوند. از طرفی بسیاری از املاح محلول در آب مانند نیترات، سرب و کلر که با چشم قابل دیدن نیستند، باعث کم شدن اکسیژن آب شده و برای زندگی آبزیان ایجاد خطر می‌کنند. برای اینکه این حیوانات بتوانند در این فضا زندگی خود را ادامه دهند، باید آب آکواریوم مرتب تصفیه شود.

دستگاه تصفیه آب آکواریوم چه عملکردی دارد؟

در صورتی که شما یک دستگاه تصفیه آب آکواریوم استاندارد و با کیفیت خریداری کنید این دستگاه تصفیه آب باید این ویژگی‌ها را داشته باشد:

کم کردن سختی آب

اولین ویژگی مهم دستگاه تصفیه آب آکواریوم، کم کردن سختی آب است. آب دارای املاحی مانند کلسیم، آهک و سرب است. این املاح در آب‌های رودخانه و دریا هم وجود دارند. اما در آکواریوم به دلیل محدودیت فضا، املاح برای آبزیان خطرناک هستند. دستگاه تصفیه آب آکواریوم با داشتن فیلتر ممبران، این املاح را تا حد زیادی از آب جدا می‌کنند.

باورهای اشتباه درباره تصفیه آب
مطالعه بیشتر

تامین اکسیژن آبزیان

اکسیژن گازی است که برای تنفس آبزیان حیاتی است. میزان اکسیژن محلول در آب، محدود است. در صورتی که آب آکواریوم با املاح مختلف سنگین شود، میزان اکسیژن موجود در آن کاهش یافته و ماهی‌ها نمی‌توانند به زندگی ادامه دهند.

کنترل میزان دی اکسید کربن

ماهی‌ها بعد از دریافت اکسیژن، با بازدم خود،‌ دی اکسید کربن تولید می‌کنند. این گاز سمی است و اگر مقدار آن در آب زیاد شود، باعث مرگ ماهی‌ها می‌شود. دستگاه تصفیه این گاز را از آب جدا می‌کند.

کنترل میزان کلر آب

آب شهری و لوله‌‌کشی دارای مقدار زیادی کلر است که برای تصفیه آب به آن اضافه می‌شود. این کلر در صورتی که در آب راکد آکواریوم باشد، به مرور باعث سمی شدن آب می‌شود. با کمک دستگاه تصفیه آب آکواریوم، میزان کلر آب به حداقل می‌رسد. به این ترتیب جان آبزیان آکواریوم به خطر نخواهد افتاد.

تمیز کردن آکواریوم

دیگر ویژگی دستگاه تصفیه آب آکواریوم، تمیز کردن آب است. غذایی که در طول روز برای ماهی‌ها ریخته می‌شود، فضولات ماهی‌ها و تکه‌های خزه و جلبک‌های موجود در آکورایوم، به مرور زمان باعث کدر و کثیف شدن آب آکواریوم می‌شوند. دستگاه تصفیه آب، به صورت مرتب، این آلوگی‌ها را از آب جدا کرده، و آب آکواریوم را شفاف و تمیز نگه می‌دارند.

حفظ زندگی آبزیان با کمک دستگاه تصفیه آب

مراحل تصفیه آب آکواریوم

دستگاه‌های تصفیه آب آکواریوم، در سه مرحله آب را تصفیه می‌کنند:

۱ـ تصفیه مکانیکی

در این مرحله، تمامی ذرات باقیمانده از غذا، فضولات و هر نوع زباله‌ای که در داخل آن تولید می‌شود، توسط دستگاه تصفیه حذف می‌شود. با شفاف شدن آب آکواریوم، شما به خوبی متوجه این جریان خواهید شد.

۲ـ تصفیه شیمیایی

گفتیم که در آکواریوم، مواد شیمیایی زیادی به صورت محلول در آب وجود دارند. دستگاه تصفیه این مواد را از آب گرفته و آن‌ها را حذف می‌کند. فیلترهای مخصوص این دستگاه، برای جذب این مواد شیمیایی مضر، طراحی شده‌اند.

فواید آب تصفیه شده برای ورزشکاران
مطالعه بیشتر

۳ـ تصفیه بیولوژیکی

منظور از این نوع تصفیه، تبدیل مواد شیمیایی مضر به مواد شیمیایی مفید برای آبزیان است. برای مثال، فیلترهای دستگاه تصفیه، آمونیاک موجود در آب را جذب کرده و آن‌را تبدیل به نیتریت می‌کنند. سپس از طریق اکسیداسیون، این نیتریت به نیترات تبدیل می‌شود. این در واقع آخرین مرحله تصفیه آب آکواریوم است که دستگاه آن را انجام می‌دهد. نتیجه این آخرین مرحله، داشتن یک آکواریومی با آب تمیز، شفاف و سلامت است.

سخن پایانی

نگهداری ماهی در خانه، مستلزم فراهم آوردن شرایط مناسب است. وجود دستگاه تصفیه آب در آکواریوم،‌ کمک می‌کند که محیطی سالم و به دور از خطرات مختلف برای آبزیان، ایجاد شود. آب تصفیه شده، فضای مناسبی برای زندگی ماهی‌ها فراهم کرده و از بیماری و مرگ آن‌ها جلوگیری می کند. برای خرید دستگاه تصفیه آب آکواریوم باید حساسیت به خرج داد تا دستگاهی مناسب خریداری کرد.

دستگاه تصفیه استاندارد، تمامی مراحل شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی تصفیه را انجام داده و نتیجه داشتن آکواریومی شفاف و سالم خواهد بود. در صورتی که قصد خرید فیلتر تصفیه آب استاندارد داشته باشید، می‌توانید با کارخانه پالایه سازان تماس گرفته و ضمن مشاوره با متخصصان این کارخانه،‌ دستگاه تصفیه آب آکواریوم مناسب خود را تهیه کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.