بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای

تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای

آنچه در این مقاله می خوانیم:

تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای بسیار آسان است و زمان تعویض آن به میزان مصرف و کیفیت آب مصرفی منطقه بستگی دارد. نحوه تعویض فیلتر یکی از پرکاربردترین درخواست‌هایی است که مشتریان پس از خرید فیلتر تصفیه آب دارند.

دستگاه تصفیه آب شش مرحله‌ای، شامل 6 عدد فیلتر است که هر کدام زمان تفویض مخصوص به خود را دارند. فیلتر مرحله 6 را باید هر یک سال یکبار با توجه به منطقه مورد نظر تعویض کرد. هرچه آب منطقه مورد نظر نیاز به پاکسازی بیشتر داشته باشد، بایستی فیلترها را 3 ماه زودتر عوض کرد.

تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای بسیار ساده است و با استفاده از آچار مخصوص می‌توان آن را عوض کرد. تنها کافیست آچار هوزینگ را به سمت چپ چرخانده و آن را باز نمود. سپس بایستی فیلتر نو را با فیلتر کهنه جایگزین کرد. بنابراین اگر می‌خواهید با تمامی مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای آشنا شوید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مشخصات فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای

مراحل تعویض بستن شیر ورودی و شیر خروجی، تخلیه مخزن از آب، باز کردن هوزینگ با آچار، جایگزین فیلترهای کهنه با فیلترهای جدید
اهمیت تعویض حفظ کیفیت آب آشامیدنی و جلوگیری از خرابی دستگاه تصفیه آب

آموزش مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای

آموزش مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای

برای تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای ابتدا شیر ورودی و شیر مخرن را بسته و سپس توسط آچار، فیلتر کهنه را با فیلتر جدید جایگزین می‌کنیم.

مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای باید با دقت و بدون اشتباه انجام شود. چرا که در غیر این صورت امکان نشتی و مشکلات دیگر وجود دارد. برای تعویض فیلتر شش مرحله‌ای، ابتدا باید شیر ورودی دستگاه تصفیه آب را ببندید. پس از آن نوبت به بستن شیر مخزن می‌رسد.

بعد از بستن این دو شیر، بایستی شیر برداشت که بر روی سینک ظرفشویی نصب شده است را باز کنید تا آب داخل مخزن به طور کامل تخلیه شود. شیر میکس دستگاه تصفیه هم بایستی باز شود تا آب مخزن کاملا خالی شود. بعد از اینکه از تخلیه شدن آب مخزن مطمئن شدید، باید هوزینگ‌های دستگاه تصفیه که همان محفظه عمودی فیلتر هستند را باز کنید.

معرفی کامل دستگاه تصفیه هوا
مطالعه بیشتر

برای باز کردن هوزینگ، توسط آچار مخصوص آن را به صورت ساعتگرد بچرخانید. حالا نوبت به خارج کردن فیلترهای قدیمی و جایگزین کردن فیلترهای نو می‌رسد. برای اینکه آب دچار بو و طعم بد نباشد، هوزینگ‌ها را شستشو داده و فیلترها را به صورت صحیح در جای خود قرار دهید. در آخر شیر ورودی را دوباره باز کنید تا دستگاه مقداری کار کرده و آب ناسالم خارج شود.

اهمیت تعویض فیلتر تصفیه آب شش مرحله ای

اهمیت تعویض فیلتر تصفیه آب شش مرحله ای

تعویض فیلتر تصفیه آب شش مرحله ای باعث حفظ کیفیت آب آشامیدنی می‌شود.

فیلتر تصفیه به منظور پاکسازی آب استفاده می‌شود و در صورت عدم تعویض کیفیت مورد نظر را ندارد. اگر فیلتر تصفیه آب در زمان مشخص شده عوض نشود، طعم و بوی آب تغییر می‌کند.

علاوه بر اینکه آب بدبو و بد مزه می‌شود، رسوبات و املاح به قطعات مختلف دستگاه آسیب می‌رسانند. زیرا فیلترهای کهنه، کارکرد خوبی ندارند و مواد و املاح را به ندرت پاکسازی می‌کنند.

به همین خاطر فیلتر 6 مرحله دستگاه تصفیه آب و سایر فیلترها باید در زمان مشخص تعویض شوند. با تعویض به موقع، این فیلترها بهترین کیفیت خود را دارند و آب سالم به شما تحویل می‌دهند.

دلیل تفاوت زمان تعویض فیلتر مرحله 6 با فیلترهای دیگر

زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب با یکدیگر فرق دارد. برخی از این فیلترها زودتر از برخی دیگر نیاز به تعویض دارند. برای مثال فیلتر مرحله 1 به دلیل گرفتن رسوبات درشت آب و املاح بزرگ، زودتر از سایر فیلتر ها نیاز به تعویض خواهد داشت.

فیلتر مرحله 2 و 3 نیز به دلیل اینکه با املاح ریز و درشت در تماس هستند، بایستی زودتر عوض شوند. وظیفه فیلتر مرحله دوم و سوم حذف کلر از آب است و اگر این دو فیلتر کار خود را درست انجام ندهند، در کار فیلتر مرحله 4 اختلال ایجاد می‌شود. زمان تعویض این فیلترها بین 6 تا 9 ماه است.

پیچ هواگیری پمپ آب
مطالعه بیشتر

در صورتی که زمان تعویض فیلتر مرحله ششم بین 9 تا 12 ماه می‌باشد. این فیلتر در تماس مستقیم با املاح و رسوبات نمی‌باشد، از همین رو دیرتر عوض می‌شود. تمامی فیلترها برای اینکه کارکرد درستی داشته باشند، نیاز به تعویض در زمان مورد نظر دارند.

جمع بندی تعویض فیلتر تصفیه آب 6مرحله‌ای

فیلترهای تصفیه آب برای پاکسازی آلاینده‌ها و ناخالصی‌ها از آب، نیاز به کیفیت بالا دارند. با گذشت زمان، فیلترها کثیف شده و کیفیت اولیه را نخواهند داشت. به همین خاطر بایستی تعویض شده و با فیلتر نو جایگزین شوند. عوض کردن به موقع فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای به حفظ کیفیت آب و عملکرد صحیح دستگاه کمک می‌کند.

فیلتر مینرال تصفیه آب بایستی در عرض 9 الی 12 ماه تعویض شود. سایر فیلترها نیز برای تعویض به 6 تا 9 ماه زمان نیاز دارند. اگر شما عزیزان می‌خواهید فیلتر خود را تعویض نمایید، به فروشگاه پالایه سازان مراجعه کنید. کارخانه پالایه سازان تولید کننده انواع دستگاه تصفیه آب و فیلترهای تصفیه، با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.

شما عزیزان می‌توانید این محصولات را از سایت نیز با ضمانت اصالت کالا و پشتیبانی 24 ساعته سفارش دهید. محصولات سفارشی ثبت شده، در زمانی کوتاه در سراسر کشور به دست شما خواهد رسید. برای اطلاع از قیمت‌ها و مشاوره قبل از خرید، با واحد فروش در ارتباط باشید.

سوالات متداول

چگونه فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای را به صورت اصولی عوض کنیم؟

در این مقاله مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای بیان شده است و شما می‌توانید با آموزش مرحله به مرحله فیلتر کهنه را با فیلتر نو جایگزین نمایید.

آیا برای تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله‌ای نیاز به دانش فنی خاصی است؟

بهتر است تعویض فیلترهای تصفیه آب در مراحل بالایی، توسط کارشناسان فنی انجام شود تا مشکلی پیش نیاید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.