بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه آب خانگی

تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه کننده آب خانگی

زمانی که فشار باد موجود در مخزن تصفیه آب به میزان استاندارد نباشد یا اینکه تیوپ مخزن پاره شده باشد، فضای خالی پر از باد می‌شود. در نتیجه آب آشامیدنی تصفیه شده، افت پیدا می‌کند. با رفع مشکلات بوجود آمده می‌توان فشار باد داخل مخزن آب را تنظیم کرد. با ما همراه باشید تا نحوه تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه آب خانگی و نکاتی که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب توجه کنید را به شما بگوییم.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

موارد استفاده از هوادهی

هوادهی یک فرایند در خط ورودی است که غلظت ترکیبات آلی فرار را کاهش می‌دهد. هوادهی همچنین گاز‌های محلول مانند: سولفید هیدروژن، متان و رادون را حذف می‌کند. نقش‌های دیگری که هوادهی بر عهده دارد، اکسید کردن آهن محلول است اگرچه ذرات آهن حاصل احتمالا مواد بسته‌بندی را در برخی از دستگاه‌های هوادهی آلوده کند.

نحوه عملکرد هوادهی

عملیات هوادهی شامل عبور مقدار زیادی هوا از آب و سپس تخلیه هوای بیرون است. هوا باعث آزاد شدن گازهای محلول یا ترکیبات فرار از آب می‌شود. هوا و آلاینده‌های آزاد شده از آب تخلیه می‌شوند. در مورد آهن و منگنز، هوا باعث می‌شود که این کانی‌ها از حالت محلول خود به حالت جامد در آمده و محلول رسوب کنند. سپس آب از طریق یک فیلتر حرکت کرده تا ذرات آهن و منگنز را به دام بیندازد.

مزیت تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه آب خانگی

اگر به‌ طور منظم هوادهی انجام شود نیازی به دفع یا بازسازی سیستم تصفیه آب نیست. این امر به‌ویژه زمانی مهم است که آلاینده، مشکل دفع زباله‌های خطرناکی مانند رادون را ایجاد کند.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که قادر باشد آب را در ۴ الی ۷ مرحله تصفیه کند. فیلتر های تصفیه آب تاثیر زیادی بر این فرآیند دارد. برای اطلاعات درباره انواع فیلتر تصفیه آب مانند فیلتر ممبران، فیلتر in-line، فیلتر کربنی، فیلتر یخچالی، فیلتر لباسشویی و … کلیک کنید.

انواع دستگاه‌های هوادهی

سه نوع دستگاه هوادهی برای مصارف خانگی تولید می‌شوند:

  • هواکش‌های بسته‌بندی شده
  • هواکش‌های حباب‌دار چند مرحله‌ای
  • هواکش‌های اسپری

روش‌های پی بردن به مشکلات مخزن آب

1- فشار‌‌سنج در حالت ثابت عدد صفر را نشان می‌دهد. برای آنکه اطمینان پیدا کنید که مخزن سالم است یا خیر به این‌صورت عمل کنید: فشار‌سنج را زیر نظر داشته باشید، شیر تصفیه آب خانگی را باز کنید تا وقتی که پمپ تصفیه آب شروع به کار کند. باید آب از مخزن تصفیه خالی شود. حالا به عدد روی فشار‌سنج نگاه کنید، اگر دستگاه تصفیه آب خانگی مشکل افت فشار داشته باشه متوجه تغییرات غیرطبیعی خواهید شد.

عمر مفید دستگاه تصفیه آب چقدر است؟
مطالعه بیشتر

2- زمانی که مخزن پر از آب است، یک قسمت در انتهای مخزن که جایگاه ورود هوا است را بررسی کنید. برای این کار با دست‌ قسمت ورود هوا را کمی فشار دهید تا مقداری از هوای داخل آن خارج شود. اگه هوا خارج شد به این معنی است که دیافراگم پاره شده است و آب به ناحیه‌ای که هوا در آن ذخیره می‌شود، وارد شده است. برای حل این مشکل حتما مخزن را عوض کنید؛ چون قابل تعمیر نیست.

روش‌های تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه آب خانگی

بهترین کار جهت تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه آب خانگی این است که مخزن را از دستگاه تصفیه جدا کنید. ترجیحا در یک فضای باز این کار را انجام دهید.

1- شیر مخزن را باز کنید تا همه آب داخل مخزن خارج شود و آبی در مخزن باقی نماند.

2- تلمبه را به مجرای ورود هوای مخزن وصل کنید. حدود 15 بار تلمبه بزنین و منتظر بمانید تا آب با فشار از مخزن خارج شود. منتظر باشید تا آب کاملا قطع شود.

3- بعد از اینکه آب خروجی تمام شد، دوباره 15 بار تلمبه بزنید تا هوا وارد مخزن شود. این کار را تا زمانی تکرار کنید که کل آب داخل مخزن بیرون بیاد. با کمک یک دستگاه فشار‌سنج فشار باد مخزن را حدود روی 6 تا 8 PSI قرار دهید.

تعمیر و نگهداری سیستم‌های هوادهی

هواگیری مخزن آب یکی از روش‌های تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه آب خانگی است. که باید طبق مراحل هواگیری را انجام داد.

1- برای برج‌های بسته‌بندی شده و هواکش‌های حباب‌دار، باید دمنده‌ها، با روغن‌کاری دوره‌ای موتور و تعویض فیلتر‌های هوا حفظ شود. دفترچه‌ای برای ثبت نتایج آزمایش آب، تعمیر و نگهداری تجهیزات و تعمیرات داشته باشید. تهویه مناسب و کافی هنگام کار با سیستم هوادهی ضروری است.

توجه: مخازن و سینی‌ها نیاز به تمیز کردن گاه به گاه دارند؛ زیرا گوگرد رسوبی، سولفید آهن، زنگ و جلبک جمع می‌شوند.

عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب چند است؟
مطالعه بیشتر

2- مطمئن شوید که سیستم طبق دستورالعمل سازنده نصب شده و کار می‌کند. پس از نصب، آب خام (قبل از تصفیه) و آب تصفیه شده را مجددا در یک آزمایشگاه معتبر آزمایش کنید تا مطمئن شوید که سیستم به درستی کار می‌کند و آلاینده‌ها را از بین می‌برد.

3- آزمایش کیفیت آب خام و تصفیه شده را می‌توان به صورت سه یا شش‌ ماهه و حداقل سالانه انجام دهید. در صورت وجود سطوح بالای آلاینده در آب خام، دستگاه تصفیه آب باید تعمیر شود. آزمایشات مکرر به تعیین میزان عملکرد سیستم تصفیه و اینکه آیا تعمیر یا تعویض قطعات ضروری است؟ کمک می‌کند.

4- یک فیلتر نصب کنید. اگر سطح آهن یا منگنز محلول در آب بالا باشد، فرآیند هوادهی می‌تواند باعث ایجاد زنگ زدگی، لکه‌دار شدن وسایل لوله‌کشی و لباس شود، مگر اینکه یک فیلتر پس از تصفیه برای به دام انداختن اشکال جامد آهن و منگنز نصب شده باشد. از سوی دیگر، اگر آب خامی که وارد خانه می‌شود حاوی سطوح بالایی از آهن و منگنز به شکل جامد و رسوبی باشد، ممکن است قبل از ورود آب به سیستم هوادهی، نیاز به نصب یک فیلتر باشد.

5- لجن باکتریایی ممکن است در هواده‌ها رشد کند که نیاز به کلرزنی مداوم یا دوره‌ای دارد. کلرزنی ممکن است آهن را اکسید کرده و باعث رسوب آن شود که نیاز به فیلتر برای حذف ذرات آهن است.

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم؟

  • تکنولوژی تصفیه
  • گنجایش انبار
  • نصب و راه‌اندازی
  • کیفیت فیلترهای استفاده شده
  • نسبت آب رد شده

عوامل موثر بر درست کار کردن مخزن تصفیه آب همه دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، دارای پمپ تصفیه آب و مخزن تحت فشار تصفیه آب خانگی هستند. نحوه‌ی کار‌کردن و ساختار مخزن تحت فشار دستگاه تصفیه آب به این شکل است که سطح شیر مخزن با یک تیوپ پلاستیکی پوشانده شده است.

انواع مختلف شیر برقی تصفیه آب
مطالعه بیشتر

درست کار کردن این تیوپ، تصفیه آب آشامیدنی بدون افت فشار را ممکن می‌سازد. شاید بپرسید چگونه؟ زمانی که شما شیر آب خانگی را باز می‌کنید، فشار باد باعث مچاله شدن تیوپ می‌شود و همین موجب در دسترس بودن آب آشامیدنی تصفیه شده بدون افت فشار خواهد شد.

صرف نظر از کیفیت، تجهیزات خریداری شده‌ عملکرد رضایت‌بخشی نخواهد داشت؛ مگر اینکه مطابق با توصیه‌های سازنده برای نگهداری، تمیز کردن و تعویض قطعه نگهداری شود. برای تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه آب خانگی، هوشمندانه عمل کنید. به این صورت که مخزن را هر 2 سال یک بار حتی اگر به نظر هیچ‌مشکلی ندارد، مجددا تنظیم کنید.

حداقل هنگامی که برای بار اول متوجه افت شدید فشار آب شدید، فورا آن را بررسی کنید. چون تنظیم نکردن فشار باد برای مدت زمان طولانی، سبب آسیب رسیدن به دیافراگم مخزن آب و خراب شدن آن خواهد شد. در غیر این‌صورت مجبور به خرید یک مخزن جدید می‌شود.

برای دانلود پی دی اف مقاله تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه کننده آب خانگی روی لینک کلیک کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.