بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
عمر مفید دستگاه تصفیه آب

عمر مفید دستگاه تصفیه آب چقدر است؟

آنچه در این مقاله می خوانیم:

عمر مفید دستگاه تصفیه آب به طور کلی به شرایط سرویس به موقع آن، تعویض فیلتر ها هر 6 ماه، برند محصول و … بستگی دارد. اما به طور کلی خرابی به صورت فیزیکی انواع دستگاه تصفیه آب در حد صفر است. این امر در مورد سایر قطعات دستگاه هم صادق است. قطعاتی مانند تانک ذخیره آب نیز باید هر چند وقت یک بار عوض شوند تا دستگاه آسیب نبیند.

اگر فیلترها برای طولانی‌مدت (معمولاً بیش از شش ماه) عوض نشوند، به سایر فیلترها و قطعات دستگاه آسیب‌های جدی می‌زنند. در این میان فیلتر ممبران بیشترین آسیب را می‌بیند. بنابراین با تعویض نکردن یک قطعه، باید هزینه تعمیر چند قطعه را بدهید یا حتی دستگاه را عوض کنید.

اما گذشته از سرویس دوره‌ای قطعات و فیلترهای دستگاه، باید به نکات دیگری هم توجه داشت. برای مثال اگر کیفیت آب تغییر پیدا کرده و املاح آن بیشتر شود، باید دوره‌های سرویس دستگاه را کوتاه‌تر کرد. در غیر این صورت عمر دستگاه به چند ماه محدود می‌شود. در ادامه با عمر مفید دستگاه‌‎های تصفیه آب و عوامل مؤثر بر آن بیشتر آشنا می‌شویم.

عوامل موثر بر افزایش عمر مفید سرویس به موقع، تعویض فیلتر های مختلف، شرایط آب و هوایی، میزان املاح موجود در آب و …
زمان تعویض انواع فیلتر  هر 6 ماه و حداکثر 12 ماه
عمر مفید انواع دستگاه تصفیه آب بین 5 تا 10 سال

آیا دستگاه تصفیه آب دائمی است؟

اما قبل از پاسخ به این سؤال که عمر مفید دستگاه تصفیه آب چقدر است، باید ببینیم که آیا این دستگاه می‌تواند دائمی باشد؟ پاسخ این سؤال به نوع نگهداری از دستگاه تصفیه آب بستگی دارد. به طور کلی معمولاً این دستگاه‌ها بعد از چند سال عوض می‌شوند. اما ممکن است دستگاه تصفیه آب از برند باکیفیتی باشد. از طرفی شاید فیلترهای دستگاه به موقع عوض شوند. در این صورت این دستگاه می‌تواند دائمی باشد.

انواع اتصالات دستگاه های تصفیه کننده آب
مطالعه بیشتر

چه عواملی روی عمر دستگاه تصفیه آب تأثیر می‌گذارند؟

مهم‌ترین عواملی که عمر یک دستگاه تصفیه آب را مشخص می‌کنند عبارت‌اند از:

  • بازه‌های زمانی تعویض فیلترها: مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در عمر دستگاه تصفیه آب، مدت‌زمان تعویض آنها است. اگر هر فیلتر را درست تا زمان عمر مفید آن استفاده کنید، می‌توانید دستگاه تصفیه آب را سال‌ها داشته باشید.
  • تعداد دفعات سرویس دستگاه: هر بار که دستگاه سرویس می‌شود، قطعات آسیب‌دیده تعمیر می‌شوند. همچنین املاح و آلودگی‌های داخل دستگاه پاک‌سازی می‌شوند. بنابراین عمر مفید دستگاه بیشتر خواهد بود.
  • برند دستگاه تصفیه آب: برندها و شرکت‌های معتبر، معمولاً دستگاه‌های باکیفیت‌تری را ارائه می‌دهند که فیلترهای بهتری هم دارند.
  • میزان استفاده روزانه: طبیعی است که هر چه استفاده بیشتری از دستگاه شود، عمر آن کمتر خواهد شد.
  • مقدار املاح داخل آب لوله‌کشی: هر چه ذرات جامد، کلر، مواد شیمیایی و املاح طبیعی داخل آب بیشتر باشند، عمر دستگاه کوتاه‌تر خواهد بود.
  • شرایط آب و هوایی: اگر دستگاه در معرض تغییرات دمایی زیاد یا رطوبت و گرد و غبار باشد، کمتر عمر می‌کند.

دستگاه‌های تصفیه آب بعد از چند سال خراب می‌شوند؟

اما حتماً می‌پرسید که واقعاً عمر مفید دستگاه تصفیه آب چقدر است؟ به طور کلی یک دستگاه تصفیه آب می‌تواند بین 5 تا 10 سال عمر کند. اما زمان دقیق عمر آن به عواملی که بالاتر دیدیم بستگی دارد. به عنوان مثال فرض کنید یک دستگاه کیفیت بالایی داشته باشد و  فیلتر تصفیه آب آن نیز به موقع عوض شود. در این صورت حتی اگر به طور مکرر استفاده شود، می‌تواند 10 سال یا بیشتر عمر کند.

آیا مخزن تصفیه آب نیاز به تعویض دارد؟

بله، مخزن تصفیه آب همیشگی نیست و باید آن را تعویض کنید. عمر مفید این مخزن هم به عواملی بستگی دارد که بالاتر دیدیم. اما در شرایط معمولی، بهتر است هر 3 الی 4 سال یک ‌بار مخزن را ضدعفونی کنید. از طرفی بعد از گذشت حدود 10 سال نیز بهتر است که آن را به طور کل تعویض کنید.

بهترین شیر خروجی دستگاه های تصفیه
مطالعه بیشتر

در آخر

در این مطلب دیدیم که عمر مفید دستگاه تصفیه آب چقدر است. شاید قصد تهیه دستگاه تصفیه آب را دارید. یا شاید مایلید که فیلترهای دستگاه خود را تعویض کنید. در این صورت کارخانه پالایه سازان آماده خدمت‌رسانی به شما همراهان گرامی است.

واحد کنترل کیفیت این شرکت مسئولیت تأیید کیفیت محصولات را بر عهده دارد و برای تمام محصولات Test Report ارائه می‌دهد. بنابراین با تهیه محصولات کارخانه پالایه سازان می‌توانید از کیفیت و عمر طولانی آنها مطمئن باشید. برای ثبت سفارش می‌توانید از طریق سایت اقدام کنید یا با شماره 05137603720 تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

1- آیا تعویض کردن فیلترها کمکی به عمر دستگاه تصفیه آب می‌کند؟

بله، قطعاً. تعویض به موقع فیلترها تأثیر مستقیمی بر عمر دستگاه دارد. از طرفی تعمیر و سرویس فیلترها، هزینه تعمیرهای سنگین دستگاه را هم کاهش می‌دهد.

2- فیلترها را هر چند وقت یک بار عوض کنیم؟

معمولاً بین 6 الی 8 ماه، زمان مناسبی برای تعویض فیلترها است. اما هر چه آب املاح بیشتری داشته باشد، این زمان کمتر می‌شود.

3- از کجا بدانم که دستگاه تصفیه آب هنوز خوب کار می‌کند؟

مقداری آب تصفیه نشده را داخل لیوان بریزید و با آب تصفیه‌شده مقایسه کنید. اگر تفاوت ظاهری نداشتند، احتمالاً عمر دستگاه شما به پایان رسیده است. بو یا مزه عجیب آب و کم شدن جریان آن نیز می‌تواند نشانه پایان عمر دستگاه باشد.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.