بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

آب چیست؟

آب ماده ای فراوان در کره زمین است که به شکل های مختلف در دریا، باران، رودخانه و ... دیده می شود. آب در چرخه خود مرتبا از حالتی به حالت دیگر تبدیل می شود و ازبین نمی رود. هرگونه حیات به آب نیاز دارد. انسان ها از آب آشامیدنی استفاده می کنند تا زنده بمانند و برای سوخت وساز بدن مفید باشد. با رشد جمعیت منابع آب طبیعی در حال تمام شدن است و این مسئله سبب نگرانی بسیاری از دولت های دنیا شده است. گاهی به دلیل کمبود آب این ماده جیره بندی می شود تا مصرف آن تعدیل شود.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

چرخه طبیعی آب

چرخه آب یا هیدرولوژیک یک چرخه مداوم است که آب در آن تبخیر می شود، به داخل هوا می رود و بخشی از ابر می شود. با بارندگی به زمین می افتد و دوباره تبخیر می شود. به همین دلیل آب بارها و بارها از جامد به مایع و به یک گاز در حال تغییر است.

باریدن باران باعث آب رود می شود که از سطح زمین عبور می کند و به پر شدن دریاچه ها و رودخانه ها کمک میکند. از طریق دهانه های موجود درخاک نفوذ می کند و به سمت پایین حرکت میکند تا سفره های آب زیر زمین را دوباره پر کنند. در بعضی مناطق به خاطر آب و هوا بارش بیشتری وجود دارد. این مناطق معمولا نزدیک به اقیانوس ها و یا سطح های بزرگ آب هستند که اجازه آب بیشتری تبخیر شود و ابر ها را تشکیل دهند. 

تمیز کردن آب

تصفیه آب فرایند تمیز کردن آب است که به وسیله دستگاه تصفیه آب انجام میشود . عمل تصفیه باعث می شود برای نوشیدن افراد بی خطر باشد. آب یک حلال خوب است که انواع آلاینده ها را به خود جذب می کند. آب همیشه به اندازه کافی تمیز نیست که مردم بنوشند یا استفاده های گوناگون کنند. 

حالت های فیزیکی آب

حالت جامد ترکیباتی که در آن ها وجود ندارد به ندرت در طبیعت و در دما و فشار استاندارد به حالت مایع یافت می شود. ساختار یخ عامل این پدیده است. 

حالت مایع ترکیباتی که کربن در آن وجود ندارد و به ندرت در طبیعت و در دما و فشار استاندارد به حالت مایع یافت می شوند. آب در شرایط استاندارد به حالت مایع یافت می شود. این حالت موجب می شود که مولکول های آب پیوند های هیدروژنی کمتری با یکدیگر برقرار کنند. 

حالت گاز زمانی است که آب می جوشد و پیوند های هیدروژنی شکسته می شوند. ذرات بخار با فاصله از آب حرکت می کنند بنابراین فرصتی برای تشکیل پیوند هیدروژنی جدید وجود ندارد. عدم وجود پیوند های هیدروژنی می تواند دلیل سوختگی شدید بر اثر تماس با بخار آب را توجیه کند. 

همه چیز درباره آب تصفیه شده
مطالعه بیشتر

چه جایگزینی می توان برای آب کرد؟

بخش بزرگی از آب بدن به غیر از نوشیدن می توان با خوردن مواد غذایی تامین کرد.

بسیاری از نوشیدنی های غیر از آب هم مناسب هستند. مانند شیر، چای، آبمیوه می توانند مفید باشند.

اما بهترین گزینه که برای بدن بسیار کاربردی و مفید است می توان از  آب نام برد. 

نوشابه های انرژی زا به جز آب حاوی کافئین و مواد محرک دیگر هستند و برای جایگزینی آب توصیه نمی شود.

بیشتر بدانید:

  • فیلتر تصفیه آب
  • فیلتر in-Line
  • فیلتر یخچالی
  • فیلتر لباسشویی
  • فیلتر کربن بلاک
  • فیلتر کربن گرانول
  • فیلتر نخ تابیده
پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.