بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب خانگی

مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه

امروزه استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی امری بدیع و پرکاربرد شده است و طی چندین مرحله انجام می‌شود، اما مراحل تصفیه آب خانگی چیست؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید. دستگاه تصفیه آب، دستگاه کوچکی است که از چندین قطعه تشکیل شده است و این قطعات با هماهنگی کامل طی چندین مرحله با یکدیگر کار می‌کنند. یکی از مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب خانگی ورود آب به دستگاه می‌باشد که این آب ورودی در حجم بالایی از طریق شیرهای ورودی وارد دستگاه می‌شود و در مرحله بعد وارد فیلتر می‌شود که سایز و نوع فیلتر با توجه به دستگاه متفاوت است. در قسمت فیلتر، ناخالصی آب گرفته می‌شود و در مرحله بعد وارد منبع شده و در آنجا ذخیره می‌شود، این آب کاملا سالم بوده و با باز کردن شیر از منبع خارج شده و می‌توان از آن استفاده کرد. در این دستگاه تمام مراحل با دقت خاصی انجام می‌شود و از نظر کمی و کیفی کاملا آزمایش و بررسی شده‌اند.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

چگونه آب آشامیدنی تصفیه می‌شود؟

در مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب خانگی، عملکرد درست و بهینه قطعات بسیار مهم و حائز اهمیت است. فیلتر تصفیه آب یکی از بخش‌های اصلی این دستگاه هستند و طوری طراحی شده‌اند که به کوچکترین ناخالصی و آلودگی اجازه عبور نمی‌دهند.

گاهی اوقات آلودگی‌های کوچک و ناچیز اگر وارد بدن انسان شوند، منجر به بیماری‌های مختلفی می‌شوند. این دستگاه ها بدون افزودن هیچ مواد اضافی به تصفیه آب می‌پردازند و آب خروجی آنها، آبی شفاف و کاملا سالم خواهد بود، در واقع انرژی الکتریکی موجب عملکرد این دستگاه می‌شود.

انواع دستگاه تصفیه آب

همانطور که مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب خانگی متفاوت است، انواع روش های تصفیه آب در دستگاه‌های مختلف نیز با هم فرق دارد. سه نوع دستگاه تصفیه آب وجود دارد، نوع اول مجهز به تکنولوژی اسمز معکوس است و بالاترین میزان دقت در تصفیه آب را دارد. در این روش آب توسط پمپ کوچک با فشار زیاد از فیلتر ممبران عبور می‌کند.

از این فیلتر فقط مولکول‌های آب عبور می‌کند و ناخالصی باقی می‌ماند و آب خروجی بسیار زلال و سالم می‌باشد و با جریان برق کار می‌کند. نوع دوم با تکنولوژی اولترا فیلتراسیون کار می‌کند و نیازی به برق و پمپ ندارد و از جریان هیدروستاتیک برای عبور آب استفاده می‌کند.

نوع آخر دستگاه تصفیه آب با دقت بالای ۱ میکرون است. این دستگاه با فیلتر‌های کربنی و الیافی کار می‌کند که قابلیت حذف شن های ریز، ذرات معلق، تخم و لارو حشرات را دارد و تا حد زیادی مواد شیمیایی آب مانند بو، رنگ و طعم را حذف می‌کند و در تصفیه آب حذف این مواد بسیار مهم می‌باشد.

ویژگی های آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب

بعد از آشنایی با مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب خانگی باید بیان کنیم به طور کلی هدف از تصفیه آب چیست؟ هدف اصلی از تصفیه، تولید آب پاک و سالم و بدون ناخالصی و آلودگی است، چون در بسیاری از موارد این ناخالصی سبب بیماری و ناراحتی در بدن انسان می‌شود، چون در بعضی مناطق آب آشامیدنی کاملا سالم و بهداشتی نیست، از این رو تصفیه آن کمک به سزایی به سلامتی می‌کند.

هیدروسیکلون چیست؟
مطالعه بیشتر

حذف فلزات سنگین آب، باکتری، مواد سمی و غیره از ویژگی‌های آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب است. حذف این مواد از آب آشامیدنی از ایجاد سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می‌کند و اگر آب آشامیدنی آلوده وارد بدن شود، به مرور زمان سبب ایجاد رسوب و سنگ می‌شود که بسیار دردناک خواهد بود. با توجه به محل زندگی گاهی اوقات آب گل آلود و به رنگ تیره می‌باشد که دستگاه تصفیه آن را به آبی شفاف و زلال تبدیل می‌کند.

خصوصیات دستگاه تصفیه آب استاندارد چیست؟

تاکنون با مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب خانگی و انواع آن آشنا شدیم، اما برای خرید باید بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی را تهیه کرد. بهترین دستگاه با استانداردهای جهانی عرضه می‌شود و این معیارها شامل ابعاد، کیفیت، میزان خلوص آب، نحوه تصفیه و غیره می‌باشد. دستگاه تصفیه آب استاندارد با کارت گارانتی یا ضمانت نامه ارائه می‌شود که برای خریداران بسیار مهم است و در مدت زمان معین اگر برای دستگاه مشکلی پیش آید می‌توانید آن را به صورت رایگان تعویض یا تعمیر کنید.

از دیگر خصوصیات این دستگاه می‌توان به خلوص آب اشاره کرد. آب خروجی از این دستگاه بسیار زلال و شفاف است و هیچ گونه آلودگی در آن دیده نمی‌شود و بوی نامطبوع ندارد، از این رو با اطمینان خاطر می‌توان از آن استفاده کرد. تعداد فیلتر‌ها و حجم منبع کاملا متناسب با اندازه و ابعاد دستگاه طراحی شده است.

مخزن دستگاه از مواد اولیه بسیار با کیفیت تولید می‌شود که نگهداری و ذخیره آب در آن برای مدت‌های طولانی امکان پذیر است، وزن این دستگاه نیز کاملا استاندارد بوده و در مکان‌های مختلفی به راحتی می‌توان آن را نصب کرد.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.