بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
انواع اتصالات دستگاه تصفیه آب

انواع اتصالات دستگاه های تصفیه کننده آب

انواع اتصالات دستگاه تصفیه آب که برای نصب دو قطعه به یکدیگر کاربرد دارند. هرکدام از این اتصالات نام‌های مخصوص به خود را دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. برای اینکه به انواع اتصالات دستگاه تصفیه آب دسترسی داشته باشید باید با کارایی هرکدام از آنها نیز آشنا شوید. چرا که در مواقعی خرابی و یا نشتی نیاز به تعویض و محکم کردن خواهد داشت. این اتصالات باتوجه‌ به کاربرد، اندازه و شکل آن متفاوت هستند و شرکت‌هایی مختلف با طراحی خاص خودشان آنها را تولید می‌کنند. شرکت پالایه سازان این اتصالات را در اختیار مشتریان خود قرار داده که در ادامه هرکدام از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

نقشه اتصالات تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی با داشتن مراحل مختلف فیلتراسیون و مدار برقی دارای یک نقشه پایه برای برق‌کشی، لوله‌کشی، نقشه اتصالات تصفیه آب خانگی و نقشه نصب است. به‌طورکلی این دستگاه در دو مدل که مجهز به شیر برقی و چهارراهی بوده نقشه اتصالات متفاوتی خواهند داشت.

شرکت پالایه سازان علاوه بر تولید دستگاه های تصفیه آب، تولید کننده انواع فیلتر تصفیه آب نیز است. فیلتر های تولیدی کارخانه پالایه سازان عبارت است از:

 • فیلتر inline
 • فیلتر مینرال
 • فیلتر ممبران
 • فیلتر کربنی
 • فیلتر یخچالی
 • فیلتر لباسشویی
 • فیلتر پست کربن

و …

شیر برقی تصفیه آب:

شیر برقی یکی از اتصالات دستگاه تصفیه آب بوده که برای قطع و وصل کردن آب‌روی دستگاه نصب می‌شود. این شیر برقی دارای یک ورودی و یک خروجی است. وقتی دستگاه تصفیه آب شروع به کار می‌کند باعث باز شدن آن و عبور آب خواهد شد. وقتی مخزن پر شد به طور اتوماتیک این شیر برقی بسته شده و جریان آب را قطع خواهد کرد.

چهارراهی دستگاه تصفیه آب خانگی:

چهارراهی یک قطعه مکانیکی است که در مسیر آب ورودی ممبران و خروجی آن قرار می‌گیرد. دیافراگمی که در این چهارراهی وجود دارد در زمان پر شدن مخزن با اتوماتیک کردن آن بالا می‌آید و باعث قطع جریان آب می‌شود.

انواع اتصالات دستگاه تصفیه آب و نام‌گذاری آنها

همان‌طور که گفتیم این اتصالات باتوجه‌ به شکل، اندازه و کاربردشان نام‌گذاری می‌شوند. اتصالات دستگاه تصفیه آب برای اتصال دو قطعه به یکدیگر مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته این اتصالات نام‌های جهانی ندارند و شرکت‌ها با روش‌های متفاوتی این اتصال را انجام می‌دهند. در این بخش هر کدام از آنها و کاربردهایشان را توضیح می‌دهیم.

اتصالات دستگاه تصفیه آب بر اساس شکل:

اتصالات دستگاه تصفیه آب بر اساس شکل به ۶ دسته ی تبدیل، زانو، رابط، اتصال میله ای، سه راهی و چهارراه تقسیم می شود. در ادامه هر کدام از این موارد را به طور جداگانه توضیح می دهیم.

معرفی کامل دستگاه تصفیه هوا
مطالعه بیشتر

تبدیل:

برای اینکه اتصالات را تغییر حالت دهید به تبدیل نیاز خواهید داشت. به‌عنوان‌مثال اگر بخواهید ساختار رزوه را به فیتینگی تغییر دهید نیاز به تبدیل دارید. در این اتصال جهت ورود و خروج با هم همسو است.

زانو:

اتصالاتی که مسیر ورود و خروج آنها شکلی 90 درجه به خود گرفته که شکل این اتصال در رزوه با اتصال در فیتینگ متفاوت است.

رابط:

اگر بخواهید دو قطعه شیلنگ تصفیه آب را به هم متصل کنید باید از رابط برای این کار استفاده شود. دو نوع رابط هم برای اتصالات مختلف وجود دارد که یکی رابط شلنگ دو سر مهره و دیگری رابط شلنگ دو سر فیتینگی است.

اتصال میله‌ای:

اتصالات میله‌ای در دستگاه ظاهری شبیه به شلنگ تصفیه آب دارند و برای این طراحی شده‌اند که روی سایر اتصالات قرار بگیرند.

سه‌ راهی:

اگر بخواهید یک مسیر اضافی را در دستگاه تصفیه آب خانگی ایجاد کنید به یک سه‌راهی نیاز خواهید داشت. همچنین برای حذف یک مسیر نیز از همین اتصال می‌توانید استفاده کنید.

چهار راه:

چنانچه در دستگاه تصفیه آب نیاز باشد که دو مسیر را حذف و یا اضافه کنید به اتصالات چهار راهی نیاز دارید.

نام‌گذاری اتصالات تصفیه آب بر اساس کاربرد:

 • زانو هوزینگ جهت اتصال به محفظه فیلتر کاربرد دارد.
 • زانو پمپ برای اتصال به پمپ تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نام‌گذاری بر اساس اندازه در اتصالات دستگاه تصفیه آب:

در اتصالات دستگاه تصفیه آب اندازه‌های پرکاربردی استفاده می‌شود که واحد اینچ برای اندازه قسمت رزوه‌ای و واحد میلیمتر بیشتر در بخش اتصال شلنگ کاربرد دارد.

 • 1/2 اینچ ( 12.77 میلیمتر)
 • 1/4 اینچ ( 6.35 میلیمتر)
 • 1/8 اینچ ( 3.19 میلیمتر)
 • 3/8 اینچ ( 9.57 میلیمتر)

نام‌گذاری بر اساس نوع اتصال در دستگاه تصفیه آب:

اتصالات باتوجه‌به اینکه به چه چیزی وصل می‌شوند شکل آن را تعیین می‌کنند. این اتصالات به یکی از روش‌های زیر صورت می‌گیرد:

 • رزوه: جهت اتصال به قطعات دستگاه تصفیه آب و اتصالات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • میله: دیگر اتصالات دستگاه تصفیه آب را به هم اتصال می‌دهد.
 • مهره یا فیتینگ: اتصال به شلنگ تصفیه آب را برعهده دارد.
هیدروسیکلون چیست؟
مطالعه بیشتر

جمع‌بندی

به‌مرورزمان اتصالات در دستگاه تصفیه آب در اثر باز و بسته کردن آن دچار فرسودگی و خرابی خواهند شد. همچنین با ایجاد رسوب، گرفتگی در اتصالات، ضعیف‌شدن گیره‌های نگهدارنده شلنگ، ایجاد ترک‌های مویی روی این اتصالات و خراب‌شدن قطعات ظریف همگی باعث ایجاد خرابی در اتصالات دستگاه تصفیه آب خانگی خواهد شد.

این خرابی‌ها می‌تواند خطرناک باشد و باعث دررفتگی شلنگ در زمانی که شما در خانه نیستید و یا در شب‌هنگام شود. همین امر باعث وارد شدن خسارتی به منزلتان می‌شود. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که هرچند سال یکبار این اتصالات را تعویض کرده و عیب‌های ایجاد شده در دستگاه تصفیه آب را برطرف کنید. همچنین هنگام تهیه این اتصالات دستگاه تصفیه آب نهایت دقت را داشته باشید. پس برای اطمینان می‌توانید از شرکت پالایه سازان در این زمینه مشاوره‌های لازم را انجام دهید و سپس اقدام به خریداری این اتصالات فرمایید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.