بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
تصفیه آب در جراحی و پانسمان و لوازم آرایشی

تصفیه آب در جراحی و پانسمان و لوازم آرایشی

تصفیه آب در جراحی و پانسمان و لوازم‌آرایشی چه تأثیری دارد؟ چگونه آب تصفیه شده برای جراحی و پانسمان لوازم آرایشی تهیه می‌شود؟ از چه تکنولوژی برای تصفیه این نوع آب استفاده می‌کنند؟ در صنعت داروسازی و آرایشی آب را با کیفیت‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌دهند. طراحی اولیه تصفیه آب در جراحی و پانسمان و لوازم آرایشی باید بر اساس استاندارهای خروجی لازم صورت بگیرد. در صنایع داروسازی از آب فوق خالص جهت تولید لوازم آرایشی و دارویی استفاده می‌شود. همچنین داشتن دو پارامتری اصلی و کلیدی در طراحی سیستم تصفیه آب و ضدعفونی‌کردن آن که شامل عدم وجود هرگونه آلودگی میکروبی و میزان هدایت الکتریکی آب تولیدی است. پس در تصفیه آب جهت مصارف آرایشی و دارویی انتخاب تجهیزات مناسب و نصب آنها باید بسیار دقیق عمل کرد. در ادامه شرکت پالایه سازان تصفیه آب در موارد پزشکی و آرایشی را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهد. درباره پالایه سازان بیشتر بدانید: شرکت ما تولید کننده فیلتر تصفیه آب است. از جمله فیلتر های تولیدی کارخانه پالایه سازان که اکثر کشور های منطقه صادر میشود، میتوان به فیلتر ممبران، فیلتر لیوانی، فیلتر مینرال، فیلتر کربنی، فیلتر پست کربن، فیلتر inline، فیلتر لباسشویی، فیلتر یخچالی و ... اشاره کرد.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

تصفیه آب در جراحی و پانسمان

در طی عمل جراحی و پانسمان کردن زخم‌ها باید از آب تصفیه شده و تمیز استفاده شود. چرا که آب آلوده باعث عفونت و ایجاد آلودگی در سطح پوست خواهد شد. در چنین شرایطی از آب تقطیر شده که با آب استریل نیز شناخته می‌شود استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی برای مراقبت از بیمارانی که در خطر عفونت قرار دارند پزشکان و پرستاران از روش‌ها و تکنیک استریل بهره می‌برند. از جمله این افراد می‌توان به بیمارانی که به‌تازگی عمل جراحی داشته‌اند و یا زخم‌های باز و بزرگی دارند اشاره کرد.

برای این کار باید مراحلی مانند شستن دست‌ها با آب تصفیه شده به مدت یک دقیقه و برای پاک‌سازی و شستن محل زخم از آب استریل استفاده می‌شود. بعد از آن زخم آماده پانسمان خواهد شد. زخم درمان نشده منبع مناسبی برای ورود آلودگی به بدن هستند و استفاده از آب تصفیه شده و مناسب جراحی و پانسمان می‌تواند بیمار را از این خطرات دورنگه دارد. برای همین منظور وجود دستگاه تصفیه آب بیمارستانی لازم و ضروری خواهد بود.

این دستگاه مطابق ضوابطی که برای دستگاه تصفیه آب آزمایشگاهی و بیمارستانی قرار داده شده طراحی و تولید می‌شود. به دلیل وجود چرک آب و فاضلاب تولید شده در این مکان‌ها و کارخانه‌های صنعتی ایران که دارای انواع ترکیبات شیمیایی مضر است باید این پساب‌ها نیز تصفیه شوند. به همین خاطر طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی در آنها بسیار لازم و ضروری خواهد بود. چرا که با گسترش بحران آب اهمیت تصفیه این آب‌ها چندین برابر شده است.

تصفیه آب در لوازم آرایشی

آبی که از منابعی مانند و چاه و رودخانه حاصل می‌شود حاوی آلودگی‌های مختلفی است. این آب را نمی‌توان به همان شکل طبیعی خود مورد استفاده قرارداد. چرا که این آلودگی‌ها می‌تواند روی نتایج آزمایش‌های مختلف و ایمنی محصول تأثیر مستقیم داشته باشد. این آلودگی‌های حتی می‌تواند ذرات آلی معلق در آب‌های سطحی و حتی مواد معدنی موجود در آب را نیز شامل شود.

عمر و زمان تعویض مخزن ذخیره تصفیه آب
مطالعه بیشتر

برای اینکه بتوان لوازم آرایشی با کیفیت بالا تولید کرد به ثبات مواد خام مورد استفاده در آن نیاز است. به همین خاطر تصفیه آب و کنترل کیفیت آن از مهم‌ترین مورد برای داشتن خلوص لازم در لوازم آرایشی است. چنین امری زمانی اتفاق خواهد افتاد که تجهیزات لازم برای تصفیه آب مورد نیاز برای صنایع بهداشتی و دارویی وجود داشته باشد.

طبق استانداردهای بین‌المللی که از طرف سازمان دارو و غذای ایالات متحده صادر شده باید موارد زیر را برای تصفیه آب در لوازم آرایشی رعایت کرد:

  • تعیین کردن آب مورد استفاده در تولید صنایع دارویی و آرایشی
  • تعیین مقادیر کمی برای داشتن حداقل کیفیت آب
  • ارائه دادن روش‌هایی برای تصفیه آب لازم برای صنعت داروسازی، آرایشی و بهداشتی
  • موادی که در تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد باید از عدم تأثیرپذیری آن روی کیفیت آب اطمینان حاصل شود.
  • بررسی کردن مداوم تجهیزاتی که برای تصفیه آب، ضدعفونی آب و تمیزی آن در بازه‌های زمانی مشخص شده
  • باید سازوکارهایی برای پایش و کنترل تصفیه آب ارائه شود.

پس تصفیه آب در لوازم آرایشی با برچسب aqua مشخص شده و جدا از اینکه آب مورد استفاده در این محصولات تصفیه شده اغلب دیونیزه هم می‌شود. تصفیه آب برای تولید این محصولات برای جلوگیری از تداخل مواد ناخواسته مانند: سولفات، یون‌ها مختلف فلزی و کلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

برای تصفیه آب در جراحی و پانسمان و لوازم آرایشی به دستگاه تصفیه آبی نیاز است که آب مقطر و آب دیونیزه را تولید کند. برای اینکه به این آب دسترسی پیدا کرد باید به نصب فیلترهای غشایی و یا سیستم گندزدایی که توسط اشعه ماورا بنفش در سیستم‌های تصفیه آب‌روی آورد.

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین سیستم‌ها که تا درصد بالایی آلودگی‌ها و آلاینده‌های آب را حذف می‌کند سیستم آب‌شیرین‌کن اسمز معکوس خواهد بود. پس برای تهیه این سیستم بهتر است از کارشناسان قابل‌ اعتماد در پالایه سازان کمک بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را در این زمینه در اختیارتان قرار دهند.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.