ردکردن این

فیلتر ممبران نیمه صنعتی

semi industrial membrane filter

فیلتر های غشا نیمه تراوا در بازار با نام فیلتر ممبران شناخته می‌شود. این فیلترها به عنوان یکی از فیلترهای تصفیه آب پر استفاده در بازار شناخته می‌شود. ساختار فیلترهای ممبران در سه دسته فیلترهای صنعتی، نیمه صنعتی و فیلترهای ممبران معمولی طراحی و تولید می‌شوند. فیلتر ممبران نیمه صنعتی به دلیل ساختار استاندارد و همچنین کارایی مناسب در حال حاضر به یکی از پر استفاده‌ ترین انواع فیلترها شناخته می‌شوند. در محیط‌هایی که نیاز به تعویض زود به زود فیلتر آب ندارد، از این نوع فیلترها استفاده می‌شود. 

Semi Industrial membrane filters

فیلتر ممبران نیمه صنعتی

این فیلتر برای دستگاههای تصفیه آب خانگی معمولی نیست و برای دستگاههای تصفیه آب خانگی بدون مخزن و یا دستگاههای نیمه صنعتی با ظرفیت بالاست . از این فیلترهای ممبران ، برای تولید آب مستقیم و در حجم بالا استفاده میشود که یکی از اصلی ترین کاربردهای آنها ، برای دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی تک ممبران و یا دستگاه های تصفیه آب خانگی با ظرفیت بالا می باشد . این نوع از فیلترهای ممبران دارای قطر بالایی می باشد و هوزینگ آن بزرگتر از ممبرانهای دستگاهای تصفیه آب خانگی می باشد و هوزینگ آنها با کد  ۲۸۱۲، ۳۰۱۲ و ۳۰۱۳ شناخته می شود. این فیلتر ها در مدل های ۲۰۰ گالن تا ۴۰۰ گالن تولید در شرکت پالایه سازان تولید می شوند.

مشخصات فیزیکی فیلتر ممبران نیمه صنعتی

ساختار فیلترهای ممبران نیمه صنعتی

ساختار فیلتر های ممبران نیمه صنعتی

مشخصات فیلتر آب ممبران نیمه صنعتی
مشخصات فیلتر ممبران نیمه صنعتی

شرایط کاری فیلتر های نیمه صنعتی ممبران

حداکثر فشار کاری : ۳۰۰PSI  (۲.۰۷ Mpa)
حداکثر دمای آب ورودی : °۴۵ سلسیوس
حداکثر SDI ورودی : ۵
مقدار کلر آزاد مجاز آب ورودی :۰.۱ppm>
مقدار PH آب ورودی در کارکرد پیوسته : ۱۰-۳
مقدار PH آب ورودی هنگام شستشوی شیمیایی : ۱۲-۲
حداکثر افت فشار : ۱۰PSI (۰.۰۷Mpa)

شرایط تست فیلتر ممبران نیمه صنعتی

فشار تست: (۰.۴۱Mpa) ۶۰PSI
دما: °۲۵ سلسیوس
غلظت محلول نمک: ۱۷۰۰PPM 
PH محلول تست: ۷.۵
مقدار تولید آب: ۱۵%

فیلتر تصفیه آب ممبران نمیه صنعتی ۳۰۰ گالن
فیلتر ممبران نمیه صنعتی ۳۰۰ گالن
فیلتر تصفیه آب نمیه صنعتی ممبران - silver- ۳۰۰ گالن
فیلتر آب نمیه صنعتی ممبران - silver- ۳۰۰ گالن

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن

دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی نیز همانند دستگاه‌های صنعتی تصفیه آب با سازوکار اسمز یا فرایند RO آب را تصفیه می‌کنند با این تفاوت که این دستگاه‌های نیمه صنعتی مقرون‌به صرفه هستند. چهارمین مرحله از مراحل فیلتراسیون دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی با کمک پالایشگر ممبران نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن انجام می‌شود. فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن قادر است تا ۹۰ درصد آرسنیک، سرب، نیترات، جیوه و… محلول در آب را حذف کند. از این فیلترها می‌توان برای دستگاه‌های تصفیه آب کشاورزی نیز استفاده کرد.

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن

فیلترهای ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن همان‌طور که از نامشان پیداست، برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مناسب نیستند چراکه فیلتر مناسب برای تصفیه خانگی، فلیترهای ۵۰ تا ۷۵ گالن هستند. این فیلتر با قدرت نفوذ بسیار بالایی که دارد مانند دیگر انواع فیلترهای ممبران، در مرحله چهارم فیلتراسیون دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی قرار گرفته و توانایی تصفیه ۱۴۸۰ لیتر آب به صورت روزانه را دارد. برای افزایش طول عمر مفید فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن باید فیلترهای پیش تصفیه (فیلترهایی که پیش از ممبران قرار می‌گیرند) را در بازه‌های زمانی مشخص تعویض کنید. برای خرید این فیلتر تصفیه آب می‌توانید از طریق پالایه سازان اقدام کنید.

فیلتر تصفیه آب ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن
فیلتر آب ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن
فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن
فیلتر آب ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن

چه دستگاهی مناسب فیلترهای ممبران نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن است؟

دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی همان‌طور که از اسمشان پیداست برای مصرف خانگی مناسب نیستند. همچنین از این دستگاه‌ها نمی‌توان در صنعت‌های بزرگ نیز بهره‌مند شد. از همین‌رو اغلب دستگاه‌های نیمه صنعتی را در آزمایشگاه‌ها یا صنایع کوچکی می‌بینیم که به آب سالم و تصفیه شده نیاز دارند. فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن برای دستگاه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از فناوری RO برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. فیلتر ممبران نیمه صنعتی می‌تواند روزانه چیزی حدود ۱۰۸۰ لیتر آب را تصفیه کند.

  • لایه‌ای از جنس پلی استر
  • لایه‌ای از جنس پلی آمید که بالای تمام لایه‌ها قرار می‌گیرد.
  • لایه‌ای با منافذ بسیار ریز از جنس پلی سولفون

تعداد لایه‌های یک فیلتر ممبران صنعتی به مدل آن بستگی دارد. بطور کلی فیلترهای صنعتی ممبران، فیلترهایی با بیش از ۳۰ لایه هستند که این لایه‌ها به دور نافی (لوله‌ای که لایه‌های فیلتر ممبران صنعتی به دور آن می‌پیچند) پیچیده شده‌اند. توجه داشته باشید که تعداد فیلترهای ممبران در هر دستگاه تصفیه آبی، به نوع دستگاه و ظرفیت آب ورودی آن بستگی دارد.

بهترین برند فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن کدام است؟

فیلترهای ممبران نیمه صنعتی نانوتک NANOTEK یکی از باکیفیت‌ترین فیلترهای ممبران نیمه صنعتی موجود در بازار هستند. این فیلتر برای دستگاه تصفیه آب خانگی معمولی طراحی نشده است اما می‌توان در دستگاه تصفیه خانگی بدون مخزن و با ظرفیت بالا و همچنین در دستگاه‌های نیمه صنعتی از آن استفاده کرد. برای مناطقی که میزان سختی آب در آنجا بسیار بالا است، فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. این فیلتر می‌تواند حدود ۱۵۰۰ لیتر آب را در شبانه روز تصفیه کند.

گالری تصاویر فیلتر ممبران نیمه صنعتی

در زیر پر کاربردترین فیلترهای ممبران نیمه صنعتی پالایه سازان را مشاهده می‌کنید. 

خرید فیلتر ممبران نیمه صنعتی

در صورتی که نیاز به خرید اینترنتی فیلتر ممبران نیمه صنعتی دارید می‌توانید تنها با برقراری یک تماس با مجموعه پالایه سازان به تعداد دلخواه فیلتر ممبران نیمه صنعتی تهیه کنید. وابسته به نوع پالایشگر و همچنین تعداد فیلترهای سفارش داده شده توسط شما قیمت فیلتر ممبران نیمه صنعتی متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های موجود در وب سایت تماس حاصل کنید. 

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن
فیلتر آب ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن

چگونه فیلتر ممبران صنعتی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

ممبران اسمز معکوس

این فیلتر برای دستگاه‌های تصفیه آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای تصفیه آب از روش اسمز معکوس استفاده می‌کند. هنگامی که آب با فشار پمپ از این فیلتر عبور می‌کند، حجم زیادی از ناخالصی‌های موجود در آن گرفته می‌شود. برای مثال موادی چون سولفات‌ها، نمک، یون، نیترات‌ها، سرب و…با ممبران RO قابل فیلتر هستند.

ممبران نانوفیلتراسیون

از دیگر روش‌هایی که دستگاه‌های تصفیه آب برای تصفیه از آن استفاده می‌کنند نانوفیلتراسیون است. فیلتر ممبرانی که در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود خود از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش جداکننده آب از ناخالصی‌ها است و بخش دیگر از دستگاه در برابر فشار آب محافظت می‌کند. پس از اینکه آب از این فیلتر عبور کند تنها یون‌های لازم برای بدن در آب باقی می‌ماند.

ممبران اولترافیلتراسیون

این فیلتر ممبران برخلاف ممبران نانوفیلتراسیون قادر به حذف مولکول‌‌ها و یون‌های کوچک موجود در آب نیست. ممبران اولترافیلتراسیون در برابر کلر مقاومت بسیار بالایی دارد. از همین‌رو برای شستشوی این فیلترها می‌توانید از کلر کمک بگیرید.

پرشر وسل ممبران که به آن محفظه تحت فشار یا وسل ممبران نیز گفته می‌شود محفظه‌ای است که ممبران‌های دستگاه تصفیه آب صنعتی در آن قرار می‌گیرند. این محفظه برای کنترل آب ورودی به ممبران مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به میزان فشار و آب ورودی به فیلتر جنس این محفظه، درجه حرارت و قطر و طول آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. این محفظه‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی معمولا به رنگ سفید دیده می‌شوند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر