ردکردن این

فواید آب تصفیه شده

فواید نوشیدن آب تصفیه شده

همه ما از فواید آب تصفیه شده برای سلامت بدن انسان باخبر می باشیم و می دانیم که ۷۰ درصد از وزن بدن انسان را آب تشکیل می دهد که این مقدار بر اساس سن، جنسیت ، شرایط محیطی و خیلی از موارد دیگر متغیر خواهد بود. حجم آب موجود در بدن انسان در افراد مختلف متغیر بوده و جالب است بدانید که بیشترین حجم آب در بدن کودکان می باشد و ۷۸ درصد از وزن بدن آنها را تشکیل می دهد، پس این مایع حیاتی در سلامت انسان نقش به سزایی دارد.

اگر آب آشامیدنی سالم و عاری از املاح مضر را مصرف کنید، علاوه بر انواع بیماری هایی که می تواند به بدن شما از سمت آب آشامیدنی سرایت کند، پوست و زیبایی ظاهری شما نیز از دست خواهد رفت ، به همین منظور توصیه می کنیم که حتماً از آب تصفیه شده و عاری از املاح استفاده نمایید.

مضرات آب معدنی برای کودکان چیست؟

مضرات آب معدنی برای کودکان
خطرات آب معدنی برای کودکان

آب معدنی به دلیل داشتن برخی ترکیبات و املاح می‌تواند برای کودکان ضرر داشته باشد و آنها را مسموم نماید و علت اصلی این موضوع نیز سایز کوچک کلیه آنها می باشد و آنها نمی توانند به راحتی از املاح آب را حذف نمایند، در نتیجه بی توجهی به این موضوع می تواند برای کودکان بسیار خطرساز باشد و بهتر است در سنین کم از آب معدنی برای آنها استفاده نشود.

تاثیر آب تصفیه شده روی پوست کودکان چیست؟

تاثیرات آب تصفیه شده برای کودکان بسیار زیاد می باشد که از جمله آنها این است که کودکان با مصرف این نوع آب ها می توان مواد غذایی را بهتر هضم کنند، ضمن اینکه آب تصفیه شده می تواند شرایط بهتر برای پوست بچه ها نیز ایجاد نماید. استحمام و شستن کودکان در آب تصفیه شده برای پوست بسیار موثر می باشد، به گونه ای که این امر باعث نرمی پوست بچه و همچنین سالم ماندن پوست آنها می‌شود و از بسیاری از بیماری‌های پوستی نیز جلوگیری می‌کند.

وظیفه اصلی پوست محافظت از بدن در برابر عوامل بیماری زا، میکروب ها و باکتری ها بوده و موجب عدم ورود آنها به بدن خواهد شد، در نتیجه آب نقش به سزایی را در ایجاد این حالت ارتجاعی پوست دارد و در صورت عدم مصرف آب سالم در کودکان این حالت ارتجاعی از بین رفته و موجب خشکی و ترک پوست در آنها می‌شود و این ترک‌ها در کودکان که غالباً از سیستم دفاعی ضعیف تری برخوردار هستند، محل بسیار مناسب برای ورود باکتری و عوامل بیماری زا خواهند بود، در نتیجه باعث ایجاد حساسیت های پوستی خواهد شد.

آیا مصرف آب معدنی برای نوزادان توصیه می شود؟

مصرف آب معدنی برای نوزاد
آب معدنی برای نوزاد، ممنوع است؟

بهترین آب برای کودکان آب های قلیایی می باشد، زیرا این آب ها چندان سخت نبوده و املاح و مواد معدنی فراوانی ندارند. همانطور که می دانید آب یکی از خوراکی های بسیار مهم و ضروری برای افراد می باشد که در طول روز به مقدار فراوانی به آن نیاز دارند، در نتیجه آب بر روی سلامت بدن بسیار تاثیرگذار خواهد بود، به همین علت همواره باید از آب های سالم و مفید برای آشامیدنی و مصارف خوراکی استفاده نمود.

کودکان و نوزادان به دلیل حساسیت بالایی که دارند نیاز به مصرف آب مناسب دارند، در نتیجه در تهیه آب برای آنها باید کارهای لازم را انجام دهید، چرا که آب می تواند روی قسمت‌های مختلف بدن از جمله گوارش و هضم غذا تاثیرگذار باشد و برخی از آب های لوله کشی به ویژه در شهرهای بزرگ ممکن است چندان تصفیه شده و پاکیزه نباشند، به همین علت این موضوع نگرانی های فراوان را برای خانواده‌ها ایجاد نموده است.

شما باید حتماً از آبی استفاده کنید که میزان مواد معدنی آن مانند کلسیم ،منیزیم پتاسیم و سایر نمک ها به مقدار کافی در آن وجود داشته باشد و از بهترین آب هایی که می توانید از آن برای کودکان خود استفاده کنید، آب جوشیده شده است که این آب دارای غلظت مواد معدنی متعادل می باشد و در حین جوشیدن میکروب ها و عوامل بیماری زا نیز از بین خواهد رفت.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی

شاید افرادی که از آب تصفیه شده و سایر آب هایه آب استفاده می کنند، این سوال در ذهن آنها به وجود آید که آیا اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب خانگی بر کیفیت آب تصفیه شده تاثیر می گذارد ؟

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار مختلف می باشند که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند. یکی از این ابزارها شاسی و یا پایه دستگاه تصفیه آب می باشد که معمولاً تمامی اعضای اصلی دستگاه روی یک پایه در کنار هم قرار گرفته‌اند و پایه و استند تصفیه آب کنار هم قرار دارند.

مخزن از جمله اجزای تشکیل دهنده دیگر می باشد که معمولاً کنار دستگاه قرار دارد و شیر مخزن جهت باز و بسته کردن مسیر ورود و خروج آب مخزن می باشد. اجزا های دیگر شیر برداشت، بست فاضلاب، اتصالات تصفیه آب و سوئیچ فشار پایین و بالا هستند.

مهم ترین مقالات
صفحات ما

فهرست دسته ها

مطالب اخیر