بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
آداپتور برق در دستگاه تصفیه آب

آداپتور برق در دستگاه های تصفیه کننده آب

آداپتور دستگاه تصفیه آب چیست؟ انواع آداپتور تصفیه آب را نام ببرید؟ چگونه می‌توان علائم خرابی آداپتور تصفیه آب را تشخیص داد؟ آداپتور تصفیه آب را چگونه تعویض کنیم؟ این روزها استفاده از دستگاه تصفیه آب به یکی از ضروریات در منازل تبدیل شده که خرید لوازم جانبی آن نیز اهمیت زیادی دارد. اکثر دستگاه‌ های تصفیه آب به‌ وسیله برق‌کار می‌کنند که برخی از آنها آداپتور دارند و برخی دیگر باید برای دستگاه آن را خریداری کنید. در ادامه این مطلب انواع آداپتور تصفیه آب را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

آداپتور تصفیه آب چیست؟

یکی از اجزای تشکیل‌ دهنده در دستگاه تصفیه آب آداپتور بوده که برق 220 ولت متناوب شهری را به برق 24 ولت مستقیم تبدیل می‌کند. این وسیله برای قطعات داخلی دستگاه مناسب است و به آن دروازه ورودی برق به دستگاه تصفیه آب می‌گویند. آداپتور با داشتن دو شاخه به پریز برق شهری متصل می‌شود و جریان برق را برقرار خواهد کرد.

برای دستگاه‌ های تصفیه آب نیمه‌ صنعتی از آداپتور 32 یا 36 ولت استفاده می‌کنند. این قطعه برق 24 ولتی را به پمپ دستگاه و سنسورهای آن منتقل می‌کند. این آداپتورها چون به طور مداوم به برق وصل هستند باید کیفیت لازم را داشته باشند. چرا که در برخی موارد به‌ خاطر نداشتن کیفیت مناسب دچار آتش‌ گرفتن می‌شوند. همچنین نداشتن کیفیت عملکرد شیر برقی و دستگاه پمپ را دچار اختلال خواهد کرد. درون آداپتور از هسته سیم‌ پیچ و قطعات الکترونیکی مانند: سیم‌ پیچ مس، سیلیس و آهن، دیود و خازن تشکیل شده است. این محصول دارای سوکت برق بوده که اتصال آسان را مهیا می‌کند. همچنین داشتن سیم 1.5 متری برای سهولت اتصال به پریز برق مورد استفاده قرار گرفته است. اگر در منطقه مورد نظرتان شاهد نوسانات برق هستید بهتر خواهد بود از محافظ برق استفاده کنید. برای اطلاعات درباره شیر برقی مقالات زیر را مطالعه کنید.

 • انواع مختلف شیر برقی تصفیه آب
 • آموزش تعویض شیر برقی دستگاه تصفیه آب

علائم خرابی آداپتور تصفیه آب

 • در صورت روشن نشدن دستگاه آب‌شیرین‌کن
 • بلند شدن بوی سوختگی از تصفیه آب
 • اختلال در عملکرد پمپ دستگاه
 • خاموش و روشن شدن متناوب و تکراری دستگاه تصفیه آب

پس اگر آداپتور تصفیه آب دچار خرابی شود باعث نیم‌سوز و یا خرابی کامل پمپ دستگاه و ایجاد صدا در آن و کاهش عمر فیلتر ممبران به‌خاطر عدم کارکرد صحیح پمپ خواهد شد. در نهایت این خرابی به سایر قطعات برقی دستگاه تصفیه آب مانند شیر برقی یا پرشر سویچ‌های آسیب وارد می‌کند.

علت صدای دستگاه های تصفیه کننده آب - حل مشکل صدا دادن دستگاه
مطالعه بیشتر

نگهداری و تعویض آداپتور تصفیه آب

همان‌ طور که قبلاً هم گفتیم به‌ خاطر اینکه آداپتور تصفیه آب همیشه به برق شهری متصل است باید هنگام خرید به کیفیت آن توجه کنیم. آداپتوری که کیفیت پایین داشته باشد امکان آتش‌سوزی آن وجود دارد به همین خاطر توصیه می‌شود هنگام مسافرت حتماً دستگاه را از پریز برق جدا کنید. اگر کیفیت آداپتور پایین باشد احتمال اینکه نتواند آمپر لازم را به شیر برقی و پمپ برساند وجود خواهد داشت و باعث اختلال در عملکرد آنها می‌شود.

اگر این اتفاق برای پمپ بیفتد سبب داغ شدن و در نهایت سوختن آن خواهد شد. آداپتور امکان دارد دچار سوختگی کامل نشود و فقط نیم‌سوز شود که در چنین حالتی عیب‌یابی دستگاه دچار مشکل می‌شود. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر آداپتور تصفیه آب شما بسوزد امکان دارد زمان تعویض فیلتر تصفیه آب دستگاه فرا رسیده باشد. پس اگر از تعویض فیلتر آب دستگاه زمان زیادی گذشته امکان کیپ شدن و بسته‌ شدن راه فیلترها وجود داشته و دستگاه با فشار زیاد آب می‌خواهد راه خروجی را باز کند و همین باعث وارد شدن فشار به آداپتور شده و در نهایت منجر به سوختن دستگاه خواهد شد.

انواع آداپتور تصفیه آب

 • آداپتور و یا ترانس ساخت تایوان
 • تغذیه سوئیچینگ ساخت F.B.K تایوان
 • آداپتور تغذیه 24 ولت ساخت ایران

عمر آداپتور تصفیه آب

اگر یک آداپتور تصفیه آب با کیفیت را خریداری کنید به‌ آسانی خراب نمی‌شود. اما در صورت استفاده مداوم و طولانی‌ مدت و نداشتن محافظ برق امکان خراب‌ شدن آن را بالا می‌برد. پس آداپتوری که ولتاژ مورد نیاز پمپ دستگاه را نتواند تأمین کند باعث کاهش راندمان پمپ و دستگاه تصفیه آب خواهد شد. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم در دوره‌ های 3 تا ۴ساله با کمک ابزار ولت‌ متر از سلامت آداپتور مطمئن شوید.

قیمت قطعات تصفیه آب خانگی

شما میتوانید برای اطلاعات درباره انواع قطعات جانبی دستگاه های تصفیه آب با شماره

آب چیست؟
مطالعه بیشتر

۰۹۱۲۰۷۶۱۶۴۶

تماس بگیرید. اگر مایل به مطالعه درباره انواع قطعات دستگاه تصفیه آب هستید مقالات زیر را مطالعه کنید.

 • آشنایی با شیر قطع اتوماتیک دستگاه تصفیه آب
 • انواع مختلف شیر برقی تصفیه آب
 • سوئیچ قطع کن فشار بالا تصفیه آب

خلاصه مقاله آداپتور برق در دستگاه تصفیه آب

آداپتور یکی از قطعات اصلی در دستگاه تصفیه آب است که جریان برق 220 ولت را با اسمز معکوس به 24 ولت تبدیل می‌کند و برق مورد نیاز پمپ دستگاه را تأمین خواهد کرد. در چنین فرایندی کلیه ذرات ریز میکروبی به درون فاضلاب رفته و از آب حذف می‌شود. در نهایت با وجود انواع آداپتور تصفیه آب و برندهای متفاوتی که وجود دارد خرید آداپتور تصفیه آب مناسب اهمیت زیادی خواهد داشت. در حال حاضر بهترین برندی که در بازار می‌توان یافت برند تایوانی بوده که می‌توانید با ثبت سفارش خود آن را تهیه کنید. البته برند های ایرانی و چینی نیز در بازار وجود دارند. قیمت آداپتور تصفیه آب نیز با توجه‌ به کیفیت متریال و قطعاتی که در آن به‌ کار رفته تعیین خواهد شد.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.