بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
معرفی انواع مخزن و تانک ذخیره دستگاه تصفیه آب خانگی

معرفی انواع مخزن و تانک ذخیره دستگاه های تصفیه کننده آب

انواع مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب با توجه به نوع دستگاه در سایزهای کوچک و بزرگ می باشند و وظیفه آنها نگهداری آب تصفیه شده است و به دلیل اینکه آب هایی که در مخزن دستگاه ذخیره می شوند، به صورت خالص هستند و هیچ گونه مواد نگهدارنده مانند کلر ندارند، در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی این آب به سرعت در مخزن آلوده می شود. امروزه مخزن های بسیار زیادی تولید شده است که با توجه به نوع دستگاه بر روی دستگاه تصفیه آب خانگی قرار می گیرند.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

تانک ذخیره دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

این نوع از مخزن ها با نام مخزن های تحت فشار شهرت پیدا کرده اند. اگر بخواهیم درباره نحوه کار آنها توضیح دهیم می‌توانیم بگوییم که مکانیزم این مخزن ها این گونه است که در یک طرف مخزن هوای فشرده وجود دارد و در طرف دیگر آب وجود دارد و یک دیافراگم از جنس پلاستیک که اصطلاحاً تیوپ نامیده می شود که حائل‌ بین آنها می باشد.

گاهی فشار هوای مخزن کاهش می یابد که سبب افت فشار آب خروجی می‌شود و همچنین گاهی دیافراگم پاره می شود که سبب از بین رفتن فشار می شود. هر مخزن ذخیره یک حجم اسمی دارد، این حجم البته حجم کلی باشد و مخزن ها به دلیل داشتن دیافراگم و هوای فشرده مقدار کمتری آب ذخیره می کنند.

مخزن ذخیره آب تصفیه چگونه کار می کند؟

مخزن ذخیره سازی آب دارای یک شیر جهت ورود و خروج آب است و شیر عموما در بخش بالایی مخزن قرار دارد و دارای دو حالت باز یا بسته می باشد. مخزن تصفیه آب خانگی توسط یک شلنگ با دستگاه ارتباط دارد. این شیلنگ می تواند آب تصفیه شده را وارد مخزن کند و در صورت نیاز آب را از مخزن خارج کرده و در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

بهترین مخزن تصفیه آب کدام است؟

دستگاه تصفیه آب خانگی باید ویژگی هایی را داشته باشد تا بتوانیم بگوییم که این دستگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از جمله مهم ترین ویژگی مخزن های استاندارد دستگاه تصفیه آب این است که این مخزن ها معمولاً باید دارای گواهینامه ان اس اف باشد، به دلیل اینکه زمانی که دستگاه های تصفیه آب دارای این گواهینامه باشد از فرآیندهای سخت عبور می کند که یکی از آنها تایید سالانه مواد شیمیایی است که در ساخت محصول به کار رفته است.

مشخصات و انواع هوزینگ ممبران صنعتی
مطالعه بیشتر

در این صورت خریدار می تواند اطمینان خاطر کامل داشته باشد که مواد آلوده با آب هیچگونه تماسی پیدا نمی کنند و آب را دچار آلودگی نخواهند کرد.

عمر مخزن ذخیره تصفیه آب چقدر است؟

در منابع متعددی زمان‌های مختلفی را برای تعویض مخزن ها ارائه داده اند، اما چیزی که به صورت کلی امروزه مصرف کنندگان به آن توجه می‌کنند، این است که عمر نسبی مخزن چیزی در حدود ۲ تا ۵ سال بیان شده است، اما اگر در صورتی که مخزن شما دارای استانداردهای مختلف باشد، می توانید حدود هر چهار سال یک بار آن را تعویض کنید و در این صورت است که می‌توانید آب سالم تری را بنوشید.

فیلتر قلیایی چیست؟

فیلتر قلیایی به شکل کپسول پر شده از بعضی یون ها بوده که باعث افزایش ph آب می‌شود و معمولاً روی این فیلترها توضیحاتی درباره ph و خواص اسیدی و قلیایی آب درج می شود. به طور معمول زمانی که ph آب پایین است و یا مصرف کننده به دلیل خواص مثبت آب قلیایی می خواهد ph آب را افزایش دهد، از این فیلتر استفاده می‌کند که خاصیت های بسیار زیادی را نیز دارد.

از خاصیت های قلیایی این فیلتر تصفیه آب می توانیم به این مورد اشاره کنیم که آب قلیایی می تواند در درمان بسیاری از ناراحتی‌ها از جمله ناراحتی های دستگاه گوارش، دیابت و پوست و مو بسیار موثر می باشد. استفاده از این نوع آب باعث جوان سازی پوست و سلامت بیشتر بدن می گردد.

این فیلتر دارای ظرفیت ۱۵۰۰ گالنی می باشد و از نظر کارشناسان توصیه می شود که قبل از اتمام ظرفیت حجمی و زمانی جهت تعویض فیلتر قلیایی اقدام کنند. زمان تعویض فیلتر قلیایی به میزان آب عبور از فیلتر قلیایی یا مصرف آب نیز بستگی دارد. تصفیه آب با واحد لیتر یا گالن روی این فیلترها درج می شود.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.