بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
سوئیچ قطع کن فشار بالا تصفیه آب

سوئیچ قطع کن فشار بالا تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب از آن دسته وسایل بسیار مهم و کاربردی است که تقریباً تمام خانه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها برای مصرف آب پاکیزه به آن نیاز دارند. در بازار انواع دستگاه‌های تصفیه آب در مدل‌های مختلف وجود دارند که افراد می‌توانند آنها را تهیه کنند. اما بهتر است بدانید که یکی سری از قطعات آنها در میان تمام دستگاه‌ها مشترک است. سوئیچ قطع فشار بالا یکی از این قطعات کاربردی است. سوئیچ قطع کن فشار بالا تصفیه آب وظیفه مهمی در دستگاه ایفا می‌کند؛ به همین خاطر افرادی که از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنند؛ باید به‌خوبی با سوئیچ قطع کن و سایر قطعات دیگر آشنایی داشته باشند. در دستگاه تصفیه آب دو نوع سوئیچ با نام‌های قطع کن فشار بالا و قطع کن فشار پایین استفاده می‌شوند. سوئیچ‌های پرشر (فشار بالا) و لو پرشر (فشار پایین) تصفیه آب، عملکرد تأثیرگذاری در دستگاه دارند که در این مقاله به طور کامل آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس اگر دستگاه تصفیه آب دارید؛ برای آشنایی با عملکرد سوئیچ فشار بالا و پایین در دستگاه تصفیه آب، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

سوئیچ قطع فشار بالا چیست؟

دستگاه تصفیه آب برای فعالیت خود نیاز به فشار بالای آب دارد. این فشار بالا باید توسط یک پمپ تأمین شود؛ اما اگر فشار جریان آب ورودی به آب تصفیه کن کمتر از حد ممکن یا قطع شود؛ ممکن است پمپ بی‌دلیل کار کند. کارکردن بی‌دلیل پمپ به آن آسیب رسانده و باعث خراب‌شدن دستگاه می‌شود.

سوئیچ فشار بالا به‌عنوان یکی از قطعات مهم دستگاه تصفیه آب، وظیفه محدود کردن تولید آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب را برعهده دارد. این قطعه با قرارگرفتن در مدار الکتریکی پمپ و با سنجش فشار آب درون دستگاه، توقف یا ادامه تولید آب را تعیین می‌کند.

هنگامی که فشار آب تصفیه شده درون دستگاه و فیلتر به حد مشخصی برسد؛ سوئیچ فشار بالا مدار الکتریکی را قطع کرده تا دستگاه خاموش شود. به‌این‌ترتیب آسیبی به قطعات دستگاه تصفیه آب وارد نخواهد شد. بهتر است بدانید که محل نصب سوئیچ‌های پرشر، به‌صورت سری با پمپ در مدار است. این سوئیچ‌ مانند یک کلید قطع و وصل در مدار عمل می‌کند.

کاربرد سوئیچ فشار پایین تصفیه آب

سوئیچ فشار پایین دستگاه تصفیه آب هم مانند سوئیچ فشار بالا وظیفه محافظت از سایر قطعات دستگاه تصفیه آب را بر عهده دارد. سوئیچ فشار پایین یا لو پرشر، در هنگام قطع آب ورودی به دستگاه تصفیه آب، از پمپ دستگاه محافظت می‌کند. معمولاً محل نصب سنسور لو پرشر، قبل از دستگاه تصفیه آب یعنی بین منبع تغذیه و پمپ دستگاه قرار دارد.

سوئیچ فشار پایین کاربردهای بسیار مهمی در دستگاه تصفیه آب دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • جلوگیری از روشن‌ ماندن پمپ و سوختن آن
  • جلوگیری از روشن ماندن سوئیچ‌ها و شیر قطع کن
  • جلوگیری از داغ‌کردن قطعاتی مانند آداپتور که می‌تواند موجب آتش‌سوزی شود.

برای اطلاع از انواع فیلتر تصفیه آب پالایه سازان مانند فیلتر in-line، فیلتر ممبران، فیلتر پست کربن، فیلتر لیوانی، فیلتر کربنی کلیک کنید.

تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه کننده آب خانگی
مطالعه بیشتر

آموزش تنظیم فشار سوئیچ بالا Hp و فشار خاموش‌شدن دستگاه

یکی از سؤالات مهمی که همواره دارندگان دستگاه تصفیه آب با آن مواجه هستند این است که آموزش تنظیم فشار سوئیچ بالا (HP) و فشار خاموش‌شدن دستگاه چگونه است؟

همان‌طور که گفتیم؛ سوئیچ فشار بالا یا به‌اختصار HP، هنگامی که مخزن پر می‌شود و فشار آب بالا می‌رود؛ این فشار را تشخیص داده و سریعاً پمپ را خاموش می‌‌کند. ویژگی بسیار خوبی که این سنسور دارد این است که شما می‌توانید آن را تنظیم کنید. معمولاً در حالت عادی این فشار روی 30psl قرار دارد؛ اما افراد به کمک پیچی که روی آن قرار دارد؛ می‌توانند این عدد را تنظیم کنند.

برای تنظیم این پیج آلن خور، نیاز به یک فشارسنج دارید که فشار را به‌صورت دقیق برایتان اندازه بگیرد. توجه داشته باشید که اگر مخزن دستگاه تصفیه آب پلاستیکی است؛ فشار را بیشتر از 40psl قرار ندهید؛ چون تحمل فشار بالا را ندارند. اما اگر جنس مخزن دستگاه برند تانک پک است؛ می‌تواند تا فشار 100psl را تحمل کند.

هرچه فشار خاموش‌شدن بالاتر باشد؛ دستگاه آب بیشتری را در مخزن ذخیره می‌کند. پس لازم است بدانید که تنظیم خاموش‌شدن دستگاه برای ذخیره حجم مناسب آب بسیار مهم است. برای تنظیم فشار خاموش‌شدن دستگاه، با استفاده از آچار آلن پیچ الن را بچرخانید.

چرخش ساعت‌گرد پیچ و سفت کردن آن، باعث افزایش فشار عملکردی سنسور و افزایش فشار خاموش‌شدن می‌شود. اما چرخش پادساعت‌گرد و بازکردن پیچ، باعث کاهش فشار خاموش‌شدن می‌شود.

عیب‌یابی و تعویض سوئیچ فشار بالا

عیب‌یابی و تعویض سوئیچ فشار بالا یکی از موضوعات بسیار مهم است که تمامی افراد باید نسبت به آن آگاهی بالایی داشته باشند. در بعضی از مواقع ممکن است سوئیچ فشار بالا خراب شود و افراد مجبور شوند که آن را تعویض کنند. معمولاً خراب‌شدن سوئیچ فشار بالا به‌خاطر دیافراگم داخلی قطعه یا اتصالات برقی آن است.

عدد نرمال فشارسنج تصفیه آب چند است؟
مطالعه بیشتر

در چنین مواقعی باید سوئیچ فشار بالا تعویض شود. برای تعویض سوئیچ، نیاز به وسایلی مانند سوئیچ فشار بالای باکیفیت، شلنگ و کاتر است. البته در صورت نیاز به شلنگ، داشتن وسایل محافظتی از جمله دستکش الزامی است.

مشکلات رایج سوئیچ قطع کن فشار پایین دستگاه تصفیه آب خانگی

سوئیچ قطع کن فشار پایین هم ممکن است با مشکلات خاصی مواجه شود و دستگاه را با اختلال روبرو کند. مشکلات رایج سوئیچ قطع کن فشار پایین دستگاه تصفیه آب خانگی عبارت‌اند از:

  • ایجاد مشکل برای سوئیچ در اثر خرابی پرده دیافراگمی و اتصالات برقی آن
  • اختلال در عملکرد سوئیچ
  • نشتی آب سوئیچ فشار پایین

مشخصات، قیمت و خرید سوئیچ فشار بالاهای پرشر

خرابی قطعات دستگاه تصفیه آب یک امر انکارناپذیر است. بیشتر اوقات به دلایل مختلفی ممکن است که برخی از قطعات دستگاه از جمله سوئیچ قطع کن فشار بالا با مشکل مواجه شوند. در چنین مواقعی شما باید برای خرید قطعه جدید اقدام کرده و سریعاً آن را جایگزین کنید.

کارخانه پالایه سازان از تولیدکنندگان مطرح کشور و فعال در زمینه تولید دستگاه تصفیه آب و انواع فیلتر تصفیه آب است. با مراجعه به سایت پالایه سازان می‌توانید اطلاعات کاملی درباره مشخصات، قیمت و خرید سوئیچ فشار بالاهای پرشر به دست بیاورید. در این سایت انواع محصولات باکیفیت و اورجینال را می‌توانید تهیه کنید و از خدمات پس از فروش آنها استفاده لازم را ببرید.

سخن نهایی

سوئیچ قطع فشار بالا یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی دستگاه تصفیه آب است که وظیفه محافظت از قطعات دستگاه از جمله پمپ آن را بر عهده دارد. کسانی که از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنند؛ لازم است که با عملکرد سوئیچ فشار بالا و همچنین سوئیچ فشار پایین آشنایی کامل داشته باشند.

در این مقاله هرآنچه که لازم بود درباره سوئیچ فشار بالا و سوئیچ فشار پایین بدانید را بیان کردیم. اگر درباره سوئیچ فشار بالا سؤالی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.