بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
مقایسه تصفیه آب RO و UV

مقایسه تصفیه آب RO و UV

آنچه در این مقاله می خوانیم:

مقایسه تصفیه آب RO و UV در ویژگی های داخلی، فرآیند فیلتراسیون، قیمت، نحوه کارکرد، میزان TDS و … خلاصه می شود. در ادامه مقاله به بررسی کامل تفاوت دو دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO و فرابنفش UV میپردازیم.

تفاوت فرآیند فیلتراسیون، میزان TDS، قیمت، نحوه کارکرد
میزان TDS دستگاه RO برای TDS های بالا و UV برای TDS پایین مثل آب شهری مناسب است
قیمت قیمت دستگاه های RO از UV بیشتر است
نحوه عملکرد فرآیند پیشرفته در RO

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه آب RO و UV

برای خرید دستگاه تصفیه آب و انتخاب نوع دستگاه باید به چند نکته دقت کنید. به صورت کلی دستگاه های اسمز معکوس، توانایی تصفیه بالاتری دارند. دستگاه های RO همچنین برای تصفیه آب نیازی به جریان برق ندارند. در نقطه مقابل دستگاه های UV توانایی تصفیه پایین تری داشته و برای کار کردن نیاز به جریان برق دارند.

تفاوت تصفیه آب در دو روش ro و uv

RO یا اسمز معکوس رایج ترین سیستم فیلتراسیون مورد استفاده در سراسر دنیا است. در این سیستم تصفیه آب از یک غشای نیمه تراوا برای تصفیه آب استفاده می شود. بدین ترتیب نمک های محلول در آب و سایر آلاینده ها نمی توانند عبور کرده و تنها مولکول های آب می توانند از غشاء عبور کنند.

سیستم UV یکی از محبوب ترین تکنیک ها برای تصفیه آب است. استفاده از UV برای تصفیه آب باعث می شود طعم و بو آب بهبود یابد. با این وجود در این روش ممکن است برخی از باکتری هایی که در آب وجود دارند تصفیه نشده و همچنان در آب بمانند. تصفیه کننده های آب UV به یک منبع ثابت برق نیاز دارند و در صورت قطعی برق می توانند نتیجه معکوس داشته باشند.

بررسی tds آب ورودی تصفیه آب RO و UV

TDS مخفف عبارت تمام جامدات محلول در آب است. در واقع این عبارت به تمام عناصر خوب و بد موجود در آب آشامیدنی اطلاق می شود. این مواد می توانند مواد آلی یا غیر آلی مانند مواد معدنی، نمک ها، فلزات و غیره باشند.

چگونگی حذف کلوئیدهای مضر در فرآیند تصفیه آب
مطالعه بیشتر

دستگاه های تصفیه آب RO برای آب هایی با سطح بالای TDS مناسب هستند. دستگاه های UV برای تصفیه آب شهری یا شیر آب که مقدار TDS آنها پایین است مناسب هستند.

دستگاه تصفیه آب RO به حذف فلزات سنگین و آلاینده ها کمک می کند در حالی که UV قادر به انجام این کار نیست. بنابراین برای انتخاب نوع دستگاه تصفیه آب باید از میزان TDS آب محل زندگی خود و سطح PH آن آگاهی داشته باشید.

در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید بهتر است از دستگاه هایی که از ترکیب RO و UV استفاده می کنند بهره بگیرید.

بهره‌وری آب در تصفیه آب RO و UV

دستگاه های تصفیه آب RO به صورت کلی مزیت های بیشتری نسبت به دستگاه های UV دارند. آب تصفیه شده توسط RO برای نوشیدن ایمن تر است. UV نمی تواند آلاینده های محلول موجود در آب را از بین ببرد در حالی که RO می تواند میکروب ها را نیز از آب خارج کند.

در واقع RO بهره وری بالاتری در تصفیه آب داشته و می تواند آبی با کیفیت به مراتب بیشتر را در اختیار شما قرار دهد.

مقایسه قیمت تصفیه آب RO و UV

به دلیل تغییرات قیمتی زیادی که دستگاه های تصفیه آب دارند و همچنین ظرفیت های مختلفی که در بازار وجود دارد نمی توان قیمت مشخصی برای دستگاه های تصفیه اب RO و UV تعیین کرد. قیمت تصفیه آب RO نسبت به UV بیشتر است که این موضوع نیز کاملا طبیعی است.

تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های تصفیه آب RO بسیار پیشرفته تر از UV است و توانایی تصفیه آب آنها نیز بیشتر است. بنابراین از لحاظ مقایسه قیمتی به صورت کلی در حالت های مشابه از نظر ظرفیت تصفیه آب، قیمت دستگاه تصفیه آب RO بیشتر است.

پرسش های پر تکرار

فیلتر ممبران مکس پیور چیست؟
مطالعه بیشتر

قیمت تصفیه آب RO بیشتر است یا UV؟

قیمت تصفیه آب RO با توجه به تکنولوژی پیشرفته تری که برای تصفیه آب در آن به کار رفته است بیشتر از دستگاه های تصفیه آب UV است.

آیا دستگاه تصفیه آب UV به تنهایی برای تصفیه آب کافی است؟

دستگاه های تصفیه آب UV می توانند کیفیت و طعم آب را افزایش دهند. با این وجود، این دستگاه ها نمی توانند باکتری ها یا ویروس های موجود در آب را از بین ببرند. بنابراین در صورت پایین بودن کیفیت آب محل زندگی شما بهتر است از سایر تصفیه های آب در کنار تصفیه آب UV استفاده کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.