بزرگ ترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
تصفیه آب رومیزی بخریم یا زیر سینکی؟

تصفیه آب رومیزی بخریم یا زیر سینکی؟

احتمالاً این سؤال شما هم هست؛ تصفیه آب رومیزی بخریم یا زیر سینکی؟ دستگاه‌های رومیزی کوچک و قابل حمل هستند. حتی می‌توانید آنها را به مسافرت یا مکان‌های دیگر ببرید. اما نهایت جریانی که این دستگاه می‌تواند تحمل کند، یک جریان متوسط است. بنابراین قدرتی برای تصفیه حجم یا جریان زیادی از آب را ندارند. دستگاه زیرسینکی دوام و قدرت بیشتری در تصفیه آب دارد. البته کیفیت آب خروجی هر دو یکسان است. فقط این جریان آب است که در دستگاه زیرسینکی می‌تواند بیشتر باشد. به‌علاوه در نوع زیرسینکی می‌توانید تعداد فیلترها را هم بیشتر کنید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

هزینه تعمیر و نگهداری نوع رومیزی، بیشتر است. چون اجزای سیستم آن داخلی هستند. اما نکات دیگری هم وجود دارند که باید در مقایسه این دو دستگاه تصفیه آب بدانید. در ادامه تفاوت دستگاه تصفیه آب رومیزی و زیرسینکی را به تفکیکِ ویژگی‌ها بررسی می‌کنیم تا انتخاب برایتان راحت‌تر شود.

تفاوت شکل ظاهری، نحوه نصب، کیفیت آب خروجی، ابعاد دستگاه و طول عمر
شباهت تصفیه آب، افزودن املاح معدنی، کیفیت و دوام محصول

تفاوت دستگاه تصفیه آب رومیزی و زیر سینکی

با مقایسه تفاوت‌های این دستگاه‌ها قرار نیست بگوییم که کدام نوع بهتر است. بلکه فقط قرار است ویژگی‌های آنها را مرور کنیم. این شمایید که باید بر اساس نیازها و شرایط خود، گزینه بهتر را پیدا کنید.

تفاوت‌های ظاهری تصفیه آب رومیزی با زیر سینکی

دستگاه تصفیه آب رومیزی ظاهر زیباتری به نسبت دستگاه زیرسینکی دارد. این دستگاه شبیه به کلمن است و روی سینک یا میز قرار می‌گیرد. تصفیه آب رومیزی کاملاً قابل حمل است. یک مخزن ذخیره و محفظه‌ای برای نگهداری فیلترها بخش‌هایی هستند که برای این دستگاه طراحی شده‌اند.

در مقابل، تصفیه آب زیرسینکی را داریم که داخل کابینت پایین سینک قرار می‌گیرد. این دستگاه به شکل پنهان نصب می‌شود و در دید نیست. از طرفی ظاهر بسیار ساده‌ای دارد. می‌توان گفت ظاهر آن به نسبت نسخه رومیزی، کاملاً صنعتی است.

فرق نصب و راه‌اندازی تصفیه آب زیر سینکی با رومیزی

همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، دستگاه تصفیه رومیزی نصب راحتی دارد. بنابراین خودتان هم می‌توانید آن را راه‌اندازی کنید. اما نصب دستگاه زیرسینکی پیچیده‌تر است. اگر این دستگاه را انتخاب کردید، بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید.

ذکر این نکته نیز الزامی است که برای نصب دستگاه زیرسینکی، باید یک سوراخ به قطر 12 سانت روی سینک ایجاد شود. بنابراین اگر به هر دلیلی تمایلی برای این کار ندارید، باید دستگاه رومیزی را انتخاب کنید.

چگونه از سالم بودن آب آشامیدنی اطمینان یابیم؟
مطالعه بیشتر

کیفیت آب خروجی تصفیه آب زیر سینکی یا رومیزی

اما در پاسخ به سؤال تصفیه آب رومیزی بخریم یا زیر سینکی، کیفیت آب خروجی یکی از مهم‌ترین فاکتورها محسوب می‌شود. به طور کلی تفاوت خاصی بین کیفیت آب خروجی این دو دستگاه وجود ندارد. کیفیت آب خروجی فقط به کیفیت دستگاه و فیلترهایش بستگی دارد.

بنابراین اگر به دنبال کیفیت بهتر هستید، باید به سراغ دستگاه باکیفیت‌تری بروید که فیلترهای قدرتمندی دارد. می‌توانید دستگاه یا تک‌تک فیلترها را از کارخانه پالایه سازان تهیه کنید تا از کیفیت آنها اطمینان خاطر داشته باشید.

ابعاد دستگاه تصفیه آب رومیزی و زیر سینکی

ابعاد دستگاه رومیزی، با اختلاف نه‌چندان زیاد، بیشتر از دستگاه زیرسینکی است. در واقع دستگاه زیرسینکی فضای کمتری را اشغال می‌کند. دقت کنید که نسخه زیرسینکی به نوعی فضای مُرده زیر سینک را می‌گیرد. اما تصفیه آب رومیزی فضای مفید روی میز را به خود اختصاص می‌دهد.

حجم آب قابل تصفیه

قدرت دستگاه زیرسینکی به طور کلی بیشتر است و آب بیشتری را هم می‌تواند تصفیه کند. پس اگر مصرفتان به گونه‌ای است که می‌خواهید مقدار کمی آن را تصفیه کنید، می‌توانید به سراغ دستگاه تصفیه آب رومیزی بروید. اما اگر به تصفیه‌شدن حجم زیادی آب نیاز دارید، باید نوع زیرسینکی را انتخاب کنید.

تعداد فیلتر دو دستگاه تصفیه آب

اما تفاوت دیگر این دو دستگاه برمی‌گردد به تعداد فیلتر تصفیه آب. دستگاه رومیزی معمولاً 5 فیلتر دارد. اما تعداد فیلترهای دستگاه‌های زیر سینکی می‌تواند 5، 6 یا بیشتر باشد.

نکته‌ای که باید از فیلترها بدانید، درباره امکان اضافه کردن فیلتر در این دو دستگاه است. در نسخه زیرسینکی می‌توانید فیلترهای بیشتری را به سیستم اضافه کنید تا عملکرد قدرتمندتری را از دستگاه بگیرید. اما در نسخه رومیزی امکان اضافه کردن فیلتر وجود ندارد.

طول عمر تصفیه آب خانگی زیر سینکی و رومیزی

آخرین ویژگی که برای پاسخ به سؤال تصفیه آب رومیزی بخریم یا زیر سینکی به آن اشاره می‌کنیم، طول عمر است. عمر مفید دستگاه نیز از فاکتورهایی است که در نهایت به کیفیت برند بستگی دارد. اما اگر یک برند خاص را در نظر بگیریم، معمولاً نسخه‌های زیرسینکی مقاومت بیشتری به نسبت رومیزی‌ها دارند.

تصفیه آب سافت واتر- مزایای خرید تصفیه آب سافت واتر
مطالعه بیشتر

کدام را بخریم؟ زیرسینکی یا رومیزی؟

بر اساس گفته‌های بالا، حالا می‌توانید نیازسنجی کنید و دستگاه تصفیه آب ایده آل خود را انتخاب کنید. اما بیایید یک جمع‌بندی داشته باشیم.

دستگاه‌های رومیزی زیباتر هستند و راحت نصب می‌شوند. اما قیمت آنها معمولاً بیشتر است. از طرفی برای حجم زیادی آب هم گزینه مناسبی نیستند. از دیگر معایب این دستگاه این است که قطعات و فیلترهایش اینترلاین و کارتریجی هستند. به همین خاطر نیز تعویض آنها سخت‌تر است و هزینه بیشتری را می‌طلبد.

دستگاه‌های زیرسینکی می‌توانند حجم زیادی آب را فیلتر کنند. قیمت آنها هم معمولاً اقتصادی‌تر است. همچنین تمام فیلترها و قطعاتشان از رو نصب شده‌اند. بنابراین تعمیر و تعویض‌شان راحت‌تر است. طول عمر آنها نیز به نسبت رومیزی‌ها بیشتر است. در مورد فیلترها هم این امتیاز را دارید که فیلترهای بیشتری را به آن اضافه کنید و قدرتش را افزایش دهید. امکانی که در مورد رومیزی‌ها وجود ندارد.

ولی اگر ظاهر دستگاه برایتان مهم است. یا شاید داخل کابینت سینک فضایی برای جاسازی این دستگاه ندارید یا نمی‌خواهید سینک را سوراخ کنید. در این صورت باید نوع رومیزی را انتخاب کنید.

خرید تصفیه آب خانگی زیر سینکی و رومیزی

حالا که به پاسخ سؤال تصفیه آب رومیزی بخریم یا زیر سینکی رسیدیم، شاید به دنبال یک برند معتبر برای تهیه این دستگاه‌ها باشید. از آنجایی که برندها و مدل‌های متنوعی برای این محصولات در بازار وجود دارند، انتخاب یک مدل استاندارد می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

اما کارخانه پالایه سازان با نام تجاری TOOS انواع دستگاه‌ تصفیه آب را با نشان سیب سلامت و بر اساس گواهینامه‌های بین‌المللی ارائه می‌دهد. این شرکت با تضمین کیفیت محصولات خود، راه تهیه این محصولات را آسان کرده است. برای ثبت سفارش می‌توانید با شماره‌ ۰۵۱۳۷۶۰۳۷۲۰ تماس بگیرید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

168,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.