بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
آموزش تعویض شیر برقی دستگاه تصفیه آب

آموزش تعویض شیر برقی دستگاه های آب

شیر برقی دستگاه تصفیه آب چیست؟ چگونه شیر برقی تصفیه آب را باید تعویض کرد؟ چه قطعاتی برای نصب شیر برقی دستگاه تصفیه آب خانگی مورد نیاز است؟ در دستگاه تصفیه آب یکی از قطعات اصلی شیر برقی است. این شیر برقی در دستگاه‌های مختلف از دو قطعه تشکیل شده که وظیفه آن قطع جریان آب خواهد بود تا زمانی که مخزن پر از آب شود و پمپ خاموش شود. این کار به این خاطر صورت می‌گیرد که آب وارد دستگاه نشود. چرا که اگر مخزن پر باشد از خروجی فاضلاب کل آب خارج خواهد شد. شرکت پالایه سازان با ارائه بهترین شیر برقی دستگاه تصفیه آب به مصرف‌کنندگان آموزش تعویض شیر برقی دستگاه تصفیه آب را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

شیر برقی دستگاه تصفیه آب چیست؟

یکی از قطعات برقی دستگاه تصفیه آب، شیر برقی است. این شیر که با یک آداپتور کار می‌کند برای محدود کردن جریان آب در دستگاه به کار می‌رود. شیر برقی از یک دیافراگم استفاده کرده و از ورود آب به دستگاه تصفیه جلوگیری و یا راه آب را برای ورود به تصفیه آب‌باز می‌کند.

این شیر برقی از آداپتور جریان الکتریسیته را گرفته و آن را به انرژی مکانیکی تبدیل خواهد کرد. این قطعه امکان این را دارد که جریان آب را به طور اتوماتیک کنترل کند. شیر برقی در بسیاری از صنایع کاربرد داشته و با عملکرد ساده خود استفاده از آن بسیار ضروری است. در این صنایع می‌توان از طریق کامپیوتر آن را کنترل کرد و از راه دور به آن دستورات لازم را بدهید.

قطعات مورد نیاز برای نصب شیر برقی دستگاه تصفیه آب خانگی

  • شیر برقی دستگاه تصفیه آب
  • سیم برق دستگاه تصفیه
  • اتصالات تصفیه آب
  • دستکش بهداشتی
  • شلنگ تصفیه آب خانگی در صورت نیاز

برای دریافت اطلاعات از انواع فیلتر تصفیه آب شرکت پالایه سازان میتوانید با ما همراه باشید.

شیر برقی دستگاه تصفیه آب چگونه کار می‌کند؟

شیر برقی تصفیه آب خانگی دارای یک سیم‌پیچ فنر مانند بوده که یک آهنربا در داخل آن قرار گرفته است. با استفاده از جریان الکترومغناطیس پیستون موجود در شیر برقی به وجود می‌آید و در آهنربا شروع به بالا و پایین کردن می‌کند. در هنگام قطع برق شیر اگر در حالت معمولاً باز و یا معمولاً بسته باشد موقعیت خود را تغییر می‌دهد.

سوئیچ لو پر شر و سوئیچ پر شر سنسورهایی هستند که به شیر برقی دستگاه تصفیه آب دستور قطع یا وصل جریان را می‌دهند. در ادامه هرکدام از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سوئیچ پر شر:

این سوئیچ به سنسور فشار بالا نیز معروف بوده و بدین صورت عمل می‌کند که وقتی مخزن تصفیه آب پر شد به شیر برقی دستور قطع جریان آب را می‌دهد. همین باعث می‌شود که پمپ بی‌دلیل کار نکند و آب هم هدر نرود.

آب جوشانده شده یا آب تصفیه شده؟
مطالعه بیشتر

سوئیچ لو پر شر:

سوئیچ لو پر شر با سنسور فشار پایین نیز شناخته می‌شود و زمانی که فشار در آب در دستگاه تصفیه کم و یا قطع شود جریان برق را قطع می‌کند. با این عمل از روشن بودن بی‌مورد دستگاه تصفیه آب و از خراب‌شدن پمپ نیز جلوگیری خواهد شد.

از نظر ولتاژ ورودی نیز شیر برقی دستگاه تصفیه آب نیز تقسیم‌بندی می‌شود. به‌عنوان‌ مثال شیر برقی که ولتاژ آن 24 ولت است در بیشتر موارد برای دستگاه تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیر برقی با ولتاژ 36 برای دستگاه تصفیه نیمه‌صنعتی به کار می‌رود.

آموزش نحوه نصب و تعویض شیر برقی با چهارراهی در دستگاه تصفیه آب

برای نصب و تعویض شیر برقی با چهارراهی در دستگاه تصفیه آب خانگی ابتدا باید آب ورودی دستگاه تصفیه را ببندید و شیر ورودی را با دنبال‌کردن شیلنگ پیدا کرده و برق دستگاه را قطع کنید. سپس شیر مخزن تصفیه را بسته و چهارراهی تصفیه آب را پیدا کنید. این چهارراهی یک قطعه سفید رنگ است که اندازه آن حدوداً 5 سانتیمتر قطر، 8 سانتیمتر طول و 5 سانتیمتر ارتفاع بوده و از طریق شیلنگ به هوزینگ ممبران خانگی وصل می‌شود. پس اگر شیلنگ آب تصفیه شده که از محفظه ممبران خارج می‌شود را دنبال کنید چهارراهی را پیدا خواهید کرد.

در قسمت پایینی چهارراهی شاهد دو علامت IN و OUT خواهید بود. شیلنگ‌های که به این دو قسمت وارد شده را باید به هم وصل کنید پس آنها را خارج کرده و اگر این چهارراهی اتصال فتینگی داشت ضامن آن را به داخل فشار دهید. سپس شیلنگ را بیرون بکشید و در اتصال مهره‌ای با پیچاندن آن باز خواهد شد. برای اتصال این دو شیلنگ می‌توانید از یک رابط شلنگ استفاده کرده و برای جلوگیری از نشتی کل مسیر را با یک شلنگ جدید جایگزین کنید.

این شلنگ بین فیلتر سوم و هوزینگ ممبران قرار می‌گیرد. دو شلنگ دیگر در قسمت بالایی چهارراهی وجود دارد که یکی از آنها خروجی هوزینگ ممبران و دیگری وارد فیلتر پست کربن می‌شود آنها را نیز جدا کنید. این دو شلنگ را نیز می‌توانید به یکدیگر متصل کرده و یا طول مناسبی را از شلنگ بریده و کل مسیر را با آن جایگزین کرد. بعد از انجام این کارها چهارراهی شما آزاد شده و دیگر نیازی به آن ندارید.

فواید آب تصفیه شده برای ورزشکاران
مطالعه بیشتر

نصب شیر برقی دستگاه تصفیه آب خانگی:

با انجام‌دادن مراحل بالا می‌توان شیر برقی دستگاه تصفیه آب را جایگزین کرد. پمپ تصفیه آب نصب شده را روی دستگاه پیدا کرده و شلنگ ورودی به پمپ را مشخص کنید و محل ورودی آن را با کاتر ببرید. بعد ورودی و خروجی شیر برقی را مشخص کنید و آن را قبل از پمپ و روی محل بریده شده نصب‌کرده به‌طوری که محل جریان آب به‌طرف پمپ باشد.

اگر شیر برقی دستگاه تصفیه آب شما از نوع اتصالات فیتینگی سرخود است فقط شلنگ را وارد کنید؛ اما اگر اتصالات لازم را ندارد باید اتصال مناسب آن را انجام دهید. سپس برق را به شیر قطع کن وصل کرده و به‌صورت موازی با پمپ تصفیه آب سیم‌های آن را متصل کنید. سیم‌های سرخود را حتماً عایق‌بندی کرده و اگر سیم برقی ندارد بهتر است دو عدد سیم برق تصفیه آب را تهیه و آن را به محل انشعاب برق پمپ متصل کنید.

سپس آب ورودی دستگاه تصفیه آب و برق آن را متصل کرده و عملکرد شیر برقی را امتحان کنید. برای انجام‌دادن این کار شلنگ خروجی پمپ را می‌توانید خارج نماید. با بازکردن شیر برداشت روی سینک دستگاه باید روشن باشد و آب از خروجی پمپ خارج شود که نشان می‌دهد شیر برقی دستگاه تصفیه آب خانگی به‌درستی کار می‌کند.

پالایه سازان تولید کننده انواع فیلتر تصفیه آب خانگی در کشور است. از مجصولات این کارخانه میتوان به فیلتر ممبران، فیلتر لیوانی، فیلتر کربنی، فیلتر مینرال و فیلتر پست کربن اشاره کرد.

جمع‌بندی

در این مطلب با روش تعویض شیر برقی دستگاه تصفیه آب و چگونگی نصب آن آشنا شدید. همچنین به قطعات مورد نیاز برای نصب و تعویض آن نیز اشاره کردیم. شرکت پالایه سازان با ارائه شیر برقی دستگاه تصفیه آب خانگی با بهترین کیفیت مسیر خرید را برای شما آسان کرده است.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.