بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن

6 تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن

آنچه در این مقاله می خوانیم:

با آگاهی از تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن می‌توانید بهترین گزینه را برای مصرف مورد نظرتان تهیه کنید. تعداد قطعات دستگاه‌های مخزن دار بیشتر از انواع بدون مخزن است. از جمله این قطعات نیز می‌توان به پمپ و فیلترهای بیشتر اشاره کرد.

دستگاه بدون مخزن آب را به روش الترافیلتراسیون  و دستگاه مخزن دار آب را به روش اسمز معکوس تصفیه می‌کند. در روش اسمز معکوس ذرات بسیار ریز هم تصفیه خواهند شد. اما خروجی دستگاه بدون مخزن فقط شامل شن و ماسه و گل و لای نیست و سایر آلایندگی‌ها باقی خواهند ماند.

دستگاه مخزن دار در کنار همه مزایایی که دارد، از قیمت بالاتری برخوردار است. اما اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارید، در این مطلب از پالایه سازان همراه ما باشید. اینجا مقایسه دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن را به طور کامل خواهیم دید.

قطعات

قدرت تصفیه آب کم‌فشار روش تصفیه کیفیت خروجی فضای مورد نیاز

قیمت

دستگاه تصفیه آب مخزن دار

بیشتر

بیشتر اسمز معکوس بالاتر بیشتر بیشتر

دستگاه تصفیه آب بدون مخزن

کمتر کمتر الترافیلتراسیون پایین‌تر کمتر

کمتر

 

تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن

این دو نوع دستگاه تصفیه آب از چند جهت از هم متمایزند. در ادامه این تفاوت‌ها را به تفکیک بررسی می‌کنیم.

1- تعداد و نوع قطعات

تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن در تعداد قطعات

فیلترهای بیشتر + پمپ در دستگاه تصفیه آب مخزن دار

تفاوت اصلی و اساسی این دو نوع دستگاه تصفیه آب به تعداد و نوع قطعات آنها برمی‌گردد. به طور کلی دستگاه بدون مخزن قطعات محدودتری دارد. این دستگاه فقط شامل قطعات زیر است:

اما دستگاه مخزن دار در کنار قطعات بالا، موارد زیر را هم ارائه می‌دهد:

  • پمپ
  • شیر برقی
  • پساب فاضلاب
  • مخزن تحت فشار
  • گیج فشار روغنی
  • شیر اتومات فشار بالا و پایین

2- قدرت تصفیه آب کم‌فشار

مورد بعدی درباره تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن، به قدرت آنها در تصفیه آب کم‌فشار وابسته است. همان‌طور که بالاتر دیدید، دستگاه تصفیه آب بدون مخزن، پمپ هم ندارد. کار پمپ این است که فشار آب ورودی دستگاه را بیشتر می‌کند تا فرآیند تصفیه قوی‌تر انجام شود. اما وقتی این قطعه موجود نباشد، فشاری که در دستگاه جریان دارد، همان فشار اصلی آبِ داخل لوله‌کشی ای همان آب شهری است. اما در انواع مخزن دارد، پمپ هم داریم که فشار را افزایش می‌دهد.

3- روش تصفیه آب

روش دستگاه بدون مخزن برای تصفیه آب الترافیلتراسیون (UF) است. این دستگاه می‌تواند شامل 5، 6 یا 7 مرحله باشد. اما دستگاه مخزن دار از روش اسمز معکوس استفاده می‌کند. این دستگاه نیز اغلب 6 الی 10 مرحله دارد. در روش اسمز معکوس علاوه بر حذف ذرات بسیار ریز و جزئی، PH آب نیز بالا می‌رود. همان‌طور که می‌دانید نوشیدن آب قلیایی برای سلامتی بدن مفید است.

4 تفاوت فیلتر مینرال و قلیایی
مطالعه بیشتر

4- کیفیت آب خروجی

تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزندر کیفیت خروجی

حذف 98% آلایندگی‌ها با دستگاه تصفیه آب مخزن دار

مهم‎‌ترین تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن کیفیت آب خروجی است. بله، دستگاه مخزن دار آب را با قدرت بهتری تصفیه می‌کند. این در حالی است که دستگاه بدون مخزن، نمی‌تواند سختی آب را کاهش دهد. همین‌طور نمی‌تواند املاح اضافه (مانند آلومینیوم، نیترات، نیتریت و آرسنیک) را از آب حذف کند.

بهتر است بگوییم که کاربرد دستگاه تصفیه آب بدون مخزن، به حذف ذرات درشت (مانند شن و ماسه و گل و لای) محدود می‌شود. در عوض انواع مخزن دا قدرت حذف آلایندگی‌ها را حتی با دقت 0.0001 میکرون دارند.

به همین خاطر است که آب خروجی دستگاه مخزن دار، به استانداردهای بین‌المللی نزدیک‌تر است. البته فراموش نکنید که بهترین دستگاه تصفیه هم آب را تا حدود 98% تصفیه می‌کند و نه بیشتر.

5- فضای مورد نیاز

دستگاه تصفیه آب بدون مخزن کوچک‌تر است. بنابراین فضای کمتری را هم روی سینک آشپزخانه اشغال می‌کند. بنابراین اگر محدودیت جا دارید و به حذف آلایندگی‌های ریز نیاز ندارید، دستگاه بدون مخزن می‌تواند مناسب باشد.

6- قیمت

همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، قیمت دستگاه تصفیه آب مخزن دار بیشتر از نمونه بدون مخزن است. اما اگر به دنبال گزینه‌ای هستید که خروجی باکیفیتی داشته باشد و بتوانید تفاوت را احساس کنید، دستگاه مخزن دار انتخاب مناسب‌تری است.

کدام دستگاه بهتر است؟

اما حالا که تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن را می‌دانید، باید بپرسیم که کدام گزینه بهتر است؟ انتخاب گزینه ایدئال به اولویت‌ها و مشخصات آب ورودی بستگی دارد. اما اگر انتظار بالایی از خروجی نهایی یک دستگاه تصفیه آب دارید، بهتر است نمونه‌های مخزن دار را انتخاب کنید. درست است که برای انتخاب دستگاه مخزن دار باید بودجه بیشتری در نظر بگیرید؛ اما این دستگاه ارزشش را دارد!

ولی چرا قدرت این دستگاه در تصفیه آب تا این حد بالا است؟ دستگاه تصفیه آب مخزن دار در سه مرحله اول (مرحله پیش‌تصفیه) شامل فیلتر الیافی و دو نوع فیلتر کربنی است. این فیلترها آلایندگی‌های درشت‌تر و کلر را از آب حذف می‌کنند.

آشنایی با معروف ترین دستگاه های تصفیه کننده آب تایوانی
مطالعه بیشتر

اما در قدم بعدی نوبت به یک فیلتر تصفیه آب قدرتمند، یعنی فیلتر ممبران می‌رسد. این فیلتر می‌تواند مواد شیمیایی و ذرات میکروسکوپی را از آب حذف کند. دقت 0.0001 میکرونی که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، به همین فیلتر تعلق دارد.

بعد از ممبران هم فیلتر پست کربن خطی را داریم که بو، رنگ و طعم آب را اصلاح می‌کند. قدم بعدی نیز به عهده فیلتر معدنی‌ساز مینرال است. این فیلتر علاوه بر اضافه کردن املاح معدنی، آب را از حالت اسیدی به سمت خنثی یا قلیایی بودن می‌برد.

قیمت انواع دستگاه تصفیه آب

تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن در یک نگاه کلی به قدرت آنها و کیفیت خروجی نهایی برمی‌گردد. دستگاه مخزن دار به لطف وجود قطعات بیشتر و روشی که استفاده می‌کند، بهتر می‌تواند آب را تصفیه کند. در و طیف وسیع‌تری از ذرات را حذف می‌کند. در عوض قیمت آن نیز به نسبت بیشتر است.

اما اگر برای انتخاب گزینه ایدئال خود به مشاوره نیاز دارید، می‌توانید با پالایه سازان در ارتباط باشید. این مجموعه سال‌ها است که در حوزه تولید انواع دستگاه‌ها و تجهیزات تصفیه آب فعالیت می‌کند. می‌توانید با این مجموعه در تماس باشید و در صورت تمایل سفارش خود را نیز برای خرید دستگاه مورد نظرتان ثبت کنید.

پرسش‌های پرتکرار

1. اگر فشار آب کم باشد، کدام دستگاه تصفیه آب انتخاب بهتری است؟ مخزن دار یا بدون مخزن؟

مخزن دار؛ چراکه دارای پمپ نیز هست.

2. چرا عده‌ای دستگاه بدون مخزن را ترجیح می‌دهند؟

مزیت این دستگاه جمع و جور بودن آن است. در واقع به دلیل قطعات محدودتری که دارد، فضای کمتری را هم اشغال می‌کند.

3. برای خرید انواع دستگاه تصفیه آب چگونه اقدام کنم؟

می‌توانید با پالایه سازان در ارتباط باشید. ما با شماره ۰۵۱۳۷۶۷۴۲۳۴ منتظر شما هستیم.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.