ردکردن این

آب تصفیه شده چیست؟

همه چیز درباره آب تصفیه شده

به کلیه فرآیند هایی که برای آماده‌سازی آب برای مصارف مختلف انجام می شود، تصفیه می گویند و باید تا حد امکان خالص باشد تا بتوان آن را بدون نگرانی نوشید و از ایجاد بیماری‌های مختلفی که در اثر آلودگی های آب می تواند در بدن ایجاد شود، جلوگیری کرد. در گذشته برای تصفیه آب از روش جوشاندن استفاده می کردند اما امروزه انواع و اقسام دستگاه تصفیه آب با بهترین تکنولوژی طراحی شده است که در منازل قابل استفاده است تا افراد بتوانند بر کیفیت آبی که می نوشند، نظارت دقیق تری داشته باشند.

آب تصفیه شده چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دستگاه تصفیه آب باعث بهتر شدن کیفیت آب نوشیدنی می شود. این دستگاه باعث می شود تمام مواد و املاح مضر آب نظیر رسوبات و مواد شیمیایی و کلر و میکروب ها دفع شوند و به همین علت است که آب تصفیه شده طعم و بوی بهتری دارد. دستگاه های تصفیه شده امروزی ۶ الی ۸ فیلتر دارند و به دلیل اینکه هرچه تعداد مراحل تصفیه آب بیشتر باشد، کیفیت آب خروجی نیز بیشتر است، باعث می شود آب سبک تر باشد.

مزایا و فواید نوشیدن آب تصفیه شده چیست؟

فواید نوشیدن آب تصفیه شده
یکی از مزیت های نوشیدن آب تصفیه شده سلامت دهان و دندان است.

مواد شیمیایی و فلزات سنگین مانند کلر، آلومینیوم و جیوه موجود در آب باعث از بین رفتن رطوبت در پوست می شود و کلاژن پوست را به طور کامل از بین می برد. استفاده از آب تصفیه شده باعث می شود که رطوبت به طور کامل به پوست برسد و همچنین باعث رشد بهتر موها میشود.

یکی از فواید آب تصفیه شده مربوط به سلامت دهان و دندان می باشد. بسیاری از افراد هنوز نمی‌دانند که نوشیدن آب ناسالم سبب آسیب جدی به دندان‌ها می‌شود و با نوشیدن آب سالم شما می توانید سلامت دندان های خود را تضمین کنید.

معایب احتمالی آب تصفیه شده چیست ؟

معایب آب تصفیه شده
عوارض استفاده از آب تصفیه شده

دستگاه تصفیه آب غیراستاندارد همه مواد معدنی آب مانند منیزیم و کلسیم را از بین می برد و این می تواند یکی از معایب احتمالی آب تصفیه شده باشد.

تفاوت آب معدنی و تصفیه شده با آب لوله کشی چیست؟

جوشاندن قدیمی ترین و متداول ترین روش تصفیه آب خانگی است که به منظور تصفیه آب استفاده می شود که هدف اصلی آن از بین بردن میکروب های موجود در آب است، اما امروزه همه از این موضوع اطلاع دارند که با جوشاندن تمام میکروب های آب از بین نمی رود و به تنهایی برای تصفیه آب کافی نمی باشد.

آب معدنی سبک تر و طعم بهتری دارد اما آب تصفیه شده با دستگاه تصفیه ممکن است که برای مدتی در داخل مخزن دستگاه به صورت راکد باقی بماند و در بعضی موارد باعث ایجاد یک طعم نامطبوع در آب تصفیه شده شود.

آیا آب شهری تصفیه شده است؟

فیلتر تصفیه آب از آنجایی که باعث بالا رفتن کیفیت آب های تصفیه شده شهری می شود، در صورتی که در زمان معینی تعویض نشود می‌تواند باعث آلودگی این آبها نیز گردد. به دلیل اینکه آب تصفیه شده شهری توسط دستگاه هایی صورت می‌گیرد که دارای سه الی نه فیلتر تصفیه آب می باشند که به روش های مختلف آب آشامیدنی را تصفیه می‌کنند، باعث شده است که آب آشامیدنی شهری طعم بهتری داشته باشد.

مراحل تصفیه آب آشامیدنی شهری مانند انعقاد تجمع ذرات ته نشینی، صاف کردن و گندزدایی می باشد که این روش ها به نام تصفیه آب شهری مقدماتی صورت می‌گیرد، اما امروزه به دلیل اینکه در بسیاری از شهرها تصفیه آب شهری پیشرفته تر شده است ،باعث شده است که آب های تصفیه شهری سالم تر باشند و همه افراد اعم از جوان و پیر و همه افرادی که دارای بیماری های زمینه ای می باشند، می توانند با خیال راحت این آب را بنوشند.

مهم ترین مقالات
صفحات ما

فهرست دسته ها

مطالب اخیر