ردکردن این

فواید کربن اکتیو برای پوست

فواید کربن اکتیو برای پوست

کربن اکتیو یا کربن فعال یکی از مواردی است که امروزه در داروخانه و مراقبت های پوستی کاربرد دارد. کربن فعال نوعی کربن است که دارای منافذ بسیار زیادی است به دلیل منافذ زیاد و تخلخل بالا جذب قوی دارد و می تواند بسیاری از مواد زائد نامناسب را به خود جذب کند. از کربن اکتیو در حوزه های مختلفی استفاده می شود.

کربن فعال یک جذب کننده بسیار قوی است و برای سم زدایی مفید واقع شده است. این ماده سموم را به خود جذب می کند و به آنها اتصال پیدا می کند. این ماده می تواند چربی ها، سموم، باکتری ها و کثیفی را خنثی کرده و جلوی وارد کردن صدمه توسط آن ها را بگیرد.

کاربرد های زیادی کربن اکتیو دارا است که در این مقاله از پالایه سازان به آن می پردازیم.

پاکسازی صورت با کربن فعال

در طول روز ممکن است در منافذ پوست شما چربی و آلودگی جمع شود و در نتیجه ضرر زیادی برای سلامتی انسان دارد و باعث سیاه شدن چهره می شود. کربن فعال می تواند این کثیفی ها را از پوست و منافذ پاک کند و با باعث پاکسازی شود. بعد از پاکسازی پوست احساس تازگی پیدا کرده و شفاف تر می شود.

کاهش چربی پوست های چرب با کربن اکتیو

کربن فعال می تواند چربی پوست شما را تنظیم کند. ذغال فعال می تواند چربی زائد پوست را جذب و پوستی نرم را به شما بدهد. با دوبار استفاده در هقته می توان چربی پوست را کاهش داد. اگر دارای پوستی خشک هستید ازاین کربن فعال استفاده کنید.

درمان جوش و آکنه با کربن اکتیو یا فعال

استفاده از کربن فعال باعث از بین رفتن جوش روی صورت می شود.

سفید کردن دندان با کربن اکتیو

سفید کردن دندان با کربن فعال

استفاده از خمیردندان ها و دهان شویه های ذغالی بسیار افزایش یافته است. کربن فعال می تواند به سادگی تمامی جرم ها و پلاکها را از روی دندان ها پاک کند. البته باید توجه داشت که کربن فعال ماده ای سیاه رنگ است و می تواند روشویی و محیط اطراف را کثیف و آلوده کند، به همین دلیل در هنگام استفاده باید مراقبت کنید.

نحوه استفاده از ماسک ذغال برای صورت

توصیه می شود قبل از استفاده ابتدا صورت را شسته و خشک کنید. تمام موهای زائد روی آن را حذف کنید تا زمان برداشتن ماسک دردی نداشته باشید. مقداری از پودر ماسک را در یک کاسه کوچک ریخته و با یک برس تمیز به صورت خود بکشید. از استعمال ماسک ذغال در نزدیکی چشم و لب جلوگیری کنید زیرا پوست اطراف چشم و لب نازک است. به مدل 7 تا 10 دقیقه منتظر بمانید تا ماسک کاملا خشک شود. در این صورت احتمالا پوست شما احساس خارش یا کشش دارد.

ماسک ذغال برای بینی بسیار مفید و کاربردی است و تمام جوش های سرسیاه و کثیفی ها را از بینی شما حذف می کند. ناگفته نماند که از این کربن ها در فیلتر های تصفیه آب نیز استفاده می شود .

سخن آخر

در این مقاله چند نمونه از کاربرد کربن اکتیو را توضیح دادیم و امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشد. در صورت تمایل شما میتوانید برای آشنایی با انواع کربن اکتیو روی لینک کلیک کنید. اگر از کربن فعال به عنوان یک عامل سم زدا استفاده می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که این ماده عوارض و اثرات نامطلوبی دارد بنابراین توصیه می شود قبل از مصرف حتما با پزشک مشورت داشته باشید.

مهم ترین مقالات
صفحات ما

فهرست دسته ها

مطالب اخیر