بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
چرا دستگاه تصفیه آب به طور مداوم تخلیه می‌شود؟

چرا دستگاه تصفیه آب به طور مداوم تخلیه می‌شود؟

چرا دستگاه تصفیه آب به طور مداوم تخلیه می‌شود؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت دلایلی چون خراب بودن شیر قطع کن اتوماتیک، فشار آب، اشباع شدن فیلتر ممبران و خراب بودن مخزن ممکن است باعث تخلیه مداوم آب از دستگاه شود. در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، در حالت عادی و با پر شدن مخزن تصفیه آب، جریان آب ورودی به دستگاه قطع شده و دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

در این حالت شیر قطع کن خاموش می‌شود، بنابراین آب خروجی دیگر تخلیه نشده و به فاضلاب نمی‌ریزد. اگر آب دستگاه به طور مداوم تخلیه شود، فیلترهای پیش تصفیه و فیلتر ممبران خراب می‌شوند. در این حالت، مجبور به تعویض فیلترها قبل از موعد مقرر می‌شوید.

در این شرایط، ابتدا باید مطمئن شوید مخزن دستگاه پر است یا خیر؟ برای این کار می‌توانید گیج فشار روی دستگاه را چک کنید. اگر فشار مخزن 30-40 psi یعنی فشار مرجع است و صدای تخلیه شنیده می‌شود، یعنی دستگاه مشکل دارد. علاوه بر این، با بلند کردن مخزن نیز می‌توانید پر یا خالی بودن آن را بررسی کنید.

دلایل خرابی شیر قطع کن، خرابی فیلتر های ممبران، نقص در مخزن، فشار آب بالا
روش های رفع تعمیر، تعویض فیلتر ها و مخزن
اهمیت تشخیص جلوگیری از خرابی دستگاه تصفیه آب، جلوگیری از بروز الکتریسیته در دستگاه ها

دلایل تخلیه مداوم دستگاه تصفیه آب

تخلیه مداوم آب دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به فاضلاب می‌تواند به دلایل مختلف باشد. رایج‌ترین و مهم‌ترین دلایل این مشکل شامل موارد زیر می‌شود:

1- خراب بودن شیر قطع کن اتوماتیک

اگر مخزن پر و گیج فشار در دستگاه بین 35 تا 40 psi را نشان می‌دهد، اما هم‌چنان صدای تخلیه از دستگاه شنیده می‌شود، مشکل از شیر قطع کن است. دستگاه با پر شدن مخزن به طور خودکار قطع نمی‌شود و این وظیفه شیر قطع کن است. در غیر این صورت، دستگاه به طور مداوم کار می‌کند و پساب تولید شده از فرایند تصفیه نیز به فاضلاب می‌ریزد. شیر قطع کن را می‌توان تعویض یا تعمیر کرد.

2- خراب بودن مخزن تصفیه آب

اگر مشکل از مخزن تصفیه آب باشد، فشار آب کم می‌شود. خرابی یا شکستگی مخزن می‌تواند به دلیل عدم تعویض فیلترهای مخزن، نصب نادرست آن یا استفاده نادرست از مخزن باشد. مخزن خراب را نیز می‌توان تعویض یا در صورت امکان تعمیر کرد.

مشخصات و انواع هوزینگ ممبران صنعتی
مطالعه بیشتر

3- اشباع فیلتر ممبران

فیلتر ممبران با توجه به ساختاری که دارد، آب تصفیه شده را از یک خروجی و از خروجی دیگر پساب یا آب شور را تخلیه می‌کند. در صورت اشباع شدن فیلتر ممبران با آلاینده‌های آب، مقدار پساب تولیدی از دستگاه زیاد شده و به طور مداوم فاضلاب از دستگاه جریان دارد.

4- فشار آب

فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب نباید از حداقل مورد نیاز برای فیلتراسیون آب کمتر باشد. در غیر این صورت، دستگاه به طور مداوم تخلیه می‌شود.

در صورتی که در عملکرد دستگاه خود متوجه وجود این مشکل یا هر مسئله دیگری شدید، می‌توانید جهت دریافت راهنمایی از طریق شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان کارخانه پالایه سازان در ارتباط باشید.

میزان مناسب تولید آب دستگاه تصفیه آب خانگی

میزان آب تولید شده در دستگاه تصفیه آب خانگی به مشخصات دستگاه و نوع فیلتر تصفیه آب بستگی دارد. در حالت عادی، یک دستگاه تصفیه آب خانگی معمولا حدود 8 تا 12 لیتر آب تصفیه شده را در یک ساعت تولید می‌کند. در هر صورت، این امکان جود دارد که با تنظیم دستگاه مقدار بیش‌تر یا کم‌تر از این مقدار نیز آب تصفیه شده نیز تولید شود. به همین دلیل است که، ظرفیت تولید آب تصفیه شده از پارامترهای مهم در زمان خرید دستگاه تصفیه آب است.

به طور کلی ظرفیت تولید دستگاه تصفیه آب، توسط ظرفیت فیلتر ممبران آن مشخص می‌شود. فیلتر ممبران ظرفیتی دارد که بر حسب گالن در شبانه‌ روز می‌تواند مقدار معینی آب را تصفیه کند. هر چه ظرفیت فیلتر ممبران بیش‌تر باشد، مقدار آب تصفیه شده  توسط دستگاه در شبانه روز بیش‌تر خواهد بود.

کارخانه پالایه سازان سال‌ها تجربه در زمینه تولید فیلتر تصفیه آب و دیگر تجهیزات تصفیه در مقیاس مختلف دارد. خدمات این مجموعه علاوه بر پاسخگویی برای رفع مشکلات دستگاه تصفیه آب، شامل مشاوره برای انتخاب و خرید محصول متناسب با نیاز مشتری نیز می‌شود.

دستگاه تصفیه آب مخزن‌ دار چیست؟
مطالعه بیشتر

در این مقاله علل تخلیه مداوم دستگاه تصفیه آب را بررسی کردیم. با رعایت برخی نکات ساده اما مهم می‌توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد. فیلترهای دستگاه را در زمان مقرر تعویض کنید، از دستگاه به طور صحیح استفاده کنید، فشار آب ورودی به آن را بررسی کنید و دستگاه را به صورت مرتب سرویس کنید.

پرسش‌های پرتکرار

چرا آب دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به طور مداوم خالی می‌شود؟

مهم‌ترین علل این مسئله می‌تواند خرابی شیر قطع کن یا مخزن دستگاه تصفیه آب باشد.

اصلی‌ترین مشکل دستگاه تصفیه آب چیست؟

مشکلات دستگاه تصفیه آب شامل موارد متعددی است، اما مهم‌ترین آنها خرابی فیلترها یا شیوه نگهداری نادرست از دستگاه است.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.