بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
استاندارد فود گرید دستگاه تصفیه آب

استاندارد فود گرید food grade در دستگاه های تصفیه کننده آب

یکی از استانداردهای مهمی که در مبحث تصفیه آب باید مورد توجه قرار می‌گیرد، استاندارد فود گرید است. هدف از این استاندارد، این است که برای ترکیبات و موادی که به‌طور مستقیم با آب و غذای انسان در تماس هستند، معیاری تعیین شود. استاندار فود گرید در موادی از جنس پلی اتیلن نیز وجود دارد. در ساختار مخزن دستگاه تصفیه آب که به‌طور مستقیم با آب در تماس است، باید از استاندارد فود گرید بهره گرفته شود. به هنگام خرید این دستگاه‌های پرکاربرد و مهم باید به نکاتی توجه نمود. مخزن خریداری شده باید از نوع آنتی باکتریال بوده و از استاندارد Food Grade برخوردار باشد. مجموعه پالایه‌سازان در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهند داد؛ پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

استاندارد Food Grade (فود گرید) چیست و درجه فود گرید چه معنایی دارد؟

یکی از انواع استانداردهای مهم که در صنایع مرتبط با مواد غذایی، نوشیدنی و خوراک انسان مورد استفاده قرار می‌گیرد، استاندارد فود گرید است. این استاندارد با سازگار بودن با محیط زیست، پایدار یا تجزیه‌پذیر بودن مواد، تفاوت دارد و به همان معنی نیست. به طور کلی می‌توان گفت که فود گرید یعنی موادی که با آب و غذای انسان‌ها در تماس مستقیم هستند، حتما باید با استانداردهای خاصی تولید شوند. در موادی که از پلی اتیلن تولید می‌شوند، استاندارد فود گرید به معنای ایمن بودن بسته بندی برای ذخیره سازی طولانی مدت مواد غذایی است.

استاندارد فود گرید در دستگاه تصفیه آب چه اهمیتی دارد؟

در دستگاه تصفیه آب بعد از این‌که فرایند تصفیه به اتمام می‌رسد، آب در مخزن دستگاه ذخیره می‌شود. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اجزای دستگاه تصفیه آب، مخزن آن در نظر گرفته می‌شود. در ساختار این مخزن، ترکیباتی به کار می‌رود که به‌طور مستقیم با آب در تماس هستند؛ بنابراین، استاندارد فود گرید در آن دخالت خواهد داشت. مخزن دستگاه تصفیه باید از کیفیت و عملکرد بالایی برخوردار باشد؛ چراکه در نگهداری آب تاثیر بسزایی دارد. باید به این نکته توجه شود که در صورت عدم رعایت استاندارد فود گرید در مخزن و ساخت آن با استفاده از متریال بی‌کیفیت و فاقد آنتی باکتریال، آبی که در آن ذخیره خواهد شد، از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و درگیر جلبک‌ها، باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها خواهد شد. با توجه به موارد ذکر شده، می‌توان نتیجه گرفت که آب، پاکی و خلوص خود را از دست داده و فرایند تصفیه، نتیجه مثبتی نخواهد داشت. این عوامل روی بو و طعم آب نیز تاثیر می‌گذارند. برای حل این مشکلات یا باید مخزن را شستشو داد و یا کامل آن را عوض کرد.

استاندارد فود گرید علاوه بر مخزن، باید در سایر قطعات پلاستیکی دستگاه تصفیه آب نیز وجود داشته باشد. بدنه فیلتر دستگاه تصفیه آب از پلاستیک بوده و در طی فرایند، به‌صورت مستقیم با آب در تماس هستند. سایر اتصالات و شلنگ‌های موجود در دستگاه نیز از جنس پلاستیک هستند؛ بنابراین می‌توان گفت که اگر استاندارد فود گرید در آن‌ها رعایت نشود، سلامت انسان به خطر افتاده و باعث بیماری‌های گوناگونی خواهد شد. برندهای معروفی که در زمینه تولید دستگاه‌های تصفیه آب فعالیت می‌کنند، این نکات را مد نظر قرار داده و نسبت به تولید محصولاتی با استاندارد فود گرید اقدام می‌نمایند. پالایه سازان یکی از تولید کنندگان انواع فیلتر تصفیه آب است که تمامی قوانین فود گرید را در ساخت فیلتر های خود به کار برده است. از جمله فیلتر های ساخت ما میتوان به فیلتر ممبران، فیلتر کربنی، فیلتر الیافی، فیلتر یخچال، فیلتر لباسشویی و … میباشد.

چگونه از سالم بودن آب آشامیدنی اطمینان یابیم؟
مطالعه بیشتر

ويژگي مواد دارای استاندارد food grade

در بسته‌بندی مواد غذایی و تولید دستگاه‌های تصفیه آب که با مواد غذایی به‌صورت مستقیم در ارتباط هستند و پای سلامت انسان در میان است، رعایت استانداردهای موجود در این زمینه و استفاده از مواد اولیه مرغوب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حتما باید نکات لازم و مهم مورد توجه قرار گیرد. پلیمرهایی که دارای استاندارد فود گرید هستند، با گذشت زمان و در اثر عوامل گوناگون دچار خوردگی و اکسایش نمی‌شوند و از این لحاظ از کیفیت مرغوبی برخوردارند. چنانچه این پلیمرها با آب یا مواد غذایی تماس مستقیمی داشته باشند، هیچ واکنشی با آن‌ها نخواهند داشت و در نتیجه ضرری هم به آن‌ها نمی‌رسانند. پلاستیک‌های فود گرید مضر نیستند و این مضر نبودن به خاطر این است که پلیمرهای این پلاستیک‌ها ماده شیمیایی آسیب‌زایی را به غذا منتقل نکرده و فاقد مواد سرطان‌زا هستند. داشتن این ویژگی‌ها، درصد استفاده از آن‌ها را بیشتر کرده و به خاطر عدم صدمه به سلامت انسان، محبوبیت بسیاری در بین تولیدکنندگان پیدا کرده است.

زمانی که موادی با استاندارد فود گرید تولید می‌شوند، در دمای بالا نیز ویژگی‌های مذکور را حفظ می‌کنند. این پلاستیک‌ها استقامت بسیار بالایی داشته و در درازمدت و مصرف زیاد، دچار آسیب و خرابی نمی‌شوند. در حالت کلی می‌توان گفت که میزان خلوص پلاستیک، مهم‌ترین عاملی است که آن را از نظر ایمنی سالم نگه می‌دارد. در تولید پلاستیک نباید از رنگ‌ها و مواد افزودنی استفاده کرد؛ چراکه برای سلامت انسان خطرناک بوده و ممکن است بیماری‌های گوناگونی را به وجود آورد که جبران‌ناپذیر باشد.

مواردی که باید در مورد استاندارد فود گرید food grade در نظر گرفت!

خوردن و آشامیدن از جمله نیازهای اساسی تمام افراد جامعه در نظر گرفته می‌شود؛ بنابراین، در تولید محصولاتی که با مواد غذایی و آب در ارتباط هستند، باید نهایت دقت را به خرج داد. برای تولید دستگاه تصفیه آب، باید از استانداردهای مهم و مواد اولیه مرغوب استفاده کرد تا سلامت انسان تضمین شود. یکی از استانداردهای مهمی که در تولید دستگاه تصفیه آب باید مورد توجه قرار گیرد؛ استاندارد فود گرید است که در لغت به معنای درجه غذا در نظر گرفته می‌شود. مخزن، از اجزای مهم دستگاه تصفیه آب به شمار می‌رود و به‌طور مستقیم با آب در تماس است، در نتیجه باید استانداردهای مربوطه، در تولید آن در نظر گرفته شود.

چرا دستگاه تصفیه آب به طور مداوم تخلیه می‌شود؟
مطالعه بیشتر

استفاده از این استاندارد مهم باعث تغییر نکردن طعم و بوی آب شده و آبی با کیفیت مطلوب را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد. به هنگام خرید دستگاه‌های تصفیه آب، باید به نکاتی از جمله رعایت استاندارد فود گرید در تولید آن و استفاده از مواد مرغوب و باکیفیت دقت کرده و خرید از برندی انجام شود که تمام این موار در آن رعایت شده باشد. پالایه‌سازان قصد دارد با ارائه اطلاعاتی در زمینه استاندارد فود گرید در دستگاه تصفیه آب، اطلاعات شما را در مورد این استاندارد ارزشمند افزایش دهد تا با دید گسترده‌تری در زمینه دستگاه‌های تصفیه آب اقدام به انتخاب و خرید کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.