بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
فیلتر سختی گیر آب خانگی

فیلتر سختی‌گیر آب

آنچه در این مقاله می خوانیم:

فیلتر سختی‌گیر آب، یکی از مهم‌ترین فیلترهای دستگاه تصفیه است که به‌ خصوص برای مناطقی که آب املاح بسیار دارد، استفاده می‌شود. منظور از سختی آب،‌ وجود املاح و فلزات زیاد در آب است که به مرور در شیر آلات یا دیگر قسمت‌های سیستم لوله‌کشی، رسوب ایجاد می‌کند. دستگاه‌های تصفیه که دارای فیلتر سختی‌گیر هستند،‌ این املاح و سختی‌های آب را راحت‌تر جدا کرده و آب را تصفیه می‌کنند. فیلترهای سختی‌گیر انواع مختلفی دارند. سختی‌گیر مغناطیسی، الکترومغناطیسی، الکترونیکی، الکترولیتی و رزینی از انواع فیلترهای سختی‌گیر هستند. وجود این فیلتر تصفیه آب باعث کم شدن مصرف انرژی و بالا رفتن طول عمر سیستم لوله‌کشی خانه خواهد شد.

انواع مغناطیسی، الکترومغناطیسی، الکترولیتی، الکتریکی، رزینی
مزایا حذف املاح ناسالم،کاهش رسوب های موجو در آب
کاربری انواع شیر آب، دستگاه تصفیه آب،

عملکرد فیلتر سختی‌گیر چگونه است؟

سختی آب به دلیل وجود یون‌های کلسیم و منیزیم است. این املاح باعث می‌شوند که آب به اصطلاح سخت شده و به مرور زمان هم در لوله‌ها و بخش‌های مختلف خانه رسوب می‌کنند. ممکن است این رسوب‌ها را در دوش‌های حمام یا شیرهای آب دیده باشید. این موضوع به خصوص در مناطق کویری که آب املاح و یون‌های فلزی بیشتری دارد، زیاد دیده می‌شود. فیلتر سختی‌گیر، وظیفه گرفتن این یون‌ها را از آب دارد. در داخل این فیلترها، مواد جاذبی وجود دارد،‌ که یون‌های کلسیم و منیزیم را به خود جذب می‌کنند.

فیلتر سختی‌گیر آب

چهار مرحله فیلتر سخت گیر

آیا طعم آب با فیلتر سختی‌گیر تغییر می‌کند؟

بله. وجود این یون‌ها در آب،‌ طعم تلخی و گاهی ترشی ایجاد می‌کند. آبی که با این املاح ترکیب شده باشد، کمی سنگین است و ممکن است طعم ناخوشایندی ایجاد کند. با استفاده از دستگاه تصفیه آب که دارای فیلتر سختی‌گیر باشد، طعم آب کاملا تغییر کرده و دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت. در واقع این فیلترهای سختی‌گیر، به بهبود کیفیت آب بسیار کمک می‌کنند.

فیلتر ممبران سئولاین چیست؟
مطالعه بیشتر

انواع فیلترهای سختی‌گیر

فیلترهای سختی‌گیر انواع مختلفی دارند:

فیلتر سختی‌گیر مغناطیسی

گفتیم که در داخل فیلترهای سختی‌گیر، از مواد جاذب یون‌ها استفاده می‌شود. در فیلترهای سختی‌گیر مغناطیسی،‌ از آهن‌رباهای مخصوصی استفاده می‌کنند که در داخل فیلتر، یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌کنند. این میدان‌ مغناطیسی مانع رسوب کردن یون‌ها می‌شود. در واقع یون‌های کلسیم و منیزیم با کمک این فیلتر حذف نمی‌شوند بلکه فقط ته‌نشین نمی‌شوند.به همین دلیل این فیلترها برای مواقعی که نیاز به جذب و حذف سختی آب داریم، کاربرد ندارند.

فیلتر سختی‌گیر الکترومغناطیسی

این سختی‌گیرها هم مانند سختی‌گیر مغناطیسی، عمل می‌کنند. تفاوت این دو در نوع میدان مغناطیسی است. در این مدل،‌ میدان مغناطیسی با کمک نیروی الکتریکی ایجاد می‌شود. پس باز هم سختی آب حذف نمی‌شود. در این مدل فیلتر، امکان خاموش کردن سیگنالی که نیروی الکتریکی را تولید می‌کند،‌ وجود دارد.

فیلتر سختی‌گیر الکترولیتی

این نوع سختی‌گیر همان‌طور که از نامش پیداست از طریق الکترولیت مانع تشکیل رسوب می‌شود. عملکرد این فیلتر به این صورت است که در داخل آن مس و روی وجود دارد که از آن به عنوان کاتد و آند استفاده می‌شود. وقتی یون‌های این فلزات در آب حل شدند، اجازه پیوند بین ذرات کلسیم و منیزیم را نمی‌دهند. در نتیجه رسوب تشکیل نمی‌شود. پس این مدل فیلتر هم سختی آب را جذب نمی‌کند و تنها مانع ایجاد رسوب می‌شود.

فیلتر سختی‌گیر الکترونیکی

این نوع فیلتر سختی‌گیر دارای یک سیم‌پیچی است که به دور لوله آب پیچیده می‌شود. این آنتن‌ها، امواج الکترونیکی ایجاد می‌کنند که مانع رسوب سختی آب می‌شوند. این امواج باعث می‌شوند که یون‌هایی که در آب حل شده‌اند، به شکل بلورهای بسیار ریز دربیایند و رسوب نکنند. خطاب این مدل سختی‌گیر نسبتا زیاد است و به همین دلیل خیلی آن را توصیه نمی‌کنند.

فیلتر سختی‌گیر رزینی

این مدل سختی‌گیر مناسب‌ترین فیلتر برای جذا کردن املاح سخت آب هستند. در این فیلترها،‌ سختی آب با تبادل یون‌ها گرفته می‌شود. در واقع این فیلترها،‌ با کمک رزین، یون‌های کلسیم و منیزیم از آب جذب شده و سختی آب کم خواهد شد. این فیلترها مناسب‌ترین گزینه برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی است. این دستگاه‌ها به‌خصوص برای مناطقی که سختی آب زیاد است،‌ بسیار کاربرد دارند.

قیمت فیلتر سختی گیر آب

کاربرد فیلتر سختی گیر در دوش حمام

چرا باید از فیلترهای سختی‌گیر استفاده کنیم؟

استفاده از فیلترهای سختی‌گیر مزایای خاصی دارد:

  • با استفاده از این فیلترها، کیفیت آب بهبود پیدا کرده و طعم آن بسیار عوض می‌شود.
  • لوازم خانگی که با آب کار می‌کنند،‌ مانند ماشین‌های ظرفشویی، لباس‌شویی و یخچال‌های مجهز به یخ‌ساز،‌ با وجود رسوب در آب،‌ رانمان خوبی ندارند. نتیجه این موضوع بالا رفتن مصرف انرژی و در نتیجه افزایش هزینه است. با استفاده از فیلتر سختی‌گیر،‌ در واقع بازدهی این وسایل بالا خواهد رفت.
  • وجود سختی در آب، باعث ایجاد رسوب در لوازمی که با آب کار می‌کنند و سیستم لوله‌کشی خانه می‌شود. این رسوب‌ها به مرور زمان وسیله یا شیرآلات را از بین می‌برند. استفاده از فیلتر سختی‌گیر، باعث بالا رفتن عمر این وسایل و سالم ماندن شیرآلات خواهد شد.
معرفی کامل اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب
مطالعه بیشتر

جمع‌بندی

سختی آب در بسیاری از مناطق، امری طبیعی و اجتناب‌ناپذیر است. استفاده از این آب‌ها به‌عنوان آب شرب و برای مصارف پخت و پز، از نظر سلامتی هم می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای افراد شود. مضاف بر اینکه گاهی میزان این سختی به حدی است که آب را بسیار بدطعم و غیر قابل خوردن می‌کند. استفاده از فیلترهای سختی‌گیر، باعث تبدیل آب‌های سخت به آب قابل شرب و خوش‌طعم شده و در عین حال، به سلامت سیستم شیرآلات و لوازم خانگی مرتبط با آب نیز کمک می‌کند. به این منظور باید از فیلتر سختی‌گیر مناسب استفاده کرد تا بیشترین راندمان را داشته باشیم.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.