بزرگ ترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
هوزینگ فیلتر میکرونی

مشخصات و قیمت هوزینگ فیلتر میکرونی

آنچه در این مقاله می خوانیم:

هوزینگ فیلتر میکرونی یک محفظه بزرگ استوانه‌ای است که عمدتاً چندین و چند فیلتر میکرونی یا کارتریج را در خود نگهداری می‌کند. کاربرد این فیلتر محافظت از فیلترها در مرحله پیش‌تصفیه در سیستم‌های تصفیه آب اسمز معکوس است. مقاومت این قطعات در برابر خوردگی، فشار و حرارت بالا، زیاد است.

جنس این محفظه می‌تواند از فلز، استیل، شیشه یا PVC باشد. اندازه و گنجایش آن نیز کاملاً متغیر است و به نوع دستگاه تصفیه آب بستگی دارد. در بعضی هوزینگ‌های استیلی می‌توان از 3 تا 140 فیلتر را جای داد.

در این مطلب از پالایه سازان با ساختار و کاربرد این هوزینگ‌ها بیشتر آشنا می‌شویم. همین‌طور انواع موجود برای این قطعات را مرور می‌کنیم.

مشخصات هوزینگ فیلتر میکرونی

جنس فلز، استیل، شیشه یا PVC
انواع از نظر قطر و ارتفاع
 • جامبو 10 و 20 اینچ
 • اسلیم 20 اینچ
 • هوزینگ های استیل برای 3 فیلتر به بالا
انواع از نظر گنجایش تعداد فیلتر از تک‌المانه تا چندالمانه با قابلیت نگهداری 3 تا 140 فیلتر
انواع از نظر جنس
 • فلز
 • استیل
 • شیشه
 • PVC
ویژگی‌ها
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • توانایی تحمل فشار و درجه حرارت بالا
 • طول عمر زیاد
قیمت تماس بگیرید

 

هوزینگ فیلتر میکرونی چیست؟

هوزینگ فیلتر میکرونی چیست؟

قطعه‌ای با بدنه قدرتمند و اتصالات قوی

هوزینگ فیلترهای میکرونی مسئولیت نگهداری و محافظت از انواع فیلترهای میکرونی یا کارتریج را به عهده دارد. به این قطعه، هوزینگ فیلتر کارتریج، هوزینگ فیلتر PP و هوزینگ تصفیه آب هم میگویند. به خود هوزینگ پوسته هم گفته می‌شود.

جنس این هوزینگ می‌تواند از فلز، استیل استنلس، شیشه یا PVC باشد. این متریال استقامت بالایی در برابر خوردگی ناشی از برخورد با مواد اسیدی و قلیایی دارد. شاخصه‌های این محفظه‌ها نیز در وهله اول دوام بالای آنها در برابر خوردگی است. فشار و حتی درجه حرارت بالا نیز کمترین تأثیر را روی این قطعه دارند. طول عمر این قطعات را بالا است.

آداپتور برق در دستگاه های تصفیه کننده آب
مطالعه بیشتر

این هوزینگ‌ها ورودی و خروجی‌هایی از نوع رزوه‌ای و فلنچی با ظرفیت‌های گوناگون دارند. همچنین میله‌های ترازی را برای آنها طراحی شده است. هدف این امر این است که فیلترها دقیقاً سر جای خود قرار بگیرند و تعمیر و تعویض آنها راحت‌تر باشد.

ساختمان هوزینگ فیلتر میکرونی به شکل استوانه است. بالای این استوانه یک درب گنبدی‌شکل وجود دارد. فیلترها از این درب وارد هوزینگ می‌شوند. زیر این محفظه نیز معمولاً پایه‌هایی تعیبه شده است (به ویژه در هوزینگ‌های چند المانه).

کاربرد پوسته فیلتر میکرونی

فیلترهای میکرونی انواع مختلفی دارند که یکی از مهم‌ترین آنها فیلتر الیافی است. روش فیلتراسیون تمام این فیلترهای تصفیه آب به این ترتیب است که روی سطح خود منافذی دارند. این منافذ حدود یک تا 5 میکرون هستند. آب از این سطح عبور کرده و ذراتی که اندازه آن بزرگ‌تر از منافذ باشد، در همین مرحله به دام می‌افتند.

از آنجایی که در این مرحله ذراتی تصفیه می‌شوند که اندازه نسبتاً بزرگ‌‍تری دارند، به این فیلترها پیش‌تصفیه هم می‌گویند. بنابراین کاربرد هوزینگ فیلتر میکرونی نیز نگهداری از فیلترهای پیش‌تصفیه در واحدهای آب شیرین‌ کن به روش اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون واولترافیلتراسیون است. این قطعه می‌تواند انواع فیلترهای میکرونی الیاف فشرده، تابیده با ارتفاع و مش‌های متنوع را در خود جای دهد.

اما صنایعی که هوزینگ فیلتر میکرونی در آنها استفاده زیادی دارد به شرح زیر هستند:

 • پزشکی و داروسازی
 • تولید مواد غذایی
 • آرایشی و بهداشتی
 • و…

دسته‌بندی هوزینگ‌های فیلتر میکرونی

انواع هوزینگ فیلتر میکرونی

انتخاب هوزینگ فیلتر میکرونی ایدئال با مشور پالایه سازان

این قطعات بر اساس فاکتورهای متنوعی دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه این دسته‌بندی‌ها را می‌بینیم.

انواع از نظر قطر و ارتفاع

قطر و ارتفاع هوزینگ فیلتر میکرونی بر اساس سایز فیلترها مشخص می‌شود. بر این اساس انواع زیر را برای این هوزینگ‌ها داریم:

 • جامبو 10 و 20 اینچ
 • اسلیم 20 اینچ
 • هوزینگ های استیل جهت جایگذاری 3 فیلتر به بالا با سایزهای 30،20 و 40 اینچ
علت بوی بد آب دستگاه های تصفیه کننده آب خانگی
مطالعه بیشتر

انواع از نظر گنجایش تعداد فیلتر

در تهیه هوزینگ برای فیلترهای میکرونی یا کارتریج، می‌توانیم به جای این که هر فیلتر را داخل یک هوزینگ قرار دهیم، یک هوزینگ چند المانه را تهیه کنیم. در این صورت چندین فیلتر میکرونی کنار هم در یک هوزینگ قرار داده می‌شوند. هوزینگ‌های چند المانه فیلتر میکرونی از جنس استیل، قابلیت میزبانی 3 تا 140 فیلتر را دارند.

اما جریان آب ورودی به هوزینگ فیلتر میکرونی چه مسیری را طی می‌کند؟ ابتدا فیلترهای میکرونی داخل این پوسته جایگذاری شده و دستگاه به خوبی آب‌بندی می‌شود.

وقتی سیستم کار خود را آغاز می‌کند، آب تصفیه‌نشده از ورودی اصلی هوزینگ ( In let) وارد این محفظه شده و به فیلترهای موجود در این محفظه هدایت می‌شود. در نهایت بعد از این که فیلترها تصفیه را به روش خود انجام دادند، آب از خروجی اصلی (Outlet) به مراحل بعدی هدایت می‌شود.

انواع از نظر جنس

جنس هوزینگ باید بر اساس سختی یا TDS آب ورودی انتخاب شود. در غیر این صورت بدنه هوزینگ به زودی خورده خواهد شد. این قطعات می‌تواند از جنس‌های زیر ساخته شوند:

 • استیل: این هوزینگ‌ها در دستگاه‌های نیمه‌صنعتی استفاده زیادی دارند. جنس آنها می‌توان از استنلس 304 یا 316 باشد. شامل دو درپوش پیچی یا پلمپی هستند. امکان شست‌و‌شوی معکوس نیز در آنها مهیا است.
 • شیشه‌: اغلب تک‌المانه هستند. شیشه‌ای که در ساخت این نوع هوزینگ فیلتر میکرونی استفاده می‌شود، نشکن است. اگر نیاز به مشاهده آلودگی‎‌های داخل هوزینگ داشته باشیم، می‌توانیم این جنس را انتخاب کنیم.
 • PVC: از هوزینگ‌های تک‌المانه که در دستگاه تصفیه آب خانگی هم استفاده می‌شوند. نور خورشید نمی‌تواند داخل این محفظه‌ها نفوذ کند. به همین خاطر به عنوان هوزینگ ضد جلبک شناخته می‌شود.

خرید هوزینگ فیلتر کارتریجی

هوزینگ‌ فیلتر میکرونی ایمنی فیلترهای میکرونی یا کارتریجی را افزایش می‌دهد. کارایی و بهره‌وری آنها هم را هم ارتقا می‌دهد. جنس، اندازه و گنجایش این قطعات بر اساس ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب انتخاب می‌شود. در این مورد می‌توانید با مشاوران پالایه سازان نیز مشورت کنید تا به انتخابی مطمئن برسید.

دستگاه تصفیه آب لوله کشی - فواید استفاده از دستگاه تصفیه آب لوله کشی
مطالعه بیشتر

پالایه سازان بیش از یک دهه است که با رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی، در زمینه تولید انواع دستگاه تصفیه آب و قطعات آن فعالیت دارد. برای خرید هوزینگ فیلتر کارتریج یا میکرونی نیز با این مجموعه در تماس باشید.

پرسش‌های پرتکرار

1. قیمت هوزینگ فیلتر میکرونی چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت این محصول بر اساس جنس هوزینگ و نوع استیل (در صورتی استیلی بودن)، گنجایش تعداد فیلترها، ظرفیت حجم گذر آب و برند تعیین می‌شود.

2. چطور هوزینگ فیلتر کریاتریج را سفارش دهیم؟

از طریق شماره ۰۵۱۳۷۶۷۴۲۳۴ با پالایه سازان در ارتباط باشید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

168,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.