ردکردن این

فیلتر نخ تابیده

String Wound Filters

برای آب‌هایی که مقدار زیادی رسوبات و گل و لای دارند، برای جلوگیری از آسیب رسیدن زیاد به فیلتر الیافی، از یک فیلتر دیگر به نام فیلتر نخ تابیده یا فیلتر نخی استفاده می‎‌شود. این فیلتر نیز از جنس الیاف پلی پروپیلن است و ساختار آن به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند حجم زیادی از رسوبات موجود در آب را فیلتر کند. این فیلترها می‌توانند آلاینده‌هایی با قطر ۱ تا ۱۰۰ میکرون را از آب حذف کنند. به دلیل قدرت بالای فیلتراسیون این فیلترها، از آن‌ها علاوه بر دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توان برای استخرها و برج‌های خنک کننده نیز استفاده کرد. فیلترهای نخ تابیده نسبت به فیلترهای الیافی ظرفیت بیشتری دارند؛ اما دقت آن‌ها کمتر است. بنابراین لازم است پس از این فیلتر یک فیلتر الیافی فشرده نیز قرار بگیرد.

فیلتر های نخ تابیده جامبو

در تیپ ها و سایز های مختلف

فیلتر های نخ تابیده جامبو

فیلتر نخ تابیده اسلیم

در سایز های ۱۰ اینچ و ۲۰ اینچ

فیلتر نخ تابیده اسلیم

String Wound Cartridge Filters

فیلتر های نخ تابیده

المنت های الیاف تابیده از سری فیلتـرهای عمقی با ظرفیت جذب بالای ذرات و ناخالصی می باشند.در حالی که سیال بایستی از مقدار مدیای بسیار کمی عبور نماید. این فیلتـرها با استفاده از فرآیند پیچش مدیا بدور هسته با سرعت بالا و بصورت پیوسته تولید می گردد. صافی به صورت یک تکه و دارای صدها تونل الماس شکل می باشد که تدریجا از قطر خارجی به طرف هسته کوچکتر می شود. هنگامی که سیال به سمت مرکز فیلتـر حرکت می کند ذرات به تدریج به تله می افتند. (ذرات درشت در قسمت های بیرونی و ذرات ریز در قسمت های درونی) در این حالت گنجایش نگهداری بسیار بیشتری نسبت به حالتی که فیلتر دارای سطح ثابت با ابعاد و سایز روزنه یکسان باشد، به وجود می آید ضمنا بر حسب نیاز مشتری امکان اضافه کردن یک لایه اسپان باند به دور هسته جهت اطمینان از درجه فیلتراسیون و بالا بردن دقت فیلتراسیون وجود دارد.

خرید فیلتر نخ تابیده

برای خرید فیلتر نخ تابیده لازم است که با این فیلترها آشنایی کافی داشته باشید. به دلیل شباهت ظاهری و ابعادی این فیلترها به فیلترهای الیافی ممکن است این دو را با یکدیگر اشتباه بگیرید. توجه داشته باشید که پالایشگرهای نخ تابیده عموما برای دستگاه‌های تصفیه آب که به روش فیلتراسیون تصفیه می‌کنند کاربرد دارند و در تصفیه آب به روش اسمز معکوس چندان کارایی ندارند. از دیگر تفاوت‌هایی که میان این دو نوع فیلتر وجود دارد می‌توان به دقت آن‌ها اشاره کرد. فیلتر نخ تابیده نسبت به فیلترهای الیافی معمولا دقت کمتری دارد به همین خاطر استفاده از آن‌ها در تصفیه آب RO چندان کارایی نخواهد داشت.
 • در انواع مختلف

  این فیلترها در ۴ نوع ساده، کپ فشنگی، کپ ته بسته و کپ فنری موجود هستند.

 • در سایز های متنوع

  فیلترهای نخ تابیده را می‌توانید در سایزهای ۱۰ اینچ، ۲۰ اینچ، ۳۰ اینچ، ۴۰ اینچ ، ۵۰ اینچ و ۶۰ اینچ خریداری کنید.

 • با میکرون های متفاوت

  امکان تولید این فیلترها از میکرون ۰.۵ تا ۱۰۰ میکرون به صورت سفارشی مسیر می باشد.

خصوصیات فیلتر نخ تابیده

جذب عالی ذرات

جذب عالی ذرات

 جذب عالی بدون رها سازی ذرات کربن

عمر زیاد فیلتر

عمر زیاد فیلتر

استفاده طولانی مدت

طول عمر مناسب

طول عمر مناسب

با استاندارد های مختلف

کاربردهای فیلتر نخ تابیده

-سیستم های آب آشامیدنی

- فرآیندهای شیمیایی

- دارویی

-الکترونیک

- آبکاری

– پوشش دهنده ها
-
 سیستم های تصفیه آب R.O

مزایا و ویژگی های فیلتر نخ تابیده

– ظرفیت جذب ذرات و ناخالصی های بالا
– تنوع مدیا کاربردی جهت سازگاری با سیالات شیمیایی
– سرویس طولانی و افت فشار پایین
– بدون طعم و بو و استفاده از گرید بهداشتی مواد اولیه
– استفاده از هسته مناسب بر حسب نیاز برای کاربرد در دماها و شرایط شیمیایی مختلف

عملکرد فیلتر های نخ تابیده
عملکرد فیلترهای آب نخ تابیده
شرایط و مشخصات فیلتر های تصفیه نخ تابیده
شرایط و مشخصات فیلترهای نخ تابیده
انواع کپ های فیلترهای نخ تابیده
انواع کپ های فیلترهای آب نخ تابیده
شرایط عملکردی نخ های فیلتر تصفیه آب نخ تابیده
شرایط عملکردی نخ های فیلتر آب نخ تابیده

فیلتر الیاف تابیده اسلیم

فیلتر الیاف تابیده اسلیم

Slim String Wound Cartridge Filters

فیلتر نخ تابیده اسلیم

از این صافی‌ها در دستگاه‌های نیمه صنعتی و صنعتی با هدف حذف مواد جامد معلق در آب، زنگ لوله‌ها و رسوبات استفاده می‌شود. این فیلتر نسبت به فیلترهای الیافی مشابه طول عمر بیشتری دارد.

Jumbo String Wound Cartridge Filters

فیلتر نخ تابیده جامبو

پالایشگرهای نخ تابیده جامبو برای آب‌هایی که آلاینده‌های درشت چون شن و ماسه زیاد دارند بسیار مناسب است. ذرات درشت موجود در آب در لایه‌های این فیلتر گرفتار می‌شوندو در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ، دستگاه تصفیه آب صنعتی و انواع پیش تصفیه و رسوب گیر آب نصب شده و باعث حذف شن و ماسه، گل و لای، لجن، جلبک، خاک، زنگ زدگی لوله ها، رسوبات و ذرات فیزیکی از آب می باشد.

فیلتر الیاف تابیده جامبو

فیلتر الیاف تابیده جامبو

سوالات پر تکرار در رابطه با فیلتر نخ تابیده

فیلتر نخ تابیده چیست و چه کاربردی دارد؟ شاید چندین سال پیش پراستفاده‌ترین فیلترهای موجود در بازار، فیلترهای الیافی یا همان فیلتر PP بودند. هدف استفاده از این فیلترها در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی حذف ذرات معلق موجود در آب مانند شن و ماسه، خاک، گل و لای و… است. اگر کیفیت آب آشامیدنی یک منطقه‌ به اندازه‌ای پایین باشد که گل و لای بسیار زیادی در آب وجود داشته باشد، فیلترهای الیافی دیگر نمی‌توانند به درستی عمل کنند و کارایی خود را از دست خواهند داد چراکه میزان زیادی از گل و لای لایه رویه فیلترهای الیافی را مسدود کرده و این موضوع در نهایت منجر به کاهش فشار آب می‌شود.

برای رفع این چالش در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی فیلتر نخ تابیده طراحی شد. فیلترهای نخ تابیده بطور کلی دو دسته هستند؛ فیلترهای نخ تابیده خانگی و صنعتی. فیلترهای نخ تابیده خانگی که ممکن است به آن فیلتر نخی نیز گفته شود، از جنس الیاف پلی پروپیلن است که همانند یک کلاف به دور یک محور تابیده شده‌اند. از این فیلترها در دستگاه‌های تصفیه آب به روش فیلتراسیون استفاده می‌شود. فیلترهای نخی از لحاظ ظاهری و ابعاد مشابه با فیلتر الیافی هستند. وظیفه این فیلترها نیز حذف شن و ماسه و گل و لای موجود در آب است.

همان‌طور که اشاره شد این فیلترها در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که حجم زیادی رسوبات و گل و لای در آب وجود داشته باشد. در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی که از آب لوله کشی شهری تغذیه می‌شوند می‌توان تنها از فیلتر الیافی استفاده کرد و لزومی به استفاده از این فیلترهای نخ تابیده نخواهد بود. با این تفاسیر بسته به منطقه و وضعیت آب آن منطقه ممکن است نیاز باشد که از این فیلترها به عنوان پیش تصفیه استفاده شود.

فیلترهای نخ تابیده صنعتی عملکری مشابه با فیلترهای نخ تابیده خانگی دارند. ساختار این فیلترها به گونه‌ای است که ذرات گل و لایه در لایه‌های مختلف آن نفوذ کرده و به دام می‌افتند. از این فیلترها در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی قبل از فیلتر الیافی استفاده می‌شود. این اقدام هزینه‌های مربوط به تعویض زود هنگام فیلتر الیافی را کاهش می‌دهد.

همچنین در صورتی که حجم گل و لای موجود در آب زیاد باشد، از این فیلترها می‌توان در پیش تصفیه ورودی ساختمان و پیش تصفیه ورودی موتورخانه‌ها و تاسیسات نیز استفاده کرد. استفاده از فیلتر نخ تابیده در مکان‌هایی که آب سنگین‌تر از حد معمول است، بسیار رایج است. برای مصارف صنعتی نیز بهتر است پیش از فیلتر نخ تابیده از یک فیلتر الیاف فشرده استفاده شود چراکه این فیلترها دقت چندان بالایی نداشته و ممکن است ذرات رسوب را از خود عبور دهند.

هر یک از فیلترهایی که در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند طول عمر مشخصی دارند که پس از اتمام این زمان باید تعویض شوند. طول عمر مفید فیلترهای نخ تابیده به عوامل متعددی بستگی دارد:

 1. اندازه فیلتر
 2. حجم آب ورودی
 3. میزان گل و لای و رسوبات

فیلترهای نخ تابیده در ابعاد متفاوتی وجود دارند. مناسب‌ترین ابعاد هر یک از آن‌ها باید با توجه به حجم گل و لای موجود در آب انتخاب شود. برای مثال یک فیلتر نخ تابیده ۲۰ اینچ برای تصفیه ۲۰۰۰۰ لیتر آب با حجم گل و لای بالا مناسب است. از دیگر عوامل تعیین کننده میزان گل و لای موجود در آب است. هرچه کیفیت آب کمتر و میزان گل و لای بیشتر است، عمر مفید این فیلتر سریع‌تر کاهش یافته و باید آن را تعویض کرد. فیلترهای نخ تابیده براساس حجم آبی که باید تصفیه شود طراحی می‌شوند. استفاده بیش از اندازه موجب اشباع شدن فیلتر و در نهایت عبور دادن ناخالصی‌ها می‌شود.

فیلترهای نخ تابیده با ارتفاع 5، 10، 20، 30 و 40 اینچی و با قطر 5/2 اینچی و 4 اینچی تولید می‌شوند. اگر حجم آب ورودی کم باشد فیلترهایی با ارتفاع کم مانند فیلترهای 10 اینچی مناسب هستند اما برای مصارف بیشتر بهتر است از فیلترهایی 20 اینچی یا با ارتفاع بیشتر استفاده کرد. اگر میزان گل و لای موجود در آب زیاد است توصیه می‌کنیم اقدام به خرید فیلتر نخ تابیده با قطر 4 اینچ کنید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر