بزرگ ترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
فواید آب قلیایی

فواید آب قلیایی + مضرات آن

آنچه در این مقاله می خوانیم:

آب قلیایی یا یونیزه‌شده، آبی است که PH بالاتری به نسبت آب معمولی دارد. از طرفی املاح معدنی مفید، مانند کلسیم نیز در این آب بیشتر است.

اسیدی بودن محیط بدن مضرات زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین آنها، تجمع سموم در بدن است. از طرفی اسیدی بودن معده هضم غذا را با مشکل مواجه می‌کند و اینها فقط گوشه‌ای از مضرات اسیدی بودن بدن هستند.

مصرف آب قلیایی، PH محیط بدن را کاهش داده و از بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. نوشیدن آب قلیایی می‌تواند با عوارضی مانند سرگیجه و تهوع همراه باشد. اما در مجموع خواص این آب بسیار بیشتر از عوارض آن است.

فواید کاهش وزن، درمان پسوریازیس، حفظ تعادل در سطح PH بدن، آنتی اکسیدان قوی و …
معایب سرگیجه، تهوع، کاهش کلسیم خون.
ph آب قلیایی بالای 7 و بین 8 تا 9
مواد معدنی کلسیم و منزیم

آب قلیایی چیست؟

به طور کلی هر چه PH آب پایین‌تر باشد، آب اسیدی‌تر و هر چه بالاتر باشد، آب قلیایی‌تر است. بنابراین منظور از آب قلیایی، آبی است که PH بالای 7 و بین 8 تا 9 باشد. به آب قلیایی، آب یونیزه‌شده یا Alkaline هم می‌گویند.

در فرایند یونیزه کردن (تبدیل آب معمولی به آب قلیایی) خاصیت اسیدی آب از آن گرفته می‌شود. اما مواد معدنی مهمی مانند کلسیم و منیزیم در آن باقی می‌مانند.

آب قلیایی چه خواصی برای سلامت بدن دارد؟

اگر برای خرید دستگاه قلیایی کننده آب ترغیب شده‌اید، حتماً مشتاقید که خواص این نوع آب را بدانید. در ادامه مهم‌ترین خواص آب قلیایی را می‌بینیم.

1- آنتی اکسیدان قوی

آب قلیایی به راحتی وارد شریان‌های حیاتی بدن می‌شود. خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن نیز به طور ویژه برای پوست خواص زیادی دارد. آنتی‌اکسیدان ضدچروک است و جلوی پیری پوست را می‌گیرد. از طرفی باعث شفافیت و شادابی پوست می‌شود.

2- حفظ تعادل در سطح PH بدن

آب قلیایی با PH بالایی که دارد، می‌تواند PH بدن را تنظیم کند. برای مثال این آب PH معده را بالا می‌برد و آن را از حالت اسیدی بودن خارج می‌کند. در نتیجه هضم غذا راحت‌تر می‌شود. به طور کلی هر چه PH بدن بالاتر باشد، احتمال بروز بیماری‌هایی مانند فشار خون، آرتریت و کمبود ویتامین D کمتر می‌شود.

بهترین دستگاه تصفیه آب آمریکایی
مطالعه بیشتر

3- هیدراته نگه داشتن بدن

شاید بپرسید ارتباط کم‌آبی بدن و آب قلیایی چیست؟ اگر آب کافی به بدن نرسد، بدن دهیدراته می‌شود. در این صورت دچار سردرد و سرگیجه و احساس خستگی بیش از حد خواهید شد. اما با نوشیدن آب قلیایی، بدن زودتر به حالت هیدراته برمی‌گردد. چون فرایند جذب این آب توسط سلول‌ها (به نسب آب معمولی) سریع‌تر است.

4- دفع سموم بدن

یکی از دلایل بروز بیماری‌های مختلف، تجمع اسید در بدن است. اما با نوشیدن آب قلیایی از این تجمع جلوگیری می‌َشود. در نتیجه سموم و مواد زائد از بدن دفع می‌َشوند. از این جهت یک دستگاه تصفیه آب که PH آب را افزایش می‌دهد، می‌تواند برای دفع سموم مفید باشد.

5- تقویت سیستم ایمنی

سیستم ایمنی بدن در حالت قلیایی، فعال‌تر است. دلیل این امر، خنثی شدن رادیکال‌های آزاد بدن است. رادیکال‌های آزاد اتم‌هایی هستند که سیستم ایمنی را تضعیف می‌کنند. مواد غذایی زیادی هستند که رادیکال آزاد بیشتری را در بدن آزاد می‌کنند. اما نوشیدن آب قلیایی این اتم‌ها را خنثی و مهار می‌کند.

6- جلوگیری از دیابت

انسولین یک ماده بسیار قلیایی با PH بالا است که پانکراس آن را دفع می‌کند. اما ارتباط دیابت و آب قلیایی چیست؟ آب قلیایی به بدن کمک می‌کند که انسولین بیشتری تولید کند. علاوه‌براین آب‌هایی که توسط فیلتر تصفیه آب، قلیایی می‌شوند، حاوی کلسیم یونیزه‌شده نیز هستند. این کلسیم تا حد زیادی از عملکرد پانکراس جلوگیری می‌کند.

7- درمان پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری خودایمنی است. با نوشیدن آب یونیزه‌شده می‌توان این بیماری را تا حدودی کنترل کرد. قلیایی بودن این آب باعث می‌شود که سیستم ایمنی پوست بدن به سمت خنثی بودن برود و اثرات کمتری را بروز دهد.

8- کاهش وزن

آب قلیایی از دو جهت می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. اول این که متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. در نتیجه سوخت و ساز بدن بیشتر شده و چربی‌ها زودتر از بین می‌روند.

فیلتر سختی‌گیر آب
مطالعه بیشتر

از طرفی وقتی مواد اسیدی در بدن جمع می‌شوند، بدن باید چربی بیشتری برای خنثی کردن آنها تولید کند. اما وقتی با مصرف آب قلیایی این فضای اسیدی را خنثی کنیم، چربی کمتری تولید می‌شود.

 آیا آب قلیایی ضرر دارد؟

آب قلیایی به خودی خود ضرری ندارد. اما می‌تواند با یک سری عوارض جانبی همراه باشد. البته این علائم در موارد نادری دیده شده‌اند. اما احتمال بروز آنها وجود دارد. این نشانه‌ها چه هستند؟ سرگیجه، تهوع، افت نیروهای ماهیچه‌ای و کاهش کلسیم خون.

کم شدن کلسیم خون می‌تواند در بعضی افراد باعث بیماری هیپوکلسمی شود. البته تأثیر مستقیم آب قلیایی بر بروز این بیماری ثابت نشده؛ بلکه صرفاً کاهش کلسیم می‌تواند منجر به این بیماری شود.

بهترین آب قلیایی را از کجا تهیه کنیم؟

حالا که می‌دانید آب قلیایی چیست، حتماً به دنبال راهی برای تهیه آن هستید. آب قلیایی را می‌توانید مثل آب معدنی تهیه کنید. اما اگر بخواهید این آب را به طور جدی وارد رژیم غذایی خود کنید، این روش هزینه‌بر و زمان‌بر خواهد بود.

روش دیگر استفاده از این نوع آب، تهیه یک دستگاه تصفیه آب است. با وجود چنین دستگاهی می‌توانید آب لوله‌کشی را در حجم زیاد به راحتی یونیزه کنید. کارخانه پالایه سازان تولیدکننده انواع دستگاه‌های تصفیه آب قلیایی و ساده است. می‌توانید از طریق وب‌سایت یا تماس با شماره ۰۵۱۳۷۶۰۳۷۲۰ برای تهیه دستگاه مناسب خود اقدام فرمایید.

پرسش‌های پرتکرار

آیا می‌توان آب قلیایی را در منزل تهیه کرد؟

بله، روش‌هایی برای انجام این کار در منزل وجود دارد. مانند: اضافه کردن قطره PH، استفاده از آهنرباهای مغناطیسی یونیزه کردن آب و استفاده از دستگاه تصفیه آب قلیایی.

کدام دستگاه تصفیه آب در ایران می‌تواند آب آشامیدنی را به خوبی قلیایی کند؟

دستگاه تصفیه آب قلیایی پالایه سازان توس با نام تجاری TOOS یکی معتبرترین برندهای تولید این دستگاه‌ها محسوب می‌شود. این برند دستگاه‌ها و تجهیزات این حوزه را بر اساس گواهینامه‌های بین‌المللی و با نشان سیب سلامت تولید و توزیع می‌کند.

انواع اقیانوس ها
مطالعه بیشتر

آیا آب قلیایی برای پیشگیری از سرطان مفید است؟

سلول‌های سرطانی بیشتر در محیطی رشد می‌کنند که اسیدی باشد. بنابراین اگر با مصرف آب یونیزه‌شده، بدن را خنثی کنیم، احتمال پیدایش و گسترش این سلول‌ها کمتر می‌شود.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

168,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.