بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب

معرفی کامل اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب

ترتیب اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب به چه صورت است؟ چه اینچ هایی مناسب دستگاه های تصفیه آب است؟ با توجه به اهمیت سلامتی و عدم کارآیی کامل تصفیه خانه‌ های آب شهری در از بین بردن آلودگی‌ های موجود در آب، مسئله استفاده از دستگاه‌ های تصفیه آب مورد توجه بسیاری از مردمی قرار گرفته که برای سلامتی خویش اهمیت زیادی قائل هستند؛ اما گاه ممکن است در میان انتخاب دستگاه‌ های تصفیه آب با اصطلاحاتی مواجه می‌شوید که برای شما ناآشنا است و در انتخاب فیلترهای تصفیه آب دچار سردرگمی شوید. مسئله ابعاد هوزینگ‌های فیلتر تصفیه آب یکی از آن‌ها است. با توجه به این که کاربرد هر فیلتر متناسب با ابعاد هوزینگ فیلترهای تصفیه آب تعیین می‌شود، شناخت کامل اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب مسئله‌ای بسیار مهم است که ممکن است بر خرید دستگاه تصفیه آب شما تاثیر قابل توجهی داشته باشد و به همین علت ما در این مقاله از پالایه سازان به معرفی کامل اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب خواهیم پرداخت؛ بنابراین، اگر شما هم قصد خرید فیلترهای دستگاه‌ های تصفیه آب را دارید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

معرفی ابعاد و اینچ‌های فیلترهای تصفیه آب

یکی از مسائل مهم در معرفی اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب، توجه به هوزینگ است. هوزینگ در واقع به محفظه‌ای اطلاق می‌شود که فیلترهای تصفیه آب در درون آن جای می‌گیرد و کاربرد اصلی آن را نگهداری از فیلترهای آب شکل می‌دهد. این محفظه ممکن است دارای بدنه شفاف یا مات بوده و به طور کلی از لحاظ ظاهری دارای طراحی‌ های متفاوتی باشد؛ اما مسئله‌ای که در تمامی این هوزینگ‌ها به طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد، مسئله ابعاد داخلی این هوزینگ‌ها است.

علت این امر آن است که ابعاد و اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب دارای سایز های استانداردی است و اینچ این هوزینگ‌ها باید به شکلی در نظر گرفته شود که بتواند انواع فیلترها و کارتریج‌ های استاندارد را در خود جای دهد. ناگفته نماند که نام گذاری هوزینگ‌ های تصفیه آب به صورت اینچی براساس اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب قابل استفاده در درون آن‌ها است و خود هوزینگ ممکن است ارتفاع بیشتری داشته باشد؛ به عنوان مثال در هوزینگ اسلیم 10 اینچ می‌توان از فیلترهای اسلیم 10 اینچ در آن استفاده نمود.

فیلتر الیافی به لحاظ ابعاد، متناسب با کاربرد آن‌ها (این که در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند یا نیمه صنعتی) تفاوت‌ هایی با یکدیگر دارند؛ به عنوان مثال از فیلترهای الیافی 10 اینچ در دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی استفاده می‌کنند یا فیلترهای 20 اینچ، 30 اینچ و 40 اینچ اسلیم و 10 اینچ و 20 اینچ جامبو دارای مصارف نیمه صنعتی هستند. در واقع هر چه ارتفاع هوزینگ دستگاه تصفیه آب بیشتر شود، به همان میزان کاربرد آن صنعتی‌تر شده و از حالت مصارف خانگی خارج می‌شود.  مسلما معرفی و بررسی این اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب به شما در انتخاب درست دستگاه تصفیه آب، ابعاد هوزینگ آن و اینچ‌های فیلترهای تصفیه آب کمک شایانی می‌نماید که در ادامه با این ابعاد بیشتر آشنا می‌شویم:

 هوزینگ‌های تصفیه آب نیمه صنعتی

فیلترهای تصفیه آب نیمه صنعتی به دلیل آن که حجم آب بیشتری را تصفیه می‌کنند، در مقایسه با فیلترهای تصفیه آب خانگی، طراحی بزرگ‌تری دارند و طبیعتا ابعاد هوزینگ آن‌ها نیز بزرگ‌تر در نظر گرفته می‌شود. به طور معمول هوزینگ‌ های استفاده شده در دستگاه‌ های تصفیه آب نیمه صنعتی به لحاظ ابعاد و اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب، دارای ابعاد 20 اینچی هستند.

آب آلوده چه ضرری دارد
مطالعه بیشتر

هوزینگ‌های تصفیه آب جامبو

دستگاه‌ های تصفیه آب جامبو نیز با توجه به ابعاد آن‌ها و همچنین ظرفیت بالای حجم آب تصفیه شده به وسیله این دستگاه‌ها، در دسته تصفیه آب‌ های نیمه صنعتی جای می‌گیرند که عموما از آن به عنوان پیش تصفیه در مکان‌ های بزرگ نظیر رستوران‌ها، ساختمان‌ها و مکان‌ هایی از این قبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقایسه اینچ‌های فیلترهای تصفیه آب 10 اینچی و 20 اینچی

همواره تفاوت‌ های موجود میان دو چیز از جهات مختلفی می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد که یکی از این جهات تفاوت در ویژگی‌ های ظاهری و دیگری تفاوت در کاربرد آن‌ها است. طبیعتا به لحاظ ظاهری، همان طور که از نام هوزینگ و اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب 10 و 20 اینچی پیدا است، این دو فیلتر دارای ابعاد متفاوتی هستند و اولین تفاوت آن‌ها در ارتفاع این دو فیلتر و هوزینگ است. البته به لحاظ ظاهری امکان وجود تفاوت در پارامترهای دیگری همچون قطر بدنه، قطر ورودی و خروجی، جنس، رنگ بدنه، دمای کارکرد آن‌ها و مواردی از این قبیل وجود دارد؛ به عنوان مثال قطر بدنه که همان قطر داخلی هوزینگ است می‌تواند جامبو (4 اینچ) یا اسلیم (2.5 اینچ) باشد.

اما عمده تفاوت این اینچ‌های فیلترهای تصفیه آب، در کاربرد آن‌ها است و براساس قطر رزوه ورودی و خروجی آب، کاربرد آن‌ها در تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی یا پیش تصفیه‌ها است. کاربرد هوزینگ و فیلترهای 10 اینچ به علت مصارف و کاربردهای عمومی که دارند بیشتر از سایر هوزینگ‌ها و فیلترها است که از کاربردهای آن می‌توان به استفاده در تصفیه آب آشامیدنی خانگی، پیش تصفیه ورودی ساختمان‌ های تک واحدی، رسوب گیر کولر های آبی و مواردی از این قبیل اشاره کرد. در مقابل هوزینگ و فیلترهای 20 اینچی که کاربرد نسبتا صنعتی دارند از آن‌ها برای پیش تصفیه آب مجتمع‌ های مسکونی، آب چاه، استخرها و مواردی از این قبیل استفاده می‌شود.

بررسی قطر فیلترها و هوزینگ‌های تصفیه آب

تفاوت هوزینگ‌ های تصفیه آب فقط به ارتفاع آن‌ها محدود نبوده و به لحاظ قطر داخلی نیز تفاوت‌ هایی با یکدیگر دارند و این مسئله درباره انواع فیلترها نیز صادق است و در بررسی اینچ‌ های فیلتر تصفیه آب بایستی به آن توجه شود. هوزینگ‌ها به طور کلی از نظر قطر به دو دسته تقسیم می‌شوند که قطر آن‌ها نیز همچون ابعاد آن‌ها در کاربرد و مصارف آن‌ها حائز اهمیت است. در هوزینگ‌های فیلتر تصفیه آب خانگی نوع اسلیم از ابعاد 2.5 اینچ کمک می‌گیرند و این در حالی است که قطر هوزینگ‌ های نیمه صنعتی و صنعتی تا 4 اینچ یا جامبو می‌رسد.

پارچ تصفیه آب
مطالعه بیشتر

ناگفته نماند که حجم میزان آب ورودی به خروجی به هوزینگ نیز متغیر است و متناسب با نوع لوله کشی ممکن است اندازه ورودی و خروجی هوزینگ در ابعاد مختلف 1.4 اینچ، 1.2 اینچ، 1.8 اینچ و 3.4 اینچ طراحی می‌شوند و ابعاد مناسب برای ورودی و خروجی محفظه فیلترهای تصفیه آب خانگی 1.4 اینچ است.

نحوه انتخاب هوزینگ و فیلتر مناسب برای دستگاه تصفیه آب

بسیاری از مصرف کنندگان دستگاه‌ های تصفیه آب، پس از آن که هوزینگ دستگاه تصفیه آب آن‌ها با مشکل مواجه می‌شود، به دنبال هوزینگ و فیلتر مناسب دستگاه تصفیه آب خود می‌گردند و این سوال در ذهن این افراد ایجاد می‌شود که کدام هوزینگ و فیلتر برای دستگاه تصفیه آب مورد نظر آن‌ها مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زمانی می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید که علاوه بر توجه به کیفیت و برند محصول مورد نظر، به ابعاد و اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب نیز توجه کافی داشته باشید. به عنوان مثال در مصارف خانگی، فیلترها و هوزینگ‌ های با ابعاد کوچک‌تر نیز می‌توانند در امر تصفیه آب موثر واقع شوند و در مقابل برای دستگاه‌ های تصفیه آب صنعتی حتما باید از هوزینگ‌ های اسلیم و جامبو با ابعاد و اینچ‌ های بزرگ‌تر کمک بگیرید تا دستگاه تصفیه آب شما بتواند با توجه به حجم آب ورودی و خروجی از آن، بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.

البته ناگفته نماند که توجه به عوامل دیگر نیز در عملکرد بهتر دستگاه تصفیه آب شما موثر خواهد بود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  1. از اتصالات مربوط به هوزینگ دستگاه اطمینان حاصل نمایید تا دستگاه تصفیه آب فاقد نشتی باشد.
  2. همواره هوزینگ دستگاه تصفیه آب را با مواد شوینده و برس تمیز نمائید تا کثیفی‌های موجود در آن از بین برود.
  3. از عدم وجود شکاف در درون محفظه نگه دارنده فیلترهای تصفیه آب اطمینان حاصل کنید.
  4. در صورت بروز هر گونه مشکل یا خرابی در محفظه نگه دارنده فیلترها حتما به سرعت اقدام به تعویض هوزینگ نمایید تا ضعفی در عملکرد دستگاه تصفیه آب رخ ندهد.
  5. استفاده از روان‌ کننده‌ هایی همچون روغن بر روی رزوه‌ها و همچنین واشرهای هوزینگ به کاهش آسیب‌ های احتمالی به محفظه نگه دارنده فیلترها کمک شایانی می‌نماید.
  6. هنگام تعویض هوزینگ حتما دستگاه تصفیه آب را خاموش کنید.
  7. به هنگام سفت کردن یا حتی شل کردن محفظه نگه دارنده فیلترهای تصفیه آب از عدم ورود آسیب به رزوه‌ها اطمینان حاصل نمایید.
فیلتر ممبران 13 لایه چیست؟
مطالعه بیشتر

اینچ‌های فیلترهای تصفیه آب همراه با پالایه سازان

با توجه به اهمیت مسئله بررسی اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب، ما در این مقاله از پالایه سازان به بررسی جامع اندازه‌ انواع فیلتر و هوزینگ‌ های دستگاه تصفیه آب پرداختیم؛ چراکه هر کدام از ابعاد فیلترهای مورد استفاده در دستگاه‌ های تصفیه آب دارای مصارف اختصاصی و خاصی هستند. به عنوان مثال؛ برای مصارف خانگی استفاده از فیلترهای 10 اینچی به راحتی می‌تواند به شما در تصفیه کامل آب کمک نماید، در مقابل برای مصارف صنعتی و نیمه صنعتی حتما باید از فیلتر هایی که دارای ارتفاع بلندتری هستند کمک بگیرید و علت این امر در میزان آب تصفیه شده در این مصارف صنعتی است که میزان قابل توجهی بوده و برای آسیب نرسیدن به دستگاه تصفیه آب باید از فیلترها و هوزینگ‌ های 20 اینچی استفاده کنید.

ناگفته نماند که علت بررسی ابعاد هوزینگ‌ها در این مقاله نیز به دلیل تنوع در اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب است و دقیقا به همین دلیل است که برای ابعاد این محفظه‌ های نگه دارنده فیلتر نیز از اینچ استفاده می‌کنند. اگر چنانچه در ارتباط با اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب سوالی دارید که در این مقاله از پالایه سازان به آن اشاره نشده است، سوال خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت به وسیله کارشناسان ما به سوال شما پاسخ داده شود. برای آشنایی با انواع اتصالات دستگاه تصفیه آب میتوانید با مقاله انواع اتصالات دستگاه تصفیه آب همراه شوید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.