بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
چراغ قرمز در یخچال سامسونگ

دلایل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ

آنچه در این مقاله می خوانیم:

قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ، معمولا زمانی رخ می‌دهد که فیلتر یخچال نیاز به تعویض دارد. این یک علامت هشدار برای شماست که بدانید فیلتر یخچال،‌ در وضعیت استاندارد تصفیه آب قرار ندارد. در این مواقع باید با تعویض فیلتر یخچال، مشکل را حل کرد.
تعویض فیلتر یخچال کاری است که برای انجام آن هم می‌توانید از متخصصین کمک بگیرید و هم خودتان با کمی جستجو می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید. در ادامه در مورد قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ و اقدامات پس از آن بیشتر خواهیم گفت.

چه زمانی چراغ فیلتر یخچال سامسونگ قرمز می‌شود؟

فیلترهای یخچال‌ با توجه به عمر فیلترها و البته میزان استفاده از یخچال، نیاز به تعویض دارند. هر یخچالی با توجه به برند خود، یک عمر مشخص برای فیلتر دارد. در مورد یخچال‌های سامسونگ معمولا این زمان بین ۵ تا ۶ ماه است. البته اگر این یخچال‌ها در شهرها یا مناطقی که میزان املاح آب بسیار زیاد است، استفاده شود، ممکن است این زمان کمتر شود.

طبیعی است که افراد زمان تعویض فیلتر را از یاد ببرند. به همین دلیل سازندگان این یخچال‌ها با قرار دادن چراغ‌های هشدار، زمان تعویض را یادآوری می‌کنند. تا زمانی که فیلتر مشکلی نداشته باشد، چراغ سبز یا آبی خواهد بود. زمانی که نزدیک به موعد تعویض فیلتر باشد،‌ در بعضی از یخچال‌ها این چراغ نارنجی یا بنفش رنگ می‌شود. مفهوم این رنگ این است که به زمان تعویض فیلتر نزدیک می‌شویم.

وقتی چراغ فیلتر یخچال سامسونگ قرمز شد، یعنی فیلترها کارآیی خود را کاملا از دست داده‌اند و نیاز به تعویض دارند. در این حالت باید در سریع‌ترین زمان ممکن فیلترهای یخچال سامسونگ را تعویض کرد.

انواع فیلترهای یخچال‌های سامسونگ

وقتی چراغ فیلتر یخچال شما به رنگ قرمز درمی‌آید باید با نمایندگی و بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید. ممکن است در این زمان شما با این سوال روبه‌رو شوید که فیلتر تصفیه یخچال شما از چه نوعی است؟
این فیلتر تصفیه آب معمولا به دو صورت هستند:

  • فیلترهای بیرونی: که در قسمت پشت یخچال، یعنی بیرون از یخچال قرار دارند.
  • فیلترهای داخلی: این فیلترها معمولا در داخل یخچال و در طبقه اول قرار دارند.
تعویض فیلتر تصفیه آب
مطالعه بیشتر

نوع فیلترها معمولا تفاوت زیادی ندارند. اما نحوه تعویض آن‌ها ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد که باید پیش از تعویض، کارشناس در مورد آن اطلاعات لازم را داشته باشد. یخچال‌های سامسونگ عموما دارای فیلترهای داخلی هستند.

رفع ارور فیلتر یخچال سامسونگ

فیلتر چه داخلی باشد چه خارجی، به‌راحتی می‌توان آن را تعویض کرد

روش تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ، کار سختی نیست. شما می‌توانید این کار را خودتان نیز انجام دهید. نکته مهم البته، خرید فیلتر استاندارد و مناسب یخچال است. از آن‌جایی که بسیاری از افراد آشنایی با انواع فیلترها ندارند، و به دلیل اینکه تقلب در بازار فیلترها بسیار زیاد است،‌ به همین دلیل توصیه می‌شود که برای تعویض فیلتر یخچال به سراغ متخصصان فنی این کار بروید.
اما اگر فیلتر مناسب و استاندارد در اختیار داشته باشید، در چند مرحله می‌توانید فیلتر یخچال را تعویض کنید:

  1. ابتدا شیر آب ورودی به یخچال را ببندید.
  2. با کمک دفترچه راهنمای یخچال، ببینید که فیلتر یخچال شما داخلی است یا بیرونی.
  3. بعد از پیدا کردن فیلتر، آن‌را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. معمولا بعد از یک دور کامل، فیلتر از جای خود بیرون‌ می‌آید.
  4. حالا فیلتر جدید را در سر جای خود قرار داده و در جهت حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا فیلتر در جای خود محکم شود.
  5. حالا باید چراغ فیلتر یخچال را ریست کنید. به این منظور در قسمت منوی دیجیتال یخچال سامسونگ، یکی از این دکمه‌ها را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید: Ice /Water، Ice Type/Water، Crushed Ice، Energy Saver، Fast Cool، Express Freeze/Water Filter، Fresh Air Lock. حالا چراغ به رنگ سبز درمی‌آید.
  6. حالا شیر آب یخچال را باز کنید.

بهتر است که به اندازه چند لیوان از آب یخچال را خالی کنید. توصیه می‌شود که به اندازه یک روز یخ‌هایی که یخچال می‌سازد را نیز استفاده نکنید.

سخن پایانی

قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ در بیشتر مواقع نشان دهنده‌‌ی زمان تعویض فیلتر یخچال است. اما در موارد بسیار معدودی، ممکن است دلیل این موضوع یک مشکل فنی باشد. اگر فیلتر یخچال شما به تازگی تعویض شده باشد، باید برای رفع مشکل قرمز بودن چراغ،‌ از متخصصان کمک بگیرید. نکته مهم خرید یک فیلتر استاندارد است که باید به این منظور به مارکز معتبر مراجعه کنید. کارخانه پالایه‌ سازان فرآیند توس، با عرضه فیلترهای داخلی و خارجی یخچال‌های سامسونگ، آماده ارائه بهترین محصولات در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شماست.

آنتی اسکالانت چیست؟
مطالعه بیشتر

سوالات متداول

۱ـ آیا بازه‌ی مشخصی برای تعویض فیلتر یخچال وجود دارد؟

بله. عموما فیلترهای یخچال‌های سامسونگ بین ۵ تا ۶ ماه عمر می‌کنند. این زمان البته با توجه به میزان مصرف می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد.

۲ـ چه زمانی نیاز بیشتر نیاز به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ وجود دارد؟

اول در مناطقی که املاح آب بسیار زیاد باشد و دوم در زمانی که استفاده از یخچال و قسمت آب و یخ‌ساز خیلی زیاد باشد، فیلترها زودتر از موعد نیاز به تعویض دارند.

۳ـ بعد از تعویض فیلتر، آیا چراغ سبز می‌شود؟

خیر. بعد از تعویض فیلتر باید چراغ فیلتر را ریست کنید. روش‌های ریست در مدل‌های مختلف یخچال متفاوت است. می‌توانید روش مناسب با یخچال خود را از دفترچه راهنما پیدا کنید. بعد از ریست شدن چراغ فیلتر، رنگ چراغ از قرمز به سبز تغییر می‌کند.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.